САБАҚ №20
«бекітемін»________
Пәні: Қазақстан тарихы
|
Сынып: 6
|
Мерзімі: 14-16.11
|
Тақырыбы:
|
§ 17-18 Қола дәуіріндегі Қазақстан.
|
Мақсаты:
|
Қола дәуірінің жалпы адамзат тарихындағы орны, қола дәуірінің ерекшеліктерін ашып көрсету. Қазақстандағы қола дәуірінің ерекшеліктерін түсіндіру
|
Күтілетін нәтиже:
|
Оқушылар адамзаттың металл өндеуді игеруі, өндіріске металл құралдардың енуі, оның нәтижесін біледі.
|
Бағалау критерийлері:
|
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау
|
Әдіс-тәсілдер:
|
СТО, АКТ
|
Сабақтың барысы:
|
Кезеңі
|
Уақыты
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
|
1минут
2 минут
|
Сәлемдесу
Түгендеу
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару
|
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды
|
Ауызша мадақтау
|
Тақырып-қа байла-нысты суреттер
|
5 минут
|
Үй тапсырмасын сұрау Жұмыс дәптерін тексеру
|
Сұрақтарға жауап береді
|
Жиынтық бағалау
|
Карточка-лар
|
Қызығушылық ояту
|
5 минут
|
Ежелгі адамдар еңбек құралдарын неден жасады?
|
Оқушылар білгендерін айтып, білімдерін пысықтайды
|
Стикерлер арқылы ын-таландыру
|
оқулық
|
Негізгі бөлім
|
20 минут
|
Мәтінмен танысады
|
1.Қола –мыс пен қалайының қосындысы
2. Қоладан жасалған еңбек құралдары.
|
|
карта
оқулық дәптер
|
5мин.
|
І.Хронологиямен жұмыс:
1.Тас дәурі
2. Қола дәуірі
ІІ.Тестпен жұмыс
ІІІ. Оқулықпен жұмыс
|
61-бет
Дәптерге жазады
|
Стикерлер арқылы
|
Қазақстан тарихы оқулығы, карта,
|
5 м
|
Жаңа сабақты қорытындылау
|
Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындау
|
|
жұмыс дәптері
|
Қорытынды
|
2мин.
|
Суммативті бағалау
Рефлексия жасау
Үйге тапсырма
|
Оқушы өзін-өзі бағалайды
17-тақырыпты оқу
|
Бағалау
Рефлексия
|
|
САБАҚ №21
«бекітемін»________
Пәні: Қазақстан тарихы
|
Сынып: 6
|
Мерзімі: 17-18.11
|
Тақырыбы:
|
§ 17-18 Қола дәуіріндегі Қазақстан.
|
Мақсаты:
|
Қола дәуірінің жалпы адамзат тарихындағы орны, қола дәуірінің ерекшеліктерін ашып көрсету. Қола дәуірінің кезеңдерін түсіндіру
|
Күтілетін нәтиже:
|
Оқушылар қола дәуірінің кезеңдері, адамзаттың металл өндеуді игеруі, өндіріске металл құралдардың енуі, оның нәтижесін біледі.
|
Бағалау критерийлері:
|
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау
|
Әдіс-тәсілдер:
|
СТО, АКТ
|
Сабақтың барысы:
|
Кезеңі
|
Уақыты
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
|
2 минут
|
Сәлемдесу
Түгендеу
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару
|
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды
|
Ауызша мадақтау
|
Тақырып-қа байла-нысты суреттер
|
5 минут
|
Үй тапсырмасын сұрау Жұмыс дәптерін тексеру
|
Сұрақтарға жауап береді
|
Жиынтық бағалау
|
Карточка-лар
|
Қызығушылық ояту
|
5 минут
|
Қазақстан ауымағындағы кен орындары қай өңірде орналасқан?
|
Оқушылар білгендерін айтып, білімдерін пысықтайды
|
Стикерлер арқылы ын-таландыру
|
оқулық
|
Негізгі бөлім
|
10ми-нут
|
Мәтінмен таныстыру
|
1.Қазақстан ауыма-ғындағы мыс пен қа-лайы кен орындары.
2. Қола дәуірінің кезеңдері
|
|
карта
оқулық дәптер
|
15мин.
|
І. Мәтінмен жұмыс
ІІ.Картамен жұмыс
ІІІ. «Қола дәуірі кезеңдері» кестесін жасау
|
-оқиды
-кен орындарын картадан көрсетеді
- Қ.Д:
1-б.з.б ХҮІІІ-ХҮІ ғғ
2-б.з.б ХҮІ-ХІІ ғғ
3-б.з.б ХІІ-ҮІІІ ғғ
1-ерте-Нұра
2-орта-Атасу
3-кейінгі-Беғазы-Дәндібай
|
Стикерлер арқылы
|
Қазақстан тарихы оқулығы, карта,
|
5 мин.
|
Жаңа сабақты қорытындылау
|
Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындау
|
|
жұмыс дәптері
|
Қорытынды
|
3мин.
|
Суммативті бағалау
Рефлексия жасау
Үйге тапсырма
|
Оқушы өзін-өзі бағалайды
18-тақырыпты оқу
|
Бағалау
Рефлексия
|
59-61-бет
|
САБАҚ №22
«бекітемін»________
Пәні: Қазақстан тарихы
|
Сынып: 6
|
Мерзімі: 21-23.11
|
Тақырыбы:
|
§ 19-20 Андрон мәдениеті.
|
Мақсаты:
|
Андрон мәдениеті, андрондықтардың қоныстары, кәсібі мен тұрмысы, андрон мәдениеті таралған аймақ туралы мәлімет беру.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Оқушылар Қазақстан ауымағындағы қола дәуірі ескерткіштері, Андрон мәдениеті, андрондықтардың қонысы кәсібі мен тұрмысы туралы мәліметтер алады..
|
Бағалау критерийлері:
|
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау
|
Әдіс-тәсілдер:
|
СТО, АКТ
|
Сабақтың барысы:
|
Кезеңі
|
Уақыты
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
|
2 минут
|
Сәлемдесу
Түгендеу
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару
|
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды
|
Ауызша мадақтау
|
Тақырып-қа байла-нысты суреттер
|
5 минут
|
Үй тапсырмасын сұрау Жұмыс дәптерін тексеру
|
Сұрақтарға жауап береді
|
Жиынтық бағалау
|
Карточка-лар
|
Қызығушылық ояту
|
5 минут
|
Қазақстан ауымағында қола дәурінің кен орындары қай өңірде орналасқан?
|
Оқушылар білгендерін айтып, білімдерін пысықтайды
|
Стикерлер арқылы ын-таландыру
|
оқулық
|
Негізгі бөлім
|
10ми-нут
|
Мәтінмен таныстыру
|
1.Андрон мәдениеті туралы мәлімет.
2.Андрондықтардың қонысы, кәсібі мен тұрмысы.
|
|
карта
оқулық дәптер
|
15мин.
|
І. Мәтінмен жұмыс
ІІ.Картамен жұмыс
ІІІ. «Андрондықтар кәсібі» топтастыру
|
-оқиды
-андрон мәдениеті тараған аумақ
-Петровка, Боголюбово
-Түгіскен
-Таңбалытас картадан көрсетеді
- мал бағу
қолөнер
Егіншілік балық
аулау
|
Стикерлер арқылы
|
Қазақстан тарихы оқулығы, карта,
|
5 мин.
|
Жаңа сабақты қорытындылау
|
Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындау
|
|
жұмыс дәптері
|
Қорытынды
|
3мин.
|
Суммативті бағалау
Рефлексия жасау
Үйге тапсырма
|
Оқушы өзін-өзі бағалайды
18-тақырыпты оқу
|
Бағалау
Рефлексия
|
59-61-бет
|
САБАҚ №23
«бекітемін»________
Пәні: Қазақстан тарихы
|
Сынып: 6
|
Мерзімі: 24-25.11
|
Тақырыбы:
|
§ 19-20 Андрон мәдениеті.
|
Мақсаты:
|
Андрон мәдениеті, андрондықтардың баспаналары, таралу аймағы, Алакөл және Федоров мәдениетінің ескерткіштері туралы мәлімет беру.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Оқушылар Қазақстан ауымағындағы қола дәуірі ескерткіштері, Андрон, Алакөл, Федоров мәдениеті ескрткіштері туралы мәліметтер алады..
|
Бағалау критерийлері:
|
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау
|
Әдіс-тәсілдер:
|
СТО, АКТ
|
Сабақтың барысы:
|
Кезеңі
|
Уақыты
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
|
2 минут
|
Сәлемдесу
Түгендеу
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару
|
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды
|
Ауызша мадақтау
|
Тақырып-қа байла-нысты суреттер
|
5 минут
|
Үй тапсырмасын сұрау Жұмыс дәптерін тексеру
|
Сұрақтарға жауап береді
|
Жиынтық бағалау
|
Карточка-лар
|
Қызығушылық ояту
|
5 минут
|
Қазақстан ауымағында андрон мәдениеті таралу аймағын атаң
|
Оқушылар білгендерін айтып, білімдерін пысықтайды
|
Стикерлер арқылы ын-таландыру
|
оқулық
|
Негізгі бөлім
|
10ми-нут
|
Мәтінмен таныстыру
|
1.Андрондықтардың баспаналары.
2.Андрон мәдениетінің таралу аймағы.
3. Алакөл мәдениетінің таралу аймағы
4. Федоров мәде-ниетінің ескерткіштері
|
|
карта
оқулық дәптер
|
15мин.
|
І. Мәтінмен жұмыс
ІІ.Картамен жұмыс
ІІІ. «Андрон мәдениеті тарихи бірлестігіі»
Кесте жасау
|
-андрондықтар бас-паналары суретін салу
-андрон мәдениеті тараған аумақ
-Алакөл мәдениеті
- Федоров мәдениеті ескерткіштері
Андрон мәдениеті
? ?
Таралу аймағы
ерекшеліктері
|
Стикерлер арқылы
|
Қазақстан тарихы оқулығы, карта,
|
5 мин.
|
Жаңа сабақты қорытындылау
|
Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындау
|
|
жұмыс дәптері
|
Қорытынды
|
3мин.
|
Суммативті бағалау
Рефлексия жасау
Үйге тапсырма
|
Оқушы өзін-өзі бағалайды
19-тақырыпты оқу
|
Бағалау
Рефлексия
|
64-65-бет
|
САБАҚ №24
«бекітемін»________
Пәні: Қазақстан тарихы
|
Сынып: 6
|
Мерзімі: 28-30.11
|
Тақырыбы:
|
§ 21-22 Қола дәуіріндегі шаруашылық және қоғамдық мәдени өмірдегі өзгерістер.
|
Мақсаты:
|
Қола дәуіріндегі шаруашылық және қоғамдық мәдени өмірдегі өзгерістер туралы мәлімет беру.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Оқушылар қола дәуіріндегі климаттың өзгеруі. Отырықшы және жартылай көшпелі мал шаруашылығы, кетпенді егіншіліктің таралуы туралы біледі.
|
Бағалау критерийлері:
|
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау
|
Әдіс-тәсілдер:
|
СТО, АКТ
|
Сабақтың барысы:
|
Кезеңі
|
Уақыты
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
|
2 минут
|
Сәлемдесу
Түгендеу
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару
|
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды
|
Ауызша мадақтау
|
Тақырып-қа байла-нысты суреттер
|
5 минут
|
Үй тапсырмасын сұрау Жұмыс дәптерін тексеру
|
Сұрақтарға жауап береді
|
Жиынтық бағалау
|
Карточка-лар
|
Қызығушылық ояту
|
5 минут
|
Қола еңбек құралдарын пайдалану қандай өзгерістерге алып келді?
|
Оқушылар білгендерін айтып, білімдерін пысықтайды
|
Стикерлер арқылы ын-таландыру
|
оқулық
|
Негізгі бөлім
|
10ми-нут
|
Мәтінмен таныстыру
|
1.Климаттың өзгеруі.
2.Отырықшы және жартылай мал шаруашылығы.
3.Кетпенді егіншілік
|
|
карта
оқулық дәптер
|
15мин.
|
І. Мәтінмен жұмыс
ІІ.Картамен жұмыс
ІІІ. Эссе жазу
|
-Қазақстанда қола дәуірінің ерекшеліктері кестесін сызу
-андрон мәдениеті тараған аумақ
-Алакөл мәдениеті
- Федоров мәдениеті ескерткіштері
Андрондықтар шаруашылығы
|
Стикерлер арқылы
|
Қазақстан тарихы оқулығы, карта,
|
5 мин.
|
Жаңа сабақты қорытындылау
|
Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындау
|
|
жұмыс дәптері
|
Қорытынды
|
3мин.
|
Суммативті бағалау
Рефлексия жасау
Үйге тапсырма
|
Оқушы өзін-өзі бағалайды
20-тақырыпты оқу
|
Бағалау
Рефлексия
|
66-69-бет
|
Достарыңызбен бөлісу: |