Мұғалімнің аты-жөні: У.О. Мирзабекова Пәні: география
№ 46 сабақ Сыныбы: 9 сынып
Сабақтың тақырыбы: Орталық Қазақстанның қалалары, ауылдық елді мекендері
Сабақтың мақсаты: Орталық Қазақстанның қалалары, ауылдық елді мекендері және Қарағанды облысының экологиялық жағдайы туралы мағлұмат беру.
Табыс критерилері:
☻ Орталық Қазақстанның қалалары туралы түсіну.
☻ Қарағанды, Балқаш, Теміртау, Жезқазған қалалары
туралы мағлұмттар алу.
☻ Қарағанды облысының экологиялық жағдайымен
танысу.
Оқыту нәтижелері: Орталық Қазақстанның қалалары, ауылдық елді мекендері және Қарағанды облысының экологиялық жағдайы туралы білім алады.
Дерек көздер: Е.Ахметов, Н.Кәрменова, Ш. Кәрібаева, Б.Асубаев. - «Қазақстанның экономикалық және әлеуметтік географиясы» атты оқулығы
Алматы «Мектеп» 2013ж, «География және табиғат» журналы, ғаламтор желісінен жинақталған мағлұматтар.
Көрнекіліктер: таратпа материалдар, слайд, суреттер, стикер, маркер, флипчарт
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: «Сыныптастарыммен үй жұмысын қайталау» сұрақ- жауап әдісі, «Жигсо» әдісінің бір элементі, «Тілші» әдісі, «Географиялық диктант», «Постер» әдісі
№
|
Жоспар мазмұны
|
Уақыт өлшемі
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Күтілетін нәтиже
|
Ресурстар, көрнекіліктер
|
1
|
І. Кіріспе
Ұйымдас-тыру сәті
|
2 мин
|
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.
Орталық Қазақстандағы қалалар бойынша топқа бөлу.
|
Оқушылар топқа бөлінеді.
|
Топқа бөлінуды оқушылар арасында ынтымақтастық қалыптасады.
|
топ ережесі жазылған плакат, бағалау парақшасы.
|
2
|
Үй тапсырма-сын сұрау
|
7 мин
|
«Сыныптаста-рыммен үй жұмысын қайталау» сұрақ- жауап әдісі бойынша үй тапсырмасын пысықтау.
|
Оқушы үй тапсырмасы-на байланыс-ты сұрақтар құрастырып, сынып ішінде бір-біріне қояды.
|
Үй тапсырмасын пысықтап алу
|
Слайд, дәптер, қаламсап
|
3
|
Негізгі бөлім (жаңа сабақ)
Сабақты бекіту.
|
12 мин
|
«ЖИГСО» әдісі арқылы топ арасында берілген мәтінмен танысу. Тілші әдісі арқылы оқушылар өздерінің жинақтаған ақпараттарымен сыныппен бөліседі.
|
Оқушылар берілген тапсырманы орындай отырып, есте сақтау қабілеттерін дамытады .
|
Оқушылар топтаса отырып, тапсырманы өздігінен меңгереді.
Өздігімен ізденеді, шығармашы-лықпен айналысады.
|
Оқулықтағы мәліметтер, қосымша мәліметтер
|
6 мин
|
Географиялық диктант
Бейне ролик
|
|
Оқушылар сабақты бекіту мақсатында географиялық диктантты орындайды әрі дәптермен жұмыс, өзіндік жұмыс жүргізіледі.
|
4
|
Қорытын-ды бөлім
|
12 мин
|
«Постер» әдісі
|
Оқушылар сабақ барысында алған білімдерін флипчартқа түсіріп, қорғайды.
|
Түрлі – түсті қарындаштар, флипчарт, стикер
|
5
|
Бағалау
|
3 мин
|
Формативті және суммативті бағалау
|
Оқушылардың алған бағаларын күнделікке қою.
|
Бағалау кестесі
|
6
|
Үйге тапсырма беру
|
1 мин
|
Қалалары, ауылдық елді мекендері
|
Оқушы үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.
Кескін картамен жұмыс.
|
Дәптер, күнделік
|
7
|
Рефлек-сия
|
2 мин
|
|
Оқушылар стикерге өз ойларын, түсінген және түсініксіз жайттар туралы жазып жабыстырады.
|
Стикер парақшалары
|
Достарыңызбен бөлісу: |