Бөлім: Экология: Ядролық және мұнай өндірістері Педагогтің аты-жөні



Дата20.01.2023
өлшемі71,37 Kb.
#165953
Байланысты:
Семей полигоны
28.11.2022, геогр 16.11

Бөлім:

Экология: Ядролық және мұнай өндірістері

Педагогтің аты-жөні

Мукушева А.Б.

Күні:

07.11.2022

Сынып: 11 А

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Семей полигоны

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.1.4.1 – мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастыру және сыни тұрғыда бағалау;
11.2.6.1 – БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік, ғылыми еңбектерден деректерді ала білу, сілтеме жасау жолдарын білу, дәйексөз келтіру.

Сабақтың мақсаты

*Мәтінді оқып, онда көтерілген мәселеге байланысты талқылау сұрақтарын құрастырады
* БАҚ көздерінен мәтін де айтылған мәселеге қатысты ақпарат жинап, әртүрлі пікірлерді салыстырады.
*Сілтеме жасайды, дәйек сөз келтіреді

Сабақтың уақыты

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру
-оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру;
- сабақ мақсатымен таныстыру;
- жетістік критерийін ұсыну
Оқу тапсырмасын пысықтау

Қызығушылығын ояту


Ойтүрткі сұрақтары
1 «Экология» сөзіне қатысты термин сөздер мен сөз тіркестерін жазу

Сабаққа дайындалып, оқу-құралдарын дайындайды

Жауап береді












Айтыс

  • Пікірталас түрлерінің ішінде қазақ ұғымына жақыны әрі халқымыздың

өмірінде өзіндік дәстүрі қалыптасқан айтыстың орны бөлек. Пікірталасқа тән жалпы заң дылықтар айтыстың бойында да сақталады. Мысалы, айтысушылардың өзіндік ой, көзқарастарын қорғауы, қарсыласын сынауы, сөз орамдарын қорғану құралы ретінде тиімді пайдалануы, ұтқыр ой мен өткір тілді қолдану шеберлігіне ұмтылысы т.б. айтыскер үшін де маңызды. Айтыскерлер – тыңдаушылардың, қалың қауымның көкейіндегі ойды жеткізуші ел өкілдері. Олар қоғамда қалыптасқан пікірлерді ашық айтады. Жалған сөз, артық мақтан айтыскерді орға жықса, батылдық, өр мінез, әдемі әдеп оның беделін биіктетіп, кең танылуына ықпал етеді.

  • https://kk.wikipedia.org/wiki/% сілтемесінен айтыс туралы оқи отырып, «Түртіп

алу» кестесін толтыр.

V-мен мұны бұрыннан білемін



+ мен үшін жаңа ақпарат

? –білгім келеді
























1-тапсырма. Мәтінді оқып, онда көтерілген мәселеге байланысты талқылау сұрақтарын құрастырыңдар (33-бет 8-тапсырма).
2-тапсырма. БАҚ көздерінен мәтіннің соңғы азатжолында айтылған мәселеге қатысты ақпарат жинап, әртүрлі пікірлерді салыстырыңдар. Өз ойларыңды жинақтап, жинақы мәтін жазыңдар.(34-бет.11-тапсырма)
3-тапсырма. Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
Өздерің тұратын аймақта қандай экологиялық проблемалар бар? Оларды
болдырмау және алдын алу үшін қандай шаралар жүзеге асырылуда?
4-тапсырма. Берілген айтыс үзіндісін оқып, төмендегі белгілері бойынша талдаңдар (26-бет).
Айтыстың түрі
Көтерілген мәселе
Айтыскерлердің позициясы
Айтыскерлердің қолданған тәсілдері
Дескриптор
1. Мәтінді оқып, онда көтерілген мәселеге байланысты талқылау сұрақтарын құрастырады
2.Мәтіннен ақпараттар жинап, тұжырымдар жасайды.
3. Проблемалық сұрақтарға жауап береді.
4.Айтыс үзіндісін талдайды.

Дескриптор
1. Мәтінді оқып, онда көтерілген мәселеге байланысты талқылау сұрақтарын құрастырады
2.Мәтіннен ақпараттар жинап, тұжырымдар жасайды.
3. Проблемалық сұрақтарға жауап береді.
4.Айтыс үзіндісін талдайды.










Орындаған тапсырмаңды мұғалімге электронды пошта немесе «WhatsApp» мобильді қосымшасы арқылы жібер













Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет