Пән: Қазақстан тарихы
|
Мектеп: «№16ЖОББМ»КММ
|
Күні:
|
Мұғалімнің есімі: Ж.А.Турганбаева
|
СЫНЫП: 8 «Ә»
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Тақырыбы:
|
Патша үкіметінің Қазақстандағы діни саясаты
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
Патша үкіметінің Қазақстандағы діни саясаты туралы түсініктерін қалыптастыру. Тақырыпты меңгерумен қатар сыни ойлауға жетелеу. Сөйлеу дағдыларын қалыптастыру. Тақырыпты шынайы өмірмен ұштастыру. Жұптық, топтық жұмысқа үйрету.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Діни әдет-ғұрыптары туралы анықтай алады.
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: Ислам дінінің таралуын біледі.
|
|
Кейбір оқушылар: Діни наным-сенімі туралы біледі.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар: Қазақстандағы діни саясаттың өзгеруін, түсіндіре алады. Мәтіннен негізгіні таба алады, Шығармашылықпен жұмыс жасай алады.
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Мүфти, рекрут, дін, стан, вакуф
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік
бірліктер: айтылым, жазылым
|
Талқылауға арналған тармақтар: Қазақтардың діні және діни әдет-ғұрыптары. Патша үкіметінің ХYІІІ ғасырдағы ислам дініне қатысты ұстанған саясат. ХІХғасырдың бас кезіндегі миссионерлер қызметі.
|
Сіз неліктен... екенін айта аласыз ба? Патша үкіметінің ХҮІІІ ғасырдағы исламдініне қатысты ұстанған саясат.
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: жазылым, оқылым
|
Алдыңғы тақырып
|
Қазақтың поэзиясы мен музыка өнері
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде
жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
1.Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасу, топқа бөлу.
«Жүректен-жүрекке» тренингі. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер тілейді. Әр топтан оқушылар сұрақтар алып жауап береді, бір-бірін қол белгісі арқылы бағалайды.
Ынтымақтастық ахуал жасау.
|
Смайликтер
|
Ортасы
|
Негізгі бөлім:
2.Үй тапсырмасын тексеру «Ой шақыру» тапсырмаларын сұрақтар беру арқылы орнату. Өткен сабақпен байланысты сұрақтарға жауап береді.
3.Ой қозғау
Мұғалім ашық сұрақтар бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын ашуға мүмкіндік жасайды. Жаңа сабақтың тапсырмаларын бөліп алып орындайды. Бағдаршам арқылы өздерін бағалайды.
4.Мағынаны тану
Жаңа сабақ «Еркін талқылау» әдісі арқылы жүргізіледі.. Жұптасып жұмыс жүгізе отырып, Постер қорғайды басқыш әдіс арқылы өздерін бағалайды.
Сергіту сәті
5. Ойлау картасы.
Бір оқушы дайын мәтінге сұрақ жазады, келесі оқушы сұрақ-жауапты талқылап, байланысын зерттейді.
|
Оқулық.
Ақ қағаздар, маркерлер, қайшы, желім, суреттер.
критерийлер жазылған бағалау парақшалары.
|
Аяқталуы
|
Қорытынды:
Оқушылар топ болып дайын постерлерді іріктейді. Неге таңдағандарын айтып, не жазылғанын айтып қорғайды. Түсінбей қалған жерлерін толықтырамыз, қараймыз.
Үйге тапсырма:
Тақырып бойынша тест сұрақтарын дайындау.
Бағалау. Кері байланыс. «3.2.1. стратегиясы» ауызша, бүгінгі сабақтан алған 3 ақпарат, 2 ұнамды жағдай, 1ұнамсыз жағдайды айтып өту.
|
Тақтаға ілінген постерлер (шағын галерея)
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім? .
|