Бөлім Педагогтың аты-жөні



бет1/2
Дата05.03.2023
өлшемі19,68 Kb.
#171158
  1   2
Байланысты:
математика қмж (копия)


Бөлім




Педагогтың аты-жөні

Елубаева А.М.

Күні




Сынып

2 Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

Ұзындық. Ұзындық өлшем бірліктері.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

2.1.3.2.** Ұзындық (м)/масса (ц) өлшем бірліктерін қолданып өлшеу.
2.1.3.4.** Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру.

Сабақтың мақсаты



ұзындықтың өлшем бірлігі – метрді біледі. Ұзындықтың өлшем бірліктерін түрлендіруді, салыстыруды, мәндерін қосуды және азайтуды үйренеді. Көптеген оқушылар ұзындық бірліктерінің арасындағы байланысты түсінеді, қолданады. Кейбір оқушылар шығармашылыққа берілген тапсырмаларды орындайды, түсіндіреді.

Бағалау критерииі

  • өлшеуіштерді қолдана отырып, өлшем бірліктеріне сәйкес өрнектерді өрнектейді, салыстырады.

  • Өлшем бірліктерлі түрлендіреді.

  • Мәтіндік есепті шығарады.




Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Кіріспе-қызықтырушылық кезеңі Практикалық жұмыстар ұйымдастырылады. Заттарды ұзындығына қарай салыстыру және нәтижесін ұзындықтары бойынша бірдей және Заттардың ұзындығын беттестіру және тұстастыру, «көз мөлшерімен» салыстыру Кері байланыс: «Көршіңе бір сөз таңда». Әр бала өзінің жанында отырған баланың бүгінгі Ұзындықты өлшеу мен салыстыруды көрсететін суреттер. 130 әртүрлі, ұзын және қысқа, биік және аласа, ұзындықтың мәні ... см-ге тең деген сияқты сөздер арқылы айту
. 1) Қоршаған ортадағы заттардан кез келген өлшеуішті (мысалы: таяқшалар, өлшем қағаздары, алақан) пайдаланып, кез келген заттың ұзындығын өлшеуді көрсетіп беру. Мысалы, жолақтардың ұзындықтарын, балалардың бойларын, сыныптағы гүл жапырағының ұзындығын анықтау жаттығулары орындалады.
2) Сонымен қатар заттарды ұзындығын беттестіру және тұстастыру,


Сергіту сәті: Бөтелке.
Математикалық диктант.
Төрт пен бестің қосындысы;
Он мен төрттің қосындысы;
Қырық алты мен алтының айырмасы;
Отыз бен бірдің айырмасы;
Сегіз бен алпыстың қосындысы;

«көз мөлшерімен» салыстыру әрекеті орындалады:

Сергіту сәті орындалады.


Өрнектің мәнін дәптерге жазады.



Сабақтың барлық кезеңдерінде стикер тарату арқылы жүзеге асырылады.



Тақта





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет