1 сынып «Дүниетану» пәні бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары



Дата10.10.2020
өлшемі1,18 Mb.
#64415
түріСабақ

1 сынып «Дүниетану» пәні бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары




Пән: Дүниетану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Тағамдар мен сусындар




Мектеп: Зеренді ауданы Қостомар негізгі мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Тлепова Шолпан Оразгалиева



Сынып:1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Біз қалай тамақтанамыз







Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)

1.1.4.2 Тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін біледі.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Ежелгі және қазіргі заманғы адамдардыңтамақтану ерекшелігін біледі;

Оқушылардың басым бөлігі:Ежелгі адамдар мен қазіргі адамдардың тағам мен сусынын ажарата отырып әңгімелейді.

Кейбір оқушылар:Тамақтану ережесін құрып жазады. Бұрынғы кезең мен қазіргі кезеңдегі тамақтану ерекшеліктерін әңгімелейді.

Бағалау критерийлері

  • Оқушылар сусын мен тағамның айырмашылығын біледі.

  • Тағам мен сусынның адам ағзасына маңыздылығын зерделейді.

  • Ежелгі адамдар мен қазіргі адамдардың тағам мен сусынын ажарата отырып әңгімелейді.

  • Ұлттық сусын қымыздың шипалығын танып біледі.

Тілдік мақсаттар


Тағам, сусын

Құндылықтарды дарыту



Отанын құрметтеу, өз үйін, мектебін, ата-анасын, достарын сыйлауға тәрбиелеу. Үлкендерге құрмет, қазақ халқының қонақжайлылық дәстүрлік құндылықтарын дарыту

Пәнаралықбайланыстар

математика, жаратылыстану, көркем еңбек

АКТ қолдану дағдылары

Бейнекөрсетілім

Бастапқы білім


Көне жазба, Алтын адам, Бәйтерек – өмір ағашы

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар



Сабақтың басы

6 мин


Психологиялық ахуал. Топқа бөлу «Ас адамның арқауы» ойыны ойналады. «Сусын», «Тағам», «Азық»

3 топқа бөлінеді



1Тапсырма:Ұжымдық жұмысы: (ҰЖ): «Ботаның дорбасы» ойыны. Дорбада не бар деп ойлайсыңдар? Сипаттайды: /Ақ, дәмді, қою/

Бүгінгі сабақтың тақырыбы таныстырылады



Сусын, тағам, азық сөздері жазылған плакаттар

Ас салынған дорба



5 мин

Сабақтың

ортасы

34 мин

3 мин

10 мин

6 мин
2 мин


6 мин


3 мин

2 Тапсырма: Жеке жұмысы: (ЖЖ) «Суреттер сөйлейді» ойыны. Ежелгі адам мен қазіргі адамдардың тамақтану ерекшеліктерін сипаттап айтады.



Қері байланыс: Бірін-бірі «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды.
3Тапсырма: Топтасаотырып (ТЖ ), «Сөйлейтін қабырға» әдісі бойынша өз ойларын постерге түсіреді.

71 бет. Тағам мен сусын. Берілген суреттен тағамдарды жеке, сусындарды жеке жазады

Қері байланыс: Шапалақ әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.



4.Тапсырма : «Қонақ кәде» әдісі.

1топ: Ресей елінің өкілдері

2 топ: Қазақстан өкілдері

3 топ: Англия елінің өкілдері

Сурет қиындыларынан қонақтарға «Ас мәзірін» дайындайды. Бір-біріне әңгімелейді

Қ: Топты «Асықтар» арқылы бағалайды

МК: Таныстырылым. Мұғалім: Ұлттық сусын туралы не білетіндерін сұрайды. Ұстаздыңқосымша ақпараты

Сергіту сәті: Жұмбақ

Өзі аппақ,

Өзі тәтті-ақ

Ішсең шипа сусын

Дәмі жақсы-ақ /3 рет/

Жаңылтпаш:

Түйе маған шұбат берді, шұбат маған қуат берді. /3 рет/
5.Тапсырма: «Орындап көр» әдісі.

Тамақтану ережесін құрады, өз ойларын постерге түсіреді. Тамақтану ережесін әңгімелеп береді


Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма(саралау)
Ежелгі адам мен қазіргі адамдардың тағамдары мен сусындарын ажарата отырып сәйкестендіріңіз?

Өз жұмысыңызды жұбыңызға таныстырыңыз.



Ежелгі адам Қазіргі адам

қымыз, шикі ет, шырын, нан, сүт, өсімдік тамыры, аң аулады, қаймақ, шұбат, шырын, жаңбыр суы.



Дескриптор:Білім алушы

- ежелгі адамдардың тағамдары мен сусындарын біледі.

- қазіргі адамдардың тағамдары мен сусындарын біледі.


сурет

Сюжетті сурет


Постер, маркер



Видео

Асықтар


cуреттер

Видео



Сабақтың соңы

5 мин


Рефлексия «Тағам сусын»

Тақтаға «Тағам сусын» сөзі жазылған плакат ілінеді.

Сабақты түсініп білген оқушы өз ойларын стикерге түсіріп, жапсырады.





Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы


Саралауіріктелгентапсырмалар, нақтыбіроқушыданкүтілетіннәтижелер, оқушығадербесқолдаукөрсету, оқуматериалдары мен ресурстарыноқушылардыңжекеқабілеттерінесепке ала отырыпіріктеу (Гарднердіңжиындықзияттеориясы) түріндеболуы мүмкін.

Саралаууақыттыұтымдыпайдаланудыесепке ала отырып, сабақтыңкез-келгенкезеңіндеқолданылаалады





Бұл бөлімдеоқушылардыңсабақбарысындаүйренгенінбағалауүшінқолданатынәдіс-тәсілдеріңіздіжазасыз

Денсаулықсақтаутехнологиялары.

Сергітусәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақтақолданылатынҚауіпсіздіктехникасыережелерініңтармақтары


Сабақбойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме?

Сабақтың уақыттықкезеңдерісақталдыма?

Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?


Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіру үшін пайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз.




Жалпыбаға

Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1: Сабақтар сауатты,түсінікті берілді.

2: Мен өзіме үшін көп жаңалық алдым.


Сабақты жақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1: Бастауыш сынып оқушыларын ойын арқылы тағы басқа әртүрлі әдістер қолдана отырып жетістіктерді және қиындықтарды жеңе аламыз.



2: Келесі сабақтарда осы курста алған білім –әрекет бойынша құрастыру.
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?


Каталог: arc -> attach
attach -> Конкурс: «Жас ғалымдар»
attach -> Сабақтың мақсаты: М.Әуезовтің өскен ортасын, еңбек жолымен, шығармашылығымен таныстыру, тақырыбы мен идеясын ашу
attach -> 2018 жылдың 5-18 қыркүйегі аралығында Қазақстан халқы Тілдер күніне орай Қараөткел ауылы №2 орта мектебінде онкүндік аясында өткізілетін шаралар есебі
attach -> А. м са ожаева. Сабырова, М. бу азы, Г. изатова музыка
attach -> Сабақтың мақсаты: Өнер ордасы туралы түсінік беру
attach -> Көктерек негізгі мектебіндегі 2017-2018 оқу жылындағы тәрбие жұмысының жылдық сараптамасы
attach -> I тоқсан бойынша кітапханада жүргізілген іс-шаралар есебі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет