Сабақ жоспары Күні: Пәні: Қазақ әдебиеті. 8«А» Тақырыбы: Д. Исабеков



Дата29.06.2017
өлшемі23,05 Kb.
#20567
түріСабақ
Сабақ жоспары

Күні:

Пәні: Қазақ әдебиеті. 8«А»

Тақырыбы: Д.Исабеков «Әпке» драмасына талдау, кейіпкерлерге мінездеме беру.

Мақсаты:

а) білімділік: Шығармадағы кейіпкерлердің іс-әрекеті мен мінез-құлықтарын сипаттап ашу. Жан-жақты талдау жасау.

ә) дамытушылық: шығармашылық қабілеттерін дамыту, ойларын дәл, нақты жеткізе білуге, позициясын қорғай білуге дағдыландыру, сөйлеу мәдениетіне көңіл бөлу, дүниетанымын кеңейту, пәнаралық байланыс арқылы пәнге қызығушылығы мен белсенділігін арттыру;

б) тәрбиелік: оқушылардың ата-ананаң қадірін білуге қастерлеуге,құрметтеуге, үйрету, атасына деген сүйіспеншілігін ояту, сезімдерін қалыптастыру.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдіс - тәсілі: сұрақ жауап, топтық жұмыс, ой шақыру,кластер, талдау жинақтау, бағалау,салыстыру.

Пәнаралық байланыс: Қазақ тілі, театр.



Сабақтың көрнекілігі: Портрет, түрлі- түсті қалам, қима қағаз,стикер, маркер, флипчарт.

Техникалық құралдар: слайд, интерактивті тақта, бейнетаспа.

Ұйымдастыру кезені:

1) Жақсы көңіл- күй қалыптастыру.

2) Топ құру.

3) Өткен білімді пысықтау.



Үй тапсырмасын сұрау:

Ассоциация: 1-топқа Д.Исабеков кім?

2-топқа «Әпке» драмасы желісін қысқаша баяндау.

Сабақтың барысы:

Ой шақыру: Видео сюжет көрсету «Әпке» фильмінен үзінді.

Мағынаны ашу: Фильм жайында ой қозғау, ой дамыту. «Ойлан-Жұптас-Бөліс» әдісі.


  1. Фильм мен оқулықта берілген драманың айырмашлығы қандай?

  2. Кейіпкерлердің мінез-құлқы қаншалықты дәл жеткізілген?

  3. Отбасы жағдайы туралы не қосар едің?

  4. Фильм несімен ұнайды?

  5. Қамажай тағдыры туралы не ойлайсыңдар? Оның әрекеті дұрыс па?

Топпен жұмыс: Драма кейіпкерлеріне мінездеме беру және өзіңе ұқсас кейіпкеріңді табу, салыстыру.

1-топ: Қамажай, Омар, Нәзила, Кәмилә

2-топ: Тимур, Ермек, Гаухар, Султан, ҚАБЕН

Шығармашылық деңгей: Рөлдік ойын.

Көрініс ұйымдастыру. 2 топқа драмадан үзіндіні көрініс етіп көрсету.



Жинақтау кезеңі: 2топқа: «Отбасы» Қандай болу керек? Моделін сызу, жасау, көрсету.

Қорытынды кезеңі: ИНСЕРТ әдісі


Не білдім?

Не білемін?

Не білгім келеді?











IX. Үйге тапсырма: Драманы толық оқу, фильмнен үзінді көру.
X. Бағалау. 1.Критерилер бойынша бағалау парақшасын толтыру.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет