Бекітемін: Каирбаева А. Г



Дата17.05.2023
өлшемі17,45 Kb.
#176959
түріСабақ
Байланысты:
қазақ тілі 76-сабақ-1

Бекітемін:

Каирбаева А.Г. _________


Жұмабек Тәшенев атындағы жалпы орта білім беру мектебі

Қысқа мерзімді жоспар



Пән:

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:

Жұрнақ пен жалғау

Бөлім:

Дені саудың жаны сау

Педагогтің аты-жөні:

Арын Сара Ермұратқызы

Күні:




Сынып: 2

Қатысушылар саны: 24

Қатыспағандар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату;
2.3.1.1 мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтін- дерін құрап жазу

Сабақтың мақсаты:

Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды. Дереккөздерден мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып бойынша мәліметті іріктеп алады. Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажыратады. Мұғалімнің көмегімен сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазады.



Сабақтың барысы



Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Бір қадам алға» әдісі
Мұғалім оқушыларға сыныпқа кіргеннен бастап өткен сабаққа байланысты сұрақтар қояды. Мұғалім үстеліне жеткенше дейін оқушыларға сұрақтар қою олардың зейінің сабаққа аударады.
Мысалы,
«Сөзбен сөзді байланыстыратын қосымша ... деп аталады.»
«Сөздің мағынасын өзгертетін қосымшаны ... деп атайды»

Психологиялық ахуалға қатысады.

От шашу арқылы әдісі арқылы



Аяқ іздері

Сабақтың ортасы

57-жаттығу. Мәтінді түсініп оқиды.
Сұрақтарға жауап беріп, өз қозқарастарын білдіру.
-Қандай палуандарды туралы не білесің? деген сұраққа жауап алу.

Қажымұқан туралы ақпарат беру.


Жұрнақ пен жалғауды ажыратады.


58-жаттығу жазбаша орындалады.


Сергіту сәті.



  1. жаттығу. Жұмбақ шешуіндегі сөзді табу.

61- жаттығу. Тәжірибе жасауға берілген тапсырма
Кітап сөзіне –хана және –тар қосымшалары жалғанады.



Мәтінмен жұмыс жасайды.


Сөйлемдерді көшіріп жазады. Сөйлемдегі қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдайды.

Жұмбақты оқып, шешуін табады. Шешуі: төреші


Осы жалғанған қосымшалар арқылы өзгерген сөзді табады және неліктен екенін айтады.



Бас бармақ әдісі арқылы

Презентация, видео

Сабақтың соңы

Бекіту
«Чипсы» әдісі
Үй жұмысына 59-жаттығу беріледі және ережені жаттау беріледі.
Рефлексия



«Чипсы» әдісі арқылы сұраққа жауап береді.
Үй жұмысын жазып алады.








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет