Сабақ: Ас- адамның арқауы. Мектеп: Ново-Троицк орта мектебі Күні



Дата22.06.2017
өлшемі104,13 Kb.
#19887
түріСабақ


САБАҚ ЖОСПАРЫ №1



САБАҚ: Ас- адамның арқауы.




Мектеп: Ново-Троицк орта мектебі

Күні:




Мұғалімнің есімі:Кинжибаева Р.С.

СЫНЫП: 7

Қатысқандар саны:




Қатыспаған-дар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)




"Ас - адамның арқауы" тақырыбы туралы әңгімелей, жаңа сөздердің мағынасын меңгереді, қарым-қатынаста қолдана алады.

Сабақ мақсаттары:.




Барлық оқушылар:



  • "Ас - адамның арқауы" тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұның түсінеді, аударады, жаңа сөздердің мағынасын меңгереді




Оқушылардың басым бөлігі:



  • Жаңа сөздерді қарым-қатынаста қолдана алады.




Кейбір оқушылар:



  • Өз бетінше ғаламтордан мақал –мәтелдерді көшіріп, мағынасын ашып, талқылайды.

Тілдік мақсат




Оқушылар:

Әңгімелей алады, қолдана алады, мағынасын түсінеді.






Негізгі сөздер мен тіркестер:



  • тағам, қиқым, дәмді, арқауы, ас, ақ дастарқан, таңғы ас, дастарқан, сүт тағамдары, ет тағамдары, ұн тағамдары.

Алдыңғы оқу




Жаз мезгілі демалысқа қолайлы кез




Жоспар

Жоспарланған уақыт




Ресурстар

І.Сабақ


тың басы

(15 минут)


Сабақ


тың ортасы

(25 минут)


Сабақ


тың соңы

(5 минут)






  1. Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын «Шаттық шеңбер» арқылы арттыру.

  2. Үй жұмысын тексеру: «Жаз мезгілі демалысқа қолайлы кез» тақырыбына бейнефильм көрсетіңдер, әңгімелеңдер.

Бағалау: "Екі жұлдыз. Бір тілек."


  1. Топқа суреттер арқылы бөлу, топ ережесімен таныстыру.

1 –топ - сусындар бейнеленген суреттерімен,

2-топ тағамдар суреттерімен.





Бағалау критериялары:

- мәтін мазмұның айта аламын -3 ұпай;

- жаңа сөздердің мағынасын меңгеремін -2 ұпай;

- жаңа сөздерде қарым-қатынаста қолдана аламын -5 ұпай.

  1. пай - "5", 5 ұпай -"4", 3-2 ұпай - "3".

1 - тапсырма.

Сөзжұмбақты шешу арқылы сабақтың тақырыбын анықтаңдар.



1. Өңделген бидай ( Ұн).
2. Майға қуырылған шеңбер нан (Күлше).
3. Айраннан алынатын, жейтін өнім (Құрт).
4. Сиырдан алынатын сусын (Сүт).
5. Бидай, арпа қосылып жасалған сусын (Ашытпа).
6. Бидай, күріш, тары – бұлар дәнді -? (Дақыл).
7. Ұйыған сүттен жасалатын қою сусын (Қатық).
8. Піспеген нан (Қамыр).
9. Жейтін заттың жалпы атауы (Тағам).
10. Түйе сүтінен жасалатын сусын (Шұбат).
11. Биенің сүтінен жасалатын сусын (Қымыз).

Бағалау: "Бағдаршам" әдісі бойынша бір-бірін тексеру.


Дұрыс емес Қателері бар Дұрыс

2 - тапсырма.

Оқулықтағы 84 беттегі мәтінді өз бетінше оқып, жаңа сөздермен танысып, аударыңдар, жаңа сөздермен сөз тіркесін жазбаша құрастырыңдар,топта талдаңдар.

Жаңа тақырып бойынша постер құрыңыздар.

Бағалау: «Екі жұлдыз бір тілек»

3 - тапсырма.

Өз бетінше ғаламтордан сабақ тақырыбына сай мақал –мәтелдерді көшіріп, мағынасын ашып, талқылаңыздар. Топқа таныстырыңыздар.



Бағалау: «Бас бармақ»

  1. Үй жұмысы: Жеміс – жидектер, сүт тағамдарының суреттерін алып келіңдер, әңгімелеңдер.

2. Рефлексия: Әр оқушы сабақтан алған әсерін стикерге жазыңдар.

Музыка
Бейнефильм


Сурет


тер

Постер

Презен

тация.



Постер

Оқулық.

Постер.
Ғалам

тор.


Оқулық.
Стикер.

Смайлик.




Қосымша ақпарат

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?







Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.










Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет