Сабақ Гимнастика. Саптағы қозғалыстар. Сыныбы: 2



Дата18.06.2017
өлшемі413,2 Kb.
#19330
№4 жалпы білім беретін орта мектебі

Ашық сабақ

Гимнастика. Саптағы қозғалыстар.



Сыныбы: 2 «б»

Пән мұғалімі: Байназаров Ердастан

Арқалық қаласы

2014-2015 оқу жылы

Пән: Дене шынықтыру
Сыныбы: 2 «б»
Өтетін күні: 12.12.2014 ж. Уақыты: 15:35
Сабақтың тақырыбы: Гимнастика. Саптағы қозғалыстар.
Сабақтың мақсаттары:


  1. Білімділік: Бір қатардан екі,үш қатар,бір лектен екі,үш, лек құруды үйрену.

  2. Дамытушылық: Саптағы және саптағы қозғалыстағы жаттығуларды орындау арқылы оқушылардың жаттығу жасау қабілеттерін арттыру.

  3. Тәрбиелілік: Саптық қозғалыс арқылы жинақылыққа тәрбиелеу.


Керекті құрал-жабдықтар: Ысқырғыш, уақыт өлшегіш, доптар.





Сабақтың мазмұны

Уақытты мөлшерлеу

Әдістемелік нұсқаулар


І




Дайындық кезеңі
1.Сапқа тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт тапсырту. Өтілетін сабақты түсіндіру.
2.Саптағы жаттығулар:
- оңға,

- солға,


- кері айналу.

3.Жүру.Жай жүрістен жүгіруге көшу.

4.Жүгіру жаттығулары:

- Аяқты түрлі қалыпта алақанға тигізе жүгіру.

5.Жүру жаттығулары:

- қол жоғары, аяқтың ұшымен жүру,

- қол белде, өкшемен жүру,

- «қоянша» секектеп жүру,

- отырып «бақаша» секіріп жүру.

6.Жалпы дамыту жаттығулары (немесе ЖДЖ-ын жүріс жағдайында жасау):

- Б.қ-Н.т:

аяқ иық деңгейінде, қол қол иықта

1,2: иықты алға айналдыру

3,4: иықты алға айналдыру

-Б.қ-Н.т. аяқ иық деңгейінде,

қол белде, қолға жаттығу,

1 екі қолды иыққа қою,

2 жоғары көтеру,

3 қайта иыққа қою,

4 қолдарды белге қою

-Б.қ-Н.т. аяқ иық деңгейінде,

қол белде, қолға жаттығу,

1 оң қолды иыққа қою,

2 сол қолды иыққа қою,

3 оң қолды көтеру,

4 сол қолды көтеру,

5,6 қолды шапалақтау,

7 оң қолды белге

түсіру,

8 сол қолды белге



түсіру

- Б.қ-Н.т: аяқ иық деңгейінде, қол белде.

1-4 денені он жаққа айналдыру

1-4 денені сол жаққа айналдыру

- Б.қ-Н.т: аяқ иық деңгейінде, қол белде.

1 оң аяққа еңкею

2 екі аяқтың ортасына еңкею

3 сол аяққа еңкею

4 Б.қ

-Б.қ-Н.т. аяқ иық деңгейінде



қол белде, басқа жаттығу,

1 басты алға енкейту,

2 шалқайту,

3 оңға қисайту,

4 солға қисайту

- Б.қ-Н.т: аяқ иық деңгейінде , қол тізеде

1-4 тізені ішке

1-4 тізені сыртқа

айналдыру

- Б.қ-Н.т:

1 қолды жоғары көтеріп артқа шалқаю,

2 еңкейіп қолды аяқтың басына тигізу,

3 қолды алға созып отыру,

4 тұрып бастапқы қалыпқа келу.





8-10'

4-5 рет


4-5 рет
4-5 рет

4-5 рет


4-5 рет
4-5 рет

4-5 рет

Саптық тұрысты қадағалау.

Сабақ барысында оқушылардың қауіпсіздігін қадағалау.


Шатыспай бұрылуын қадағалау.

Бір-бірін итермей, белді түзу ұстап жүруді қадағалау.


Жаттығулардың дұрыс және санға еріп жасауын қадағалау.
Иықты толық айналдыру керек

Санға еріп, шатыспай жасауын қадағалау.

Белді толық айналдыру керек. Тізе сәл бүгіледі, толық айналу үшін.

Екі қолдың саусақтары бір-бірімен айқасып құлыпталады.




ІІ


Негізгі бөлім.
1.Саппен қатарларға тұру:

-Бір қатардан екі қатар, екі қатардан бір қатарлы сапқа тұру;


- Бір қатардан үш қатар, үш қатардан бір қатарлы сапқа тұру.

2.Саппен лектерге ауысу:

-Бір лектен екі лекті, екі лектен бір лекті сапқа ауысып жүру;

- Бір лектен екі лекті, екі лектен бір лекті сапқа ауысып жүру;

-Бірнеше лектен екінші басқа әдіспен бір лекті сапқа түсу.


3.Қимылды ойын.



25-30'


Қатар-шұғылданушылардың бір сызық бойынша бір-бірінің жанында орналасуы.

Екі қатарлы сапқа 1,2-ге саналу арқылы тұру.




2

2





1

2

1

2

Үш қатарлы сапқа 1,2,3-ке саналу арқылы тұру.

Жаттығулар оқушыларға ыңғайлы болу үшін, жаттығуларды жай жүрісте жасау.

Лек – шұғылданушылардың бір сызық бойынша бір-бірінің артынан орналасуы.






ІІІ


Қорытынды бөлім.
1.Сапқа тұру

2.Демді бір қалыпқа келтіру


3.Бағалау

4.Үй тапсырмасын беру


5.Сыныпқа қайту


3-5'

Көзді жұмып, іштерінен 60-қа дейін санау.
Жаттығулар барысындағы кемшіліктерін үйде қайталап жасап жою. Болған жағдайда, айна алдында жасап, мейлінше әдемі жасауға тырысу.
Сыныпқа ұйымшылдықпен қайтуын қадағалау.



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет