Мақсаты:
|
Оқушыларға бастауыш пен баяндауыштың арасында қойылатын сызықша туралы түсінік беру
|
Міндеті:
|
Мәтінмен таныстыру, өз ойларын толық байланыстыра отырып, сөйлеу шеберлігін, көркем жазу дағдыларын жетілдіру
|
Күтілетін нәтиже
|
1. Оқушылар өз ойларын еркін жеткізеді
2. Бастауыш пен баяндауыштың арасына сызықша қоя алады
3. Мәтін еркін әңгімелейді
|
Ресурстар
|
Плакаттар, электрондық оқулық, стикер, маркер, бағалау парағы, смайлик суреті, кеспе қағаздар
|
Сабақтың түрі
|
Жаңа сабақты меңгерту
|
Пәнаралық байланыс
|
Орыс тілі, қазақ әдебиеті, бейнелеу
|
Әдіс-тәсілдер
|
«Миға шабуыл», «Білгенге маржан», «Алма ағашы», рефлексия, диалогті оқыту
|
Кіріктірілген модульдер
|
Сыни тұрғыдан оқытуға үйрету, АКТ, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, талантты және дарынды балаларды оқыту
|
№
|
Кезеңдер
|
Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
1
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
2 мин
|
Топтастыру кезеңі: Оқушылар түстер арқылы бөлінеді
|
Оқушылар төрт топқа бөлінеді
|
2 мин
|
Сабақтың мақсатымен таныстырады
|
Оқушылар міндеттерін түсінеді
|
2 мин
|
Оқушыларға бағалау әдісін түсіндіреді
|
Оқушылар сабақ барысында ұпай жинайды
|
2
|
Үй тапсырмасын сұрау
|
5 мин
|
1.Үйге берілген жаттығуды тексереді, дәптерлерін алмастырады 2.Семантикалық картамен жұмыс
|
Оқушылар жылдам жауап береді
Семантикалық картамен жұмыс жасайды
|
3
|
Жаңа сабақ
|
3 мин
|
Жаңа сөздермен таныстырады
|
Оқушылар жаңа сөздермен танысады
|
2 мин
|
1.Бастауыш пен баяндауыш арасындағы сызықша
|
Оқушылар мәнді де мағыналы сұрақтар қоюға әрекет жасайды
|
4
|
Жаңа сабақты пысықтау
|
5 мин
5 мин
5 мин
5 мин
|
1. Оқулықпен жұмыс:
1-тапсырма. Диалогті толықтырыңдар
2-тапсырма. Сөз тіркесін жасау
6-тапсырма. Тиісті сөйлемді қойыңдар
7-тапсырма. Сызықша қойылудың себебін айтыңдар
|
Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды
Оқушылар мысал келтіріп, ауызша оқиды
|
5
|
Қорытындылау
|
2 мин
2 мин
3 мин
|
Сабақты смайликпен қорытындылау
|
Әр оқушы дұрыс жауапқа алдындағы смайликті көтереді
|
Бағалау: Оқушылардың сабақ барысында жинаған ұпайларын топ басшы есептейді
|
Оқушы сабақ барысында жинаған ұпайын санайды
|
Рефлексия: Оқушыларға стикер таратып, өздерінің сабақтан алған әсерін жазуды тапсырады
|
Әр оқушы сабақтан алған әсерін стикерге жазу арқылы білдіреді
|
6
|
Үйге тапсырма
|
2 мин
|
1.4-тапсырма, мәтінді әңгімелеу
2.Жаңа сөздерді, ережені жаттап келу
|
Берілген тапсырмалар бойынша түсінбегенді сұрайды
|