Сабақ Бөлім: Саяхат Мұғалімнің аты-жөні



Дата27.04.2022
өлшемі0,51 Mb.
#141171
түріСабақ
Байланысты:
Әдебиеттік оқу қмж 21.04.22ж


«Ұлағат» жалпы орта мектебі КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 12-сабақ


Бөлім:

Саяхат

Мұғалімнің аты-жөні

Есмаханова З

Күні:

21.04.22ж

Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Асқар Тоқмағамбетов. Бидай мен қаңбақ. (Мысал)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндай алады.
Көптеген оқушылар: өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізе алады.
Кейбір оқушылар: кейіпкерге ұқсайтын таныстарына өз ақылын айта алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
10 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасату.
Оқу материалын жариялау «Жұмбақ» әдісі, «Венн диаграммасы» арқылы жүреді:
1)Ұзын мұртты сарылар,
Қойнында наны бар.(бидай).
2) Шеңбер жасап өседі,
Желмен бірге көшеді.(қаңбақ)
- Бұлар жайлы не білесіңдер?
- Ендеше бүгінгі сабағымызда нелер туралы оқып танысамыз?

Жаттығу жасайды.
Жұмбақты шешіп, жаңа тақырыпты ашады.
-Бидай мен қаңбақтың ұқсастығы мен айырмашылығын айт.

«От шашу» әдісі








Сабақтың ортасы
10 мин

1 мин
18 мин





(Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен жүзеге асырылады. Дәптермен жұмыс жүреді.
А) «Бидай мен Қаңбақ» мысал мәтінін түсініп оқы.
Б) Автор туралы әңгімеле.
Дескриптор:
- Мәтінді түсініп оқиды.
- Автор туралы әңгімелейді.


Сергіту сәтінде «Қаражорға» биін билету.


(Ұ) 2-тапсырма «Адасқан сөздер» ойыны арқылы орындалады.
А) Мәтіннен келтірілген үзінділердің қай кейіпкерге қатысты екенін белгіле. Жұмбақтар құрастыр.
Ә) Мәтіннің мысалға жататынын дәлелде.
Б) Қалай ойлайсың, дұрысын айтқан Бидай ма, әлде Қаңбақ па?
В) «Егіс даласында» тақырыбына коллаж құрастыр.
Дескриптор:
- Мәтіннен келтірілген үзінділердің қай кейіпкерге қатысты екенін белгілейді.
-Жұмбақтар құрастырады.
- Мәтіннің мысалға жататынын дәлелдейді.
-Қайсысының дұрыс айтқанын жазады.
- «Егіс даласында» тақырыбына коллаж құрастырады.
Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады
Қарқыны жоғары оқушыға:
- Мысал кейіпкерлеріне ұқсайтын таныстарына өз ақылыңды айт.
Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.

- Мәтінді түсініп оқиды.
- Автор туралы әңгімелейді.
Билеп сергиді.
- Мәтіннен келтірілген үзінділердің қай кейіпкерге қатысты екенін белгілейді.
-Жұмбақтар құрастырады.
- Мәтіннің мысалға жататынын дәлелдейді.
-Қайсысының дұрыс айтқанын жазады.
- «Егіс даласында» тақырыбына коллаж құрастырады.

ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.

Оқулық, дәптер

Оқулық, дәптер



Сабақтың соңы
1 мин

Рефлексия: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді.
Оқу тапсырмасы: Мысалды мәнерлеп оқу, мазмұндау.

Сабаққа рефлексия жасайды.








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет