Сабақ №6 Мектеп: №47 Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Байырова Ж. Р



бет1/6
Дата15.10.2019
өлшемі1,86 Mb.
#49938
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6
Байланысты:
М.Жұмабаевтың «Батыр Баян» поэмасындағы ақыл мен сезім, ар-намыс мәселелері


САБАҚ № 6

Мектеп: № 47

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Байырова Ж. Р.

Сынып: 7

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы


М.Жұмабаевтың «Батыр Баян» поэмасындағы ақыл мен сезім, ар-намыс мәселелері

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

7.Б/С1.Кейіпкерлердің іс-әрекеті мен автор берген портреттік мінездемені салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығына баға беру.

7.Б/С3. Шығарманы ұлттық құндылық тұрғысынан талдау



Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

кейіпкерлердің іс-әрекеті мен автор берген портреттік мінездемені анықтайды;



Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

кейіпкерлердің іс-әрекеті мен автор берген портреттік мінездемені анықтайды, поэма кейіпкері мен тарихи бейнені салыстыра талдайды; Кейбір оқушылар орындай алады: поэма кейіпкері мен тарихи бейнені салыстыра талдайды, тарихи және көркемдік құндылығына баға береді, шығарманы ұлттық құндылық тұрғысынан талдайды.



Бағалау критерийлері

  • Кейіпкерлердің іс-әрекеті мен автор берген портреттік мінездемені салыстырады

  • Шығарманың тарихи және көркемдік құндылығына баға береді

Ойлау дағдысының деңгейі

Бағалау

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады:

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: композиция, сюжет, пролог, кейіпкер

Ар, намыс, ақыл, сана, сатқындық, көзсіз ерлік, Жолдыөзек, Абылай хан, Ноян, бөрі, бөлтірік.



Мәтін талдау барысында қолданылатын тіркестер: Менің ойымша...;Салыстыра қарғанда...; Бұл оймен келісемін/ келіспеймін, себебі...

Құндылықтарға баулу

Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық)

Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу дағдылары негізінде жүзеге асады.



Пәнаралық байланыс

Қазақстан тарихы

Осыған дейін меңгерілген білім


«Батыр Баян» поэмасындағы кейіпкер қасиеттері, іс-әрекеттері, тарихтағы орны

Жоспар:

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс - әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

Жеке жұмыс

5 минут


Ұйымдастыру кезеңі. Сыныппен сәлемдесіп, сабаққа дайындығын тексеру.

Жағымды психологиялық ахуал

«Баян батыр» әнін балалармен бірге айту

Әні: Айжігіт Асановтікі



Мәтіні: Бақытжан Шеріпханов пен Айжігіт Асановтікі

Қызығушылығын ояту. Жеке жұмыс. Топқа бөлу. Кейіпкерлердің қасиеттері арқылы.

І топ Абылай хан қасиеттерін топтастырады.

Дана басшы, халық қамқоры, елінің тәуелсіздігін аңсаған хан, үш жүздің басын қосқан, билеуші, даңқты қайраткер, дарынды дипломат,  ақылды хан



ІІ топ Батыр Баян қасиеттерін топтастырады.

Батыр, батыл, патриот, Абылай ханның сенімді батыры, Ноянның ағасы, ақылды, ержүрек, батырлығы алашқа аян, намысшыл, Отан үшін інісінің опасыздығын кешірмейді.


ІІІ топ Ноян қасиеттерін топтастырады.

Бөрінің бөлтірігі, жас, албырт, аңғал, сенгіш, махаббаттың құрбаны




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет