1.Мектеп
|
№ 52
|
2.Пәні:
|
Биология
|
3.Күні:
|
11.01.2017
|
4.Сынып:
|
9 А Б
|
5.Мұғалімнің аты жөні:
|
Жұпарбаев Т
|
6.Сабаққа қатысқандар саны:
|
|
7.Сабаққа қатыспағандар саны:
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
§ 32 Жануарларды қолға үйрету селекцияның бастапқы кезеңі .
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары
(Оқу бағдарламасына сілтеме)
|
Селекция ғылымы нені зерттейтіні туралы ұғым қалыптастыру.
Жануарлар мен өсімдіктердің мәдени формаларының ерешеліктерін ұғындыру.
Үй жануарлардың шығу тегі туралы білімдерін кеңейту.
|
Сабақ мақсаттары:
|
1.Барлық оқушылар:
Барлық оқушылар селекция ғылымы нені зерттейтінін ажырата алады;
|
2.Көптеген оқушылар:
1.Қолтұқым, іріктеме, штамм сөзін түсіндіре алады;
2.Сұрыптаудың екі түрін ажырата алады .
3.Мәдени өсімдіктердің шыққан орталықтарын айта алады.
|
3.Кейбір оқушылар:
1. Қызықты материалдарды тауып, салыстырады.
2. Оқушылардың өз бетімен алған білімдерін бейнетаспа және қосымша ақпараттар арқылы түсіндіре отырып толықтырады, шыңдайды.
3. Бір-бірлерінің жауабын тыңдайды,қателерін түзетеді.
|
Бағалау критериийлері:
|
Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)
|
Құндылықтарды дамыту:
|
— белсенді қарым-қатынас: оқушы мен мұғалімнің әрбір мәселеде өз көзқарастарын білдіріп отыру.
— индивидтік: мұғалімнің әр жеке оқушының ерекшелігін дамытуы, қоғам алдындағы жауапкершілігінің артуы.
— өзіндік тәртіп: өзіндік бақылау мен бағалауды, шешім қабылдауды үйрету және оны дамыту.
— шыдамдылық: әр түрлі пікірлерді қабылдай алу, бір-бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау.
|
Пән аралық байланыстар
|
Биология, Георафия ,Экология ,Химия
|
АКТ-ны қолдану дағдылары
|
Видео роликтер көрсетілім
|
Бастапқы білім
|
Миға шабул
1.Хромосомалық ауруларды атаңдар?
2.Генотип,фенотип дегеніміз не?
3.Адам гентикасын зерттеудің неше әдісі бар?
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
1.Тыңдалым
2.Айтылым
|
1.Ынтымақтастық атмосферасын қалыстастыру, назарын сабаққа аудару,
Сұрыптау дегенміз не? Мағынасын ажыратыңыздар?
Мәдени өсімдіктердің шыққан орталығын кестемен салыстырыңдар?
Үй жануарларының шыққан орталығын атап ажырату?.
|
Таратпа
Қағаздар
Интерактивті тақта
|
Сабақтың ортасы
3.Жазылым
|
1.Сабақтың мақсаты мен табыс критериін
1.Қолдан сұрыптау дегенміз не?
2.Н И Вавилов енбектерін сипатта?
|
Таратпа қағаздар
Постер
Кесте
|
Сабақтың соңы
Оқылым
|
4Тест жұмысы арқылы жеке жұмыс жасайды;
|
Дұрыс жауаптар кілті
|