Уақыты:
|
14.12.2015
|
Сынып
|
11 Г
|
Пәні
|
Қазақ әдебиеті
|
Пән мұғалімі
|
Қалниязова Айнұр Қадырқызы
|
Сабақ тақырыбы
|
«Ғабит Мүсірепов - қаламы қарымды қаламгер»
Ғ.Мүсірепов өмірі, шығармашылығы туралы
|
Мақсаты
|
Ғ.Мүсірепов өмір жолы мен шығармашылығымен танысады, ақпарат көздерін жинақтайды, шығармаларын талдайды
|
Күтілетін нәтиже
|
Ұландар Ғ.Мүсірепов туралы мәліметпен танысады;
Ғ.Мүсірепов пен С.Мұқанов мұражайынан естеліктермен сыр шертіседі;
Шығармаларын талдай біледі
|
Сабақ әдісі:
|
түсіндіру, сұрақ-жауап, пікір таластыру, іздену, әңгімелеу;
|
Сабақ түрі
|
Жаңа сабақ, саяхат сабақ
|
Тапсырма көздері
|
Тарихи тұлғаны танып білу, ойталғау жазу
|
Пәнаралық байланыс
|
Тарих, орыс тілі
|
Қолданылатын көрнекілік
|
газет, журналдар, көркем шығарма, постер, А4
|
Табыс критерийі
|
Мұғалім мен оқушы арасында тығыз байланыс орнайды,
Шығармашылықпен жұмыс жасауға ұмтылады.
|
Сабақ кезеңі
уақыты
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс-әрекеті
|
Қажетті ресурстар
|
Ұйымдастыру кезеңі
(2 мин)
|
Сәлемдесу;
Оқушылардың назарын сабаққа аударту
|
Оқулықпен, дәптермен жұмыс жасау, топқа бөліну
|
қосымша көркем әдебиеттер, газет
|
Үй тапсырмасын сұрау (6 мин)
Вен диаграммасы
(3 мин)
|
«Мен айтайын, сіз жалғастырыңыз»
1, 2 топ
|
3, 4 топ
|
1.«Сұлушаш» роман-поэмасы туралы түсінік беру
-Поэма қай жылдары жазылған?
- поэма неше бөлімнен тұрады?
-поэманың негізгі кейіпкерлерін атаңыздар
|
1. «Ботагөз» романы бойынша түсінік беру
- Романның негізгі кейіпкерлерін атаңыздар.
- Ботагөз роман соңында қандай мақсатына жетеді?
- Ботагөздің прообраздары кімдер?
|
«Ботагөз» романы
«Сұлушаш» поэмасы
Сұлушаш пен Ботагөзді салыстыру
Вен диаграммасы бойынша Сұлушаш пен Ботагөздің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын жазып шығу
Сызба арқылы жазушының қаламгерлік қырын ашу
|
Сұраққа жауап.
Оқушылар бір-бірін бағалайды.
|
Оқулық
|
Жаңа сабаққа дайындық
(5 мин)
|
«Миға шабуыл» статегиясы –
Ып оқушылары, ұландармен бірге 11 сС.Мұқанов пен Ғ.Мүсірепов мұражайына барып, саяхат жасапп қайттық. Сол мұражайдан естелік ретінде С.Мұқанов пен Ғ.Мұсірепов мұражайларындағы фото-күнделік бойынша интерактивті тақта арқылы виртуальды саяхат жасау.
|