БЕКІТЕМІН:
Директордың оқу ісі жөніндегі
орынбасары_______________
Акынов Т.Н
« _____» __________ 201 ж
Сабақ жоспары
№27
Күні
Курс 1 курс
Пән Математика
Топ: Авто-1-15
Оқытушы Ақшабақова Кульзипа Амирхановна
Сабақтың тақырыбы: Есеп шығару
Сабақтың сағат саны:1
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың тұрпаты: практикалық іздену, ой қозғау, деңгейлеп-саралап оқыту
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға тригонометриялық функциялардың негізгі формулаларын меңгерту және оларды есеп шығаруда қолдану білік, дағдыларын қалыптастыру.
Міндеттері
1.Білімділік: Түрлендіру формулалары тақырыбы бойынша алған білім мен білік дағдыларын практикада қолдана білуін қадағалау
2.Тәрбиелік: Пәнге қызығушылығын арттырып , өз бетінше еңбек етуге, ізденуге баули отыра, ой-өрісін кеңейтіп , жауапкершілікті сезінуге, адамгершілікке баулу.
3.Дамытушылық: Негізгі мәселені ажырата білу, іскерлік қабілет – қасиеттерін жетілдіру.
Күтілетін нәтижелері:
І.Оқушылар білуі тиіс:
1.Тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтінді түріне келтіру формулаларын келтіру формулаларын білу.
2.Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға түрлендіру формулаларын білу.
ІІ. Оқушылардың құндылық бағдары болуы: Тригонометриялық формуланы қайда қолдануын біледі
Оқушылар жасай біледі. Түрлендіру формулаларын , тригонометриялық функциялардың қасиеттерін тригонометриялық өрнектерді түрлендіру үшін, теңбе-теңдіктерді дәлелдеу үшін қолдана біледі..
Үй тапсырмасы: :№174
Қолданылған материалдар:Ә.Н.Шыныбеков «Алгебра және анализ бастамалары» 10 сынып, Алматы»Атамұра»2006
Ә.С.Әбілқасымова «Алгебра және анализ бастамалары»
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңдері
(түрі мен тұрпатына байланысты)
|
Сабақты жүргізу уақыты
|
Оқытушының іс-әрекеті
|
Әрбір кезеңдегі оқушылардың іс-әрекеті
|
Сабақтың әр кезіңінің құралдары
|
1. Ұйымдастырушылық кезеңі
|
3 минут
|
1.1. Сәлемдесу
1.2. Оқушыларды тексеру және сабаққа дайындық деңгейін тексеру
1.3.Топтың тазалығын қадағалау
1.4.Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру
|
Орындарынан тұрып сәлемдесу.
Оқу құралдарын түгендеп сабаққа бейімделу
|
Топ журналы
|
2.Тіреулі білімдерін жаңғырту
|
10 минут
|
Ауызша есептеп шығарыңдар
1. a) log6x = 2; ( х = 36) б) log9x = ; ( х = 3) в) log5x = 1. ( х = 5) 2. a) log 2(x – 4) = 3; (12) б) log 3(x + 5) = 2 ; (4) в) log 4(13 - x) = 2; (-3) г) log 8(x2 - 1) = 1 (3) 3. a) log x + 12 = 1; (1) б) log x 5 = ; (25) в) log2 (log 3х) = 1 .(9) 4. а) log3 cosx = 0; (n, nZ) б) log2 sinx = -1 ( (-1)n +n, nZ )
Қай формула дұрыс жазылған
log a 1 = 0 (+)
log a a = a (-)
log a xy = log a x ∙ log a y (-)
log a= log a x - log a y (+)
(-)
|
Оқушылар ауызша есептеп шығарады
|
Мультимедиалық тақта
|
3.Жаңа білімді меңгеру кезеңі
|
20минут
|
|
|
Оқу құралы мен дәптерлері
|
4. Білімді бекіту
|
7 минут
|
Тригонометриялық келтіру формулаларын қайталау бойынша жүргізіледі
|
Достарыңызбен бөлісу: |