Сабақ: Қазақ тілі. Мектеп: «Ханарық» жом, Төлеби ауданы Күні



Дата08.07.2017
өлшемі75,19 Kb.
#20848
түріСабақ
Сабақ жоспары


Сабақ: Қазақ тілі .

Мектеп: «Ханарық» ЖОМ, Төлеби ауданы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Домбакова Зулфира Турсынбаевна

Сынып: 4

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Сабақтың

тақырыбы:




Менің Отаным-Қазақстан!




Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Т.4.1.2.1 бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мәнмәтін ішінде анықтап түсіну.

О. 4.3.1.1 оқу түрлерін қолдана отырып,мәтін немесе оның бөлімдерін (рөлге бөліп оқу,теріп оқу) мәнерлеп оқу.


Бағалау

критерийі


1.Мәтінді мәнерлеп, қатесіз оқиды.

2. Мәтінде кездесетін бейтаныс сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын анықтайды.

3.Жаңа сөздермен (сөздіктермен ) танысады.



Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Мәтінді оқи алады, мазмұнын аша алады.





Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтін бойынша сұрақ қоя алады, сөз тіркестерін жасай алады.





Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырып бойынша сөздер мен сөз тіркестерін пайдаланып,

шағын әңгіме (эссе) жаза алады.






Тілдік мақсат



Оқушылар орындай алады:
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

«Менің Отаным-Қазақстан» тақырыбына байланысты шаңырақ, қанатты тұлпар,Елтаңба,Ту,Әнұран сөздерін меңгереді.
Диалог құруға,шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:


Біздің Отанымыз, Қазақстанның астанасы, астықтың Отаны, қанатты тұлпар.






Талқылауға арналған сұрақтар: Отан деген сөзді қалай түсінеміз?




Не себепті ... деп ойлайсыз?




Ишара:










Алдыңғы оқу:

Жаңа сабақ бойынша маған дейін не біледі? Өткен сабақпен байланыстыру.Б.Б.Б әдісі бойынша

Жоспар

Жоспарланған уақыт
Басы 3мин.

Жоспарланған жаттығу түрлері

1.Ұйымдастыру кезеңі


Шаттық шеңберін құрып, «Менің Отаным-Қазақстан» сөзі арқылы үш топқа бөлінеді.
1.Оқу мақсаты тақтаға ілінеді.

2.Б.К түсіндіріледі.



Ресурстар
Плакат

Маркер


Тақта

Бор


Стикерлер

Алдыңғы оқу:





1мин.

7 мин.



Оқушылардың назарын сабаққа аудару мақсатында,сұрақ-жауап жүргізу.(зейін шоғырландыру.)

Мұғалімнің қойған сұрақтарына оқушылар бір ғана сөз арқылы хормен жауап береді.
3.Үй жұмысын тексеру

Жаңа сабақ бойынша маған дейін не біледі?

Б.Б.Б әдісі бойынша.




Ортасы

Білу


Түсіну.

Қолдану


Талдау

Жинақтау
Соңы



7мин.


10мин.

2мин.


5мин.

5мин.


Үйге тапсырма

2мин.


Кері байланыс

3мин.

БББ кестенің ( Білемін,білдім) қатарын толтыру,


Білемін

Білдім

Білгім келеді

Тақырыпты өтпей тұрып, сол тақырыпта білетін мәліметтер

7 кілттік сөз, 7 кілттік сөздің мағынасын жазу (сабақ барысында толтырылады)

Білгісі келген сұрақ (сабақтың соңында толтырылады)

7 кілттік сөз: Қазақстан, Астана, мемлекет, Елтаңба, Әнұран, Ту, Бәйтерек.
Сөздікпен жұмыс.Жаңа сөздермен танысу.

Отан-Родина

Мемлекет-государство

Ту-флаг


Елтаңба-герб

Әнұран-гимн

Қанатты тұлпар-крылатый конь

Бесбұрышты жұлдыз-пятиконечная звезда

Жаңа тақырыпты түсіндіру/ «Біреуі үйде, үшеуі қонақта» әдісі бойынша

мәтінді үш топқа бөліп беру.Жеке оқиды. Жұппен, топпен талдайды.Әр топ мәтіннің өздеріне тиісті бөлігіне аударма жасайды. Біреуі үйде қалып, сабақ түсіндіреді. Қалғандары қонаққа кетеді.

Мұғалім мәтінде кездесетін бейтаныс сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасына анықтама береді.

Мысалы: Шаңырақ-деревянный круг на верхушке юрты, дымоход юрты.

Қанатты тұлпар-крылатый конь, бесбұрышты-пятиконечная.

Сергіту минуты. «Қара жорға»биі.


Жеке жұмыс. «Адасқан әріптер» әдісі бойынша көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып жазыңдар.

Өлеңді мәнерлеп оқыңдар.

Астана

Ас..ана-арм..н қ..ла,



Ба..ы бір жан..ан қала.

Т..рады ол жап-ж..с бо..ып,

М..н үлк..н бол..анда да.

(Т. Молдағалиев)


Ғаламтор желісінен Қазақстан, Астана туралы видеоролик көрсету.

Осы видеоролик бойынша сұрақтар дайындау.

Ішкі және сыртқы шеңбер әдісі бойынша ішкі шеңбер сыртқы шеңберге

сұрақтарын қояды.Сыртқы шеңбердегілер жауап береді. Сосын орын алмасады.

«Сөздер банкасы» әдісі бойынша сабақты жинақтау.Банканың айналасына

көптеген сөздер жазылады.Сол сөздердің арасынан бүгінгі сабаққа қатысты

сөздерді жинап, банкаға салу.
Туған жер, Отан туралы өлең жаттап,оны мәнерлеп айту.

Жетістік сатысы.


Дескриптор

1.Сөздердің ретімен жазылуы.

2.Жазылу емлесіне сай болуы.


Дескриптор

Мәтінді қатесіз оқу.Дұрыс аударма жасау.

Топтық бағалау.

«Бағдаршам»

әдісі арқылы.


Дескриптор

1Тиісті әріптерді дұрыс қою.

2.Өлеңді мәнерлеп оқу.


Дескриптор


1.Сұрақтарды дұрыс, нақты қоя білу.

2.Сұрақтардың жоғары дәрежелі болуы.




Каталог: materialy -> kazak%20tili
kazak%20tili -> «Қарағайдың қарсы біткен бұтағы» атты қайсар ақын
kazak%20tili -> Сабақтың жоспары: Ұйымдастыру кезеңі: (5 мин) Сәлемдесу; Назарды сабаққа аудару
kazak%20tili -> Мейірімді жүрекпен, Ақпейілді тілекпен, Амандасып алайық
kazak%20tili -> Етістік туралы түсінік оқО, ТҮркістан қаласы, Қазақстанның 30 жылдығы ауылы, молда мұса атындағы жалпы орта мектебінің
kazak%20tili -> Сабақ Сабақтың тақырыбы: «Дауыссыз дыбыстарды қайталау»
kazak%20tili -> Сабақтың тақырыбы: Көктемде. Мезгіл үстеу Сабақтың мақсаты
kazak%20tili -> Сабақтың тақырыбы : Ауыл. Дейін шылауы. Сабақтың мақсаты Дейін шылауын орыс тілімен байланыстыра отырып түсіндіру
kazak%20tili -> Сабақтың типі; аралас сабақ. Сабақтың түрі; сайыс сабақ
kazak%20tili -> Сабақтың тақырыбы: Қазақ халқының ғалымдары. Етістіктің райлары мен шақтары
kazak%20tili -> 1. білімділік: Оқушыларға сөйлемнің тұрлаулы мүшесі баяндауыш туралы жан-жақты түсінік беріп, дара және күрделі баяндауыш түрлерін ажырата білуге үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет