Сабақ жоспар Пәні: қазақ тілі Сыныбы: 6 Мектебі: «Батық жобб мектебі»кмм



бет1/5
Дата08.09.2017
өлшемі0,58 Mb.
#30926
  1   2   3   4   5
Бекітілді: Оқу ісі жөніндегі орынбасары: Сапарбай Гауһар Тілеулесқызы
Қысқа мерзімді сабақ жоспар

Пәні: қазақ тілі

Сыныбы: 6

Мектебі: «Батық ЖОББ мектебі»КММ

Пән мұғалімі: Галамхан Санаргуль


Тақырыбы: Сөз таптарын қайталау

Мектеп: «Батық ЖОББМ»КММ

Мерзімі:

Галамхан Санаргуль

Сынып: 6

Қатысушылар саны: 15

Қатыспағандар: -

Оқу мақсаттары

- Сөз таптары, сөз таптарының түрлері туралы оқушылардың білімдерін, ұғымдарын қайталау, бекіту.

-Танымдылық тапсырмалар , сұрақтар арқылы оқушылардың дүниетанымын, шығармашылық қабілеттерін байқау, дамыту.Өздігінен қорытынды шығара білуге үйрету.
-Оқушылардың ана тілін сүюге адамгершілік қасиеттерін қалыптастыру, сөздерді түсініп, үлгі өнеге алу.

Оқу мақсаттары

Күтілетін нәтиже



Барлығы: «А» Ақын туралы біледі Тақырыпты толық меңгеріп, оқулықтан тыс шығармашылық жұмыстар жасайды.

Көпшілігі:«В» Сөз таптарын біледі Оқулықтағы берілген тапсырмаларын толық орындайды.

Кейбіреулері: «С» Сөз таптары туралы біледі.


Тілдік мақсаттар(тыңдалым, оқылым, жазылым, айтылым):

-ережелерін еске түсіреді

- Тапсырмалар орындау барысында сұрақтарға жауап береді.




Алдыңғы оқу

Өткен сабақтағы білімдерін пысықтау

Жоспар

Жоспарланған уақыт(минутпен)

Жоспарланған іс-әрекеттер

Бағалау

Ресурстар

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті







Кіріспе 3 минут

«Топтастыру»


«Бір қадам артқа»,



5 минут


түрлі-түсті текшелер

Мақсаты: топқа бөлу

Сыныппен амандасу,сыныпта психологиялық ынтымақтастық орнату.

түрлі-түсті текшелер арқылы топтастыру

Өрмекші торын құру арқылы сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді.

Мақсаты: Үй жұмысын пысықтау




Амандасады,сыныпта психологиялық ынтымақтастық орнатылады.

түрлі-түсті текшелер арқылы топтастырылды.

Топпен бірлесіп орындайды.




Бағалау

парақшалар

Дұрыс таптыңыздар!




Топ ұстанымы


түрлі-түсті текшелер


Қызығушылықты ояту

«Миға шабуыл»



15минут



Түрткі сұрақтар қоя отырып тақырыпты ашу.

Мақсаты: әр топқа сұрақтар беру




Сұрақтарға жауап береді.

-топта сен ерекше көзге түстің!







Мағынаны тану

10 минут

Сергіту сәті:



з минут


Мақсаты:

Тақырыпты пысықтау; тест орындау




Таратпа материал тест орындайды.

«Ақбұлақ» әніне билейді.

Мақсаты: Түрлі қимыл арқылы бой жазады.


Көршілерін тексереді
Өте тамаша!
Жарайсыңдар!


АКТ



Ой толғаныс

Рефлексия



8 минут

Бағалау



Оқушыларға таратпа қағаз беремін «+ - қызықты»


Сабақтан алған әсерлерін немесе ұсыныстарын айтады.

Жиынтық бағалау

Таратпа қағаздар

Үй тапсырмасы

1минут


Өлеңді жаттау

Эссе жазу Сөз таптарының тіл білімінен алатын орны




Оқулық, дәптер, қалам

Қосымша ақпараттар


Оқу ісі жөніндегі орынбасары: Сапарбай Гауһар Тілеулесқызы


Қысқа мерзімді сабақ жоспар

Пәні: қазақ әдебиеті

Сыныбы: 6

Мектебі: «Батық ЖОББМ»КММ

Пән мұғалімі: Галамхан Санаргуль


Тақырыбы: А.Байтұрсынұлы. «Анама хат», «Қара бұлт» өлеңдері (1873-1938)

Мектеп: «Батық ЖОББМ»КММ

Мерзімі:

Галамхан Санаргуль

Сынып: 6

Қатысушылар саны: 15

Қатыспағандар: -

Оқу мақсаттары

-Ақынның өмірі мен шығармашылығы туралы мәліметтер жинақтай отырып, жаңа өлеңнің мән-мағынасын ұғыну, тақырыбы мен идеясын анықтап, сыни ойлау көзқарасын дамыту.

-Диалогтік оқыту арқылы еркін пікірлесуге, ой бөлісуге дағдыландыру. «Қара бұлт» «анама хат» өлеңдерінің мазмұнын түсіну

Мәнерлеп оқу, ата- ана алдындағы міндетін түсіндіре алу.



Оқу мақсаттары

Күтілетін нәтиже



Барлығы: «А» Ақын туралы біледі Тақырыпты толық меңгеріп, оқулықтан тыс шығармашылық жұмыстар жасайды.

Көпшілігі:«В» Ақынның өлеңдерін жатқа біледі Оқулықтағы берілген тапсырмаларын толық орындайды.

Кейбіреулері: «С» Шығармаларының аттарын біледі


Тілдік мақсаттар(тыңдалым, оқылым, жазылым, айтылым):

-Шығармаларын еске түсіреді

- Тапсырмалар орындау барысында сұрақтарға жауап береді.




Алдыңғы оқу

Жаңа терминдермен жұмыс жасау, өткен сабақтағы білімдерін пысықтау

Жоспар

Жоспарланған уақыт(минутпен)

Жоспарланған іс-әрекеттер

Бағалау

Ресурстар

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті







Кіріспе 3 минут

«Топтастыру»




з минут


түрлі-түсті жіптер

Мақсаты: топқа бөлу

Сыныппен амандасу,сыныпта психологиялық ынтымақтастық орнату.

түрлі-түсті жіптер арқылы топтастыру

«Бір қадам артқа»,

Сұрақтарға жауап береді.

Мақсаты: Үй жұмысын пысықтау


Амандасады,сыныпта психологиялық ынтымақтастық орнатылады.

түрлі-түсті жіптер арқылы топтастырылды.

Топпен бірлесіп орындайды.




Бағалау

парақшалар

Дұрыс таптыңыздар!




Топ ұстанымы


түрлі-түсті жіптер


Қызығушылықты ояту

«Миға шабуыл»



5 минут



Түрткі сұрақтар қоя отырып тақырыпты ашу.

Мақсаты:сұрақ қою



.Ақын өлеңінде жүйрік аттың бейнесін неліктен жырлады?
2.Жылқы туралы қандай мақал-мәтелдер білесіңдер?
3.Жылқы малына деген өзіңнің көзқарасың қандай? Абай берген ат бейнесі көңіліңнен шықты ма?
4.Өлеңнен қандай тәрбие алуға болады?



Түрткі сұрақтар қоя отырып тақырыпты ашады.

-топта сен ерекше көзге түстің!







Мағынаны тану

25 минут
Сергіту сәті:

з минут


Мақсаты:Жаңа тақырыпты меңгерту;

Оқушыларға өлеңді мәнерлеп оқытып, жұптық диалог құру. 
. Ақын қара бұлт арқылы өмірдегі қандай адамдарды бейнелеген?

2. Таудың сөзімен адамдардың қандай қасиетін көрсетпек болған?

3. Ақын өз ойын қалай қорытқан?

Пікірталас. "Қайырымдылық деген не? Оны кімдерге жасау керек?"

"Анама хат" өлеңі

1. Өлең мен ақын тағдырының арасында қандай байланыс бар?

2. Намыс туралы не білесіңдер?
Түрлі қимыл арқылы сан жазу

Мақсаты: Түрлі қимыл арқала , бой жаз

Мақсаты: Сөздік қорын, шығармашылықтарын молайту.


Оқулықпен жұмыс жасайды.
«Ақбұлақ» әніне билейді.

Мақсаты: Түрлі қимыл арқылы бой жазады.


Смайликтер

Өте тамаша!
Жарайсыңдар!

Смайликтер


Тамаша!


Бәрекелд!

Флипчарт, маркер

Флипчарт, маркер

Флипчарт, маркер
АКТ

Оқулық, дәпттер, қалам


Флипчарт, маркер



Ой толғаныс

Рефлексия



8 минут

Бағалау



Оқушыларға таратпа қағаз беремін «+ - қызықты»


Сабақтан алған әсерлерін немесе ұсыныстарын айтады.

Жиынтық бағалау

Таратпа қағаздар

Үй тапсырмасы


Өлеңді жаттау

Өлеңді жаттайды.




Оқулық, дәптер, қалам

Қосымша ақпараттар


Бекітілді: Оқу ісі жөніндегі орынбасары: Сапарбай Гауһар Тілеулесқызы


Қысқы мерзімді сабақ жоспар

Пәні: қазақ әдебиеті

Сыныбы: 5

Мектебі: «Батық ЖОББМ»КММ

Пән мұғалімі: Галамхан Санаргуль


Тақырыбы: «Кер құла атты Кендебай» ертегісі

Мектеп: «Батық ЖОББМ»КММ

Мерзімі:

Галамхан Санаргуль

Сынып: 6

Қатысушылар саны: 18

Қатыспағандар: -

Оқу мақсаттары

Ертегінің мән-мағынасын ұғыну, тақырыбы мен идеясын анықтап, сыни ойлау көзқарасын дамыту.

-Диалогтік оқыту арқылы еркін пікірлесуге, ой бөлісуге дағдыландыру. «Кер құла атты Кендебай» туралы білу

Шығарманы сын сұрғысынан талдауға үйрену.



Оқу мақсаттары

Күтілетін нәтиже



Барлығы: «А»Ертегілер туралы біледі Тақырыпты толық меңгеріп, оқулықтан тыс шығармашылық жұмыстар жасайды.

Көпшілігі:«В» Оқулықтағы берілген тапсырмаларын толық орындайды.

Кейбіреулері: «С» Кейіпкерлерге талдай біледі.


Тілдік мақсаттар(тыңдалым, оқылым, жазылым, айтылым):

-Оқыған , білетін ертегілерін айтады

- Тапсырмалар орындау барысында сұрақтарға жауап береді.




Алдыңғы оқу

Жаңа терминдермен жұмыс жасау, өткен сабақтағы білімдерін пысықтау

Жоспар

Жоспарланған уақыт(минутпен)

Жоспарланған іс-әрекеттер

Бағалау

Ресурстар

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті







Кіріспе 3 минут

«Топтастыру»




з минут


түрлі-түсті пішіндер арқылы тапқа бөлу

Мақсаты: топқа бөлу

Сыныппен амандасу,сыныпта психологиялық ынтымақтастық орнату.

түрлі-түсті жіптер арқылы топтастыру

«Бір қадам артқа»,

Сұрақтарға жауап береді.

Мақсаты: Үй жұмысын пысықтау

1. Уәзірлер құстың, шөптің, адамның жаманын қалай таңдады?


2. Жаманның таңдауы ханға қалай әсер етті?
3. Меңдісұлу Жаманды басқалардан неге артық санады?
4. Хан Жаманды "Барсакелмеске" не үшін жұмсады? Оған ой салған кімдер?
5. әзірлерінің қылықтары сендерге ұнады ма? Неліктен?
6. Ханның шалмен жұмбағын түсіндіріп айта аласыздар ма?
7. Аяз би өзі хан болғаннан кейін өзіне қандай сөздер айтып отырады?
8. "Жаман" туралы ертегі жазып, кім сурет салып келеді?
9. Ертегіде қандай мақал - мәтелдер бар? Ертегінің бізге тәрбиелік әсері бар ма?
10. "Аяз би" ертегісі ертегінің қай түріне жатады? Ертегілер неше түрге бөлінеді?


Амандасады,сыныпта психологиялық ынтымақтастық орнатылады.

түрлі-түсті пішіндер арқылы топтастырылды.

Топпен бірлесіп орындайды.




Бағалау

парақшалар

Дұрыс таптыңыздар!




Топ ұстанымы


түрлі-түсті жіптер


Тұсаукесер

«Миға шабуыл»



5 минут



- Балалар, ертегілер қалай басталатын еді?
- Иә, "Кендебай" ертегісі де осылай басталады екен. - Иә, балалар, ертегінің негізгі кейіпкері кімдер екен?



Түрткі сұрақтар қоя отырып тақырыпты ашады.

-топта сен ерекше көзге түстің!



Бас бармақ








Негізгі бөлім

25 минут

Сергіту сәті:



з минут


Жоспар.
1. Кендебайдың дүниеге келуі
2. Кендебайдың Керқұла аты
3. Мергенбай батырдық баласы
4. Керқұла атқа тіл бітуі
5. Хан ауылынан келген Кендебай
6. Теңселіп келе жатқан тау
7. Ақырған арыстанды жеңуі
8. Тұтқыннан босанған Ергенбай батыр
9. Ел қуанышы
10. "Керқұла атты Кендебай батырдың елі"
Дамыту:
1 - қатар: Кендебайға мінездеме
2 - қатар: Керқұлаға мінездеме
3 - қатар: Қойшы баланың Кендебайға берген жауабын түсіндіріп, ата - ана туралы мақал - мәтел айту:
2) 1 - қатар: Кендебай мен Төстік бейнесінде ұқсастық бар ма?
2 - қатар: Кендебай орнында сен болсаң, қойшы балаға қандай жақсылық жасар едің?
3 - қатар: Кендебай бойында үлгі боларлық қандай қасиеттер бар?

Барлығына


3)"Дат" сөзінің мағынасын түсіндіру
Дене мүшелерімен сан жазу арқылы бойды, ойды сергіту

Оқулықпен жұмыс жасайды.
«Ақбұлақ» әніне билейді.

Мақсаты: Түрлі қимыл арқылы бой жазады.

Дене мүшелерімен сан жазу арқылы бойды, ойды сергіту

Смайликтер

Өте тамаша!
Жарайсыңдар!

Смайликтер


Тамаша!


Бәрекелд!

Флипчарт, маркер

Флипчарт, маркер

Флипчарт, маркер
АКТ

Оқулық, дәпттер, қалам


Флипчарт, маркер



Рефлексия

8 минут


Оқушылар«+ - қызықты»


Сабақтан алған әсерлерін немесе ұсыныстарын айтады.

Жиынтық бағалау

Таратпа қағаздар

Үй тапсырмасы


Қырық өтірік ертегісін оқу

Оқиды.




Оқулық, дәптер, қалам

Бекітілді: Оқу ісі жөніндегі орынбасары: Сапарбай Гауһар Тілеулесқызы


Қысқы мерзімді сабақ жоспар

Пәні: қазақ әдебиеті

Сыныбы: 6

Мектебі: «Батық ЖОББМ»КММ

Пән мұғалімі: Галамхан Санаргуль


Тақырыбы: Құлақтан кіріп бойды алар

Мектеп: «Батық ЖОББМ»КММ

Мерзімі:

Галамхан Санаргуль

Сынып: 6

Қатысушылар саны: 15

Қатыспағандар: -

Оқу мақсаттары

-Ақынның өмірі мен шығармашылығы туралы мәліметтер жинақтай отырып, жаңа өлеңнің мән-мағынасын ұғыну, тақырыбы мен идеясын анықтап, сыни ойлау көзқарасын дамыту.

-Диалогтік оқыту арқылы еркін пікірлесуге, ой бөлісуге дағдыландыру. «Құлақтан кіріп, бойды алатұғын» ән өнерінің құдіретін ақынша сезіне білу

- Абай әндерін біліп, орындауға үйрену.



Оқу мақсаттары

Күтілетін нәтиже



Барлығы: «А» Абай туралы біледі Тақырыпты толық меңгеріп, оқулықтан тыс шығармашылық жұмыстар жасайды.

Көпшілігі:«В» Ақынның өлеңдерін жатқа біледі Оқулықтағы берілген тапсырмаларын толық орындайды.

Кейбіреулері: «С» Өлеңдерінің аттарын біледі


Тілдік мақсаттар(тыңдалым, оқылым, жазылым, айтылым):

-Абайдың жатқа білетін өлеңдерінен үзінді оқиды.

- Тапсырмалар орындау барысында сұрақтарға жауап береді.




Алдыңғы оқу

Жаңа терминдермен жұмыс жасау, өткен сабақтағы білімдерін пысықтау

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет