Бөлім: Болашаққа саяхат Педагогтің аты-жөні: Машықкердің аты-жөні



Дата22.05.2022
өлшемі116,24 Kb.
#144609
Байланысты:
Ақзер Әдебиет кмж





Бөлім:

Болашаққа саяхат

Педагогтің аты-жөні:
Машықкердің аты-жөні:

Куандыкова Б.А
Адаева А.Е

Сынып:

4 «ә»

Күні:

12.05.22

Сабақтың тақырыбы:

Өтірікшілер еліне саяхат

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

4.1.4.1 Сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын,нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану.

Сабақтың мақсаты:

Шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру. Суреттерді қолдану арқылы ертегі құрастырып, тақырыппен байланыстырады. Өз өмірінен мысал келтіре алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



Ұйымдастыру.Шаттық шеңбері.
Топқа бөліну. «Пазл әдісі» арқылы төрт топқа бөлініп, «Алдаркөсе,Қожанасыр,Тазша бала,Алдарбай»дың суреттеріне байланысты тақырыпты анықтайды.


Өткенді пысықтау.Актны қолданып интерактивті тақтаға тест орындайды.


Жаңа сабақ.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

Оқушылар шаттық шеңберіне тұрып би қимылдарын жасап,бір-біріне жолдайды.

«Пазл әдісі» арқылы төрт топқа бөлініп, «Алдаркөсе,Қожанасыр,Тазша бала,Алдарбай»дың суреттеріне байланысты тақырыпты анықтайды.


Актны қолданып интерактивті тақтаға тест орындайды.

Ауызша бағалау: «Жарайсың!», «Жақсы!»...


Кәмпиттің суреттері арқылы бағалау



Әсем әуен

«Алдаркөсе,Қожанасыр,Тазша бала,Алдарбай»дың суреттері


https://wordwall.net/resource/32218357


Слайд 1


Сабақтың ортасы



1-тапсырма.Суретке қарап,Алдарбайдың қиял-ғажайып ойларымен «сахат» жасаңдар.

  • Қалай ойлайсың,қайсысы шындыққа жақын?

  • Бұл өтіріктердің зияны бар ма?

Тыңдалым. «Қалықта,ұшқыш кілемім!» өтірік өлеңі.
«Ашық микрофон» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді:

  1. Кейіпкер Іле өзенінің бойынан қандай кереметтерді көрді?

  2. Көп өтіріктің ішінде қай сөзі шындыққа жақын?

  3. Адамның ұшқыш кілеммен ұшу туралы арманы қалай орындалды?

Өтірік өлең туралы оқулықта берілген ережемен таныстыру.


Өтірік өлеңдерді тыңдайды.Бір шумақ өтірік өлең құрастырады.


Топтық жұмыс.8-тапсырма.Өлең шумағының ұйқасын белгіле.(а,ә).
Қабыл ап бала тілегін, 1)-а
Қалықта,ұшқыш кілемім! 2)-а
Сен ұшқан сайын әлемнің 3)-ә
Көп сырын ұғып білемін! 4)-а


Қорытынды.9-тапсырма.Бір тұжырымды таңдап,өз ойынды айт.
-Өтірік айтып,қиялдай білу қызық.
-Өтірікті құрастыру-үлкен шеберік.
-Өтірік өлеңдер-болшақ туралы арман,қиял.

Суретпен жұмыс жасайды,яғни шыңдық пен қиял-ғажайып нәрсені ажырата алады,сұрақтарға жауап береді.

«Қалықта,ұшқыш кілемім!» өтірік өлеңің тыңдайды.Жаңа сөздердің мағынасымен танысады.


«Ашық микрофон» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.

Өтірік өлең туралы оқулықта берілген ережемен танысады.




Өтірік өлеңдерді тыңдайды.Бір шумақ өтірік өлең құрастырады.

Интерактивті тақтаға өлең шумағының ұйқасын белгілейді.(а,ә).


Бір тұжырымды таңдап,өз ойынды айтады.

Кәмпиттің суреттері арқылы бағалау.
Кәмпиттің суреттері арқылы бағалау.

Кәмпиттің суреттері арқылы бағалау.


Кәмпиттің суреттері арқылы бағалау.


Кәмпиттің суреттері арқылы бағалау.

Слайд 2

Қағаздан жасалынған микрофондар


Слайд 3
Слайд 4


Оқулық 64 бет
Оқулық 64 бет



Сабақтың аяғы



Рефлексия: «Бағдаршам әдісі»

Үй жұмысы: «Өтірік өлеңдегі адамның арманы» тақырыбына қысқаша ойыңды жаз.Өтірік айтудың зияны туралы мақал-мәтел жаз.

Сабақтан алған әсерімі мен білімін бағдаршам түстерінің бірімен берілген бір дөңгелекті бояу арқылы көрсетеді.




Дөңгелек қағаздар


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет