Сабақ №41 Химия,10сынып Оқушы саны: 11 Мұғалімнің аты-жөні Алламбергенова. Н.Ә. Жамбыл обл



Дата23.08.2017
өлшемі42,44 Kb.
#25243
түріСабақ

Апта 21

Күні 08.02.16.

Сабақ №41

Химия,10сынып

Оқушы саны:11


Мұғалімнің аты-жөні

Алламбергенова.Н.Ә.



Жамбыл обл.

Қордай ауданы

Қарасу ауылы

7Александр Пушкин атындағы орта мектебі



Сабақтың тақырыбы:Кальций мен магний қосылыстары. (Ашық сабақ)



Сілтеме

10сынып оқулығы

Сабақтың мақсаты

Кальций мен магнийдің периодтық жүйедегі орнын,атом құрылысын танып біледі. Кальций мен магний қосылыстарының қасиеттері бойынша реакция теңдеулерін жазуды үйренеді.Қазақстандағы кальций мен магний қосылыстарының кен орындары туралы біледі.

нәтиже

Кальций мен магнийдің периодтық жүйедегі орнын,атом құрылысын танып білді.

Кальций мен магний қосылыстарының қасиеттері бойынша реакция теңдеулерін жазуды үйренді.

Қазақстандағы кальций мен магний қосылыстарының кен орындары туралы білді.


Түйінді идеялар

Кальций мен магний активті металдар.Электролиз жолымен алынады.Активті болғандықтан көптеген реакцияларға түседі.Адам ағзасында 2%,тіс пен сүйектерде 99% кальций болады,иондары қанның ұюына әсер етеді.Тұздары медицинада, құрылыста, т.б. қолданылады.Магнийді өндірісте подшипник жасауға қолданады.




Сабақтың түрі

Аралас сабақ




Әдіс-тәсілдері

СТО,ЖИГСО, диалог,топтық жұмыс,жеке жұмыс.

Пән аралық байланыс

Биология, медицина,физика

Ұйымдастыру кезеңі 3 минут

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1.Сәлемдесу

2.Ұйымдастыру

3. Сабақ барысымен таныстыру

5.Бағалау парағын таныстыру

6.Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру


1.Сәлемдесу

2.Өздерін ретке келтіру

3.топқа бөліну

4.кітап ,оқу құралдарын ,дәптерлерін дайындыққа келтіру



Үй тапсырмасын тексеру 5 мин.

1. Деңгейлі тапсырмалары бойынша

2дәптерлерінен үйге берілген тапсырмаларды тексеру.


Қызығушылықты ояту 2 мин.


СТО әдісін қолдану ,логикалық сұрақ қойып,жаңа тақырыпты ашу.




Мағынаны тану (Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады.Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады)

5 мин.



(ЖАДА әдісін пайдалану)














Сабақтың негізгі бөлімі 20 мин.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Білу.Сұрақтарға жауап беру."Миға шабуыл " СТО әдісін қолдану.) Түсіну."Ой қозғау"сатысы. ( Оқулықпен жұмыс)

1.Кальций мен магнийдің периодтық жүйедегі орны,атом құрылысы.

2.Табиғатта таралуы,физикалық қасиеттері.

3.Химиялық қасиеттері.

4.Қосылыстары,қасиеттері,қолданылуы.

Қолдану. 1.CaO→Ca(OH)2→Ca(NO3)2

CaCO3 MgO-Mg`(OH)2- -MgCO3

Талдау. Кальций ;және магний қосылыстарының маңызын талдау.Тау жыныстары(берілген тау жыныстарына сипаттама беру) Сәйкестендіру тестін орындау.

Жинақтау."Түйін сөз."Резюме(әр топ екі элементке сипаттама беру)

Бағалау. Рефлексия


Оқушылар белсене қатысады.

Оқушылар топқа бөлініп,сабақ құрылымымен танысады.

Топ басшыларына бағалау парағы беріледі.

Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс істейді.


Әр топ берілген тапсырмаларды орындайды.

Қорытынды._Күтілетін_нәтиже_4_мин.___Мұғалімнің_іс-әрекеті'>Қорытынды. Күтілетін нәтиже 4 мин.


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сабақты қорытындылау.



Өзін-өзі бағалау,топ басшылары оқушыларды бағалайды.

Қорытынды.Бір-бір сөйлемнен түйінді идея айтады.

Кері байланыс.Оқушылар сабақ туралы өз ойларын білдіреді


Бағалау 5 мин.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бақылайды,бағалайды.

Оқушылардың формативті бағалауы мен өз бағасынан ортақ баға қояды.

Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды.



Үйге тапсырма 1 мин. Тақырыпты оқу. Кальций мен магний қосылыстары


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет