Координаталық сәуледе бөлшектер мен аралас сандарды кескіндеу 5 – сынып Мұғалім: М. Айтжанова



Дата07.02.2022
өлшемі2,18 Mb.
#92059
Байланысты:
02.11.20 5-с

Координаталық сәуледе бөлшектер мен аралас сандарды кескіндеу

5 – сынып

Мұғалім: М. Айтжанова


Тақырыбы:
Мақсаты:
Білімділік: Жай бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндей білуін және координаталарын таба білу дағдысын жетілдіру.
Дамытушылық: Оқушылардың өзіндік ізденісі арқылы ойлау қабілеттерін дамыту, оқу материалын ұзақ есте сақтауына жағдай жасау, логикасын дамыту
Тәрбиелік: Ұйымшылдыққа, адамгершілікке тәрбиелеу, жетістікке
ұмтылуға үйрету, пәнге деген
қызығушылықтарын арттыру.
Сабақтың әдісі: Топтастыру,
Практикалық,
сұрақ-жауап.
Сабақтың көрнекілігі: Интербелсенді тақта,
үлестірмелі материалдар
Сабақтың барысы:
① Ұйымдастыру кезеңі:
а) амандасу
ә) оқушыларды түгендеу, топтастыру
б) оқушылардың назарларын сабаққа
аудару
в) сабақтың мақсатымен таныстыру
② Үй тапсырмасын тексеру
№509 есеп
  • Өткен сабақты пысытау

  • 1. Дұрыс бөлшек дегеніміз қандай бөлшек?
    2. Бұрыс бөлшекке мысал келтір.
    3. Аралас сан деген қандай сан?
    • Топпен жұмыс:

    • Бірлік кесінді ретінде 1-ші топ дәптердің 5 тор көзінің ұзындығын, 2-ші топ 6 тор көзін алып, координаталық сәуле сызыңдар. Оның бойынан
      ❶ топ

❷ топ
сандарына сәйкес нүктелерді тауып әріппен белгілеңдер
Бірлік кесінді ретінде 4 см кесіндіні алып, берілген нүктелерді координаталық сәулеге кескіндеңдер
A B C D E
1 2 3
Берілген нүктелердің координатасын жазыңдар:
❶ топ:
❷ топ:
Сергіту сәті:
8+3-4=0 теңдігі тура болатындай етіп
1 шырпының орнын ауыстырыңдар
Жауабы:
Мына шырпыны аламыз
Мына жерге қоямыз
сонда:
деген теңдік шығады
Суретте барлығы неше үшбұрыш бар?
Жауабы:
20 үшбұрыш бар
Сабақты қорытындылау:
  • Бірлік кесінді дегеніміз не?
  • Нүктенің координатасы дегеніміз не?
  • Нүктенің координатасы қалай жазылады? Мысал келтіріңдер.

Үйге тапсырма
№ 527 есеп. Координаталық сәулеге берілген
нүктелерді тауып белгілеу
Бағалау
Сабақ аяқталды. Назарларыңызға рахмет!

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет