|
Күні: 28.02 Сынып: 9а Пән: Қазақ әдебиеті Пән мұғалімі: Балқыбкова Ш.Ж.
|
Тақырыбы
|
Мағжан – лирик, сыршыл ақын
/Мағжан Жұмабаев өмірі, шығармашылығы/
|
Мақсаты
|
Жыр пырағы – Мағжан туралы деректер беру, шығармалары туралы түсініктер беру Ақын шығармалары арқылы оқушылардың әдебиетке деген таным - біліктерін шыңдау
|
Күтілетін нәтиже
|
Жыр пырағы – Мағжан туралы деректер алады, шығармалары туралы түсінеді. Ақын шығармалары арқылы оқушылардың әдебиетке деген таным – біліктері шыңдалады
|
7 модульдің қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер
|
«Аквариум» әдісі, «Кубизм» әдісі ,топтастыру
|
Қолданылатын ресурстар
|
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
|
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу
Түгендеу
Топқа бөлу.
|
Сәлемдесемін. Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгелдеймін.
Психологиялық дайындық «Өзіңе тілегенді, құрбыңа тіле!» Көзімізді жұмамыз, өзімізге тілек тілейміз! Тілегімізді досымыға айтамыз
Топқа С. Торайғыровтың өлеңдері бойынша бөлінеді :
І.«Болашақ» -«Оқудағы мақсат не?»
ІІ.«Жалын»-«Шәкірттерге»
ІІІ.«Достық»-«Шығамын тірі болсам адам болып»
ІV.«Ұшқын»- «Шәкірт ойы»
V .«Алаш»- «Алаш ұран»
|
Мұғаліммен сәлемдеседі.
Сыныптың топ басшысы жоқтарды айтады.
Әр оқушы айтқандары бойынша топ құрып орындарына отырады.
Әр топ өздеріне берілген өлеңдеріне талдау жасап шығады
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Үй тапсырмасын сұрау
|
Сұлтанмахмұт Торайғыровтың өмірі мен шығармашылығына хронологиялық кесте құру/критерий бойынша/
«Аквариум» әдісі
Балық сұраққа жауап береді Ау балыққа сұрақ қояды.
|