Сабақ жоспары «Рудный қаласының №19 орта мектебі»



Дата25.08.2017
өлшемі109,19 Kb.
#27307
түріСабақ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

«Рудный қаласының №19 орта мектебі » КММ бастауыш сынып мұғалімі : Жакина Айжан Шалкаровна



Пәні: Әдебиеттік оқу

Сынып: 2 «В»

Сабақ тақырыбы: Шеше мен бала

Мақсаты:
Білу керек: Өз ойын жеткізе білу.
Түсіну: Адамдардың еңбегін бағалау, құрметтеу керек екенін түсіну
Қолдану: Күнделікті өмірде қолдана білу: ата әжелеріне, үлкендерге көмек беру,сыйлау.
Талдау: Мәтіннің идеясын болжайды.
Жинақтау: Мәтінді өмірмен байланыстыру.
Бағалау: Күнделікті өмірден мысалдарды келтіре білу.
Көрнекілік: интербелсенді тақта,презентация, А4, маркер.


Уақыты

Кезең

дер

Мазмұны


Мұғалім іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар:

Кіріс пе

2 мин

Тұсау кесер
1 мин


10мин

3мин


  1. Тұлға аралық байланысты орнату.

«Ыстық алақан » балалар музыка әуенімен шығып тұрады.



  1. Топқа бөліну.

Оқушылар бірлесе жұмыс істеу үшін топқа бөлінеді

І топ – «Аталар» тобы

Қарт,қария,шал,ақсақал




ІІ топ – «Әкелер» тобы

Көке,тәте,папа,аға



III- «Аналар» тобы

Әже, апа, тәте, сіңілі

ІVтоп «Балалар» тобы

Нәресте,сәби,шақалақ,ұл,қыз

Топ ұстанымын еске түсіру


  1. Сыныптың білім деңгейін анықтау. Кері байланыс.

  1. «Жедел хат» стратегиясы

Әр топ хат алып ,хаттың ішіндегі сұраққа жауап береді

«Аталар »тобы- Өлеңді жатқа айт.

«Әкелер »тобы Өленнің авторы туралы мәлімет

«Аналар» тобы - Өленнің мазмұнына қарай постер құр.

«Балалар»тобы- Өленнің мазмұнына қарай сөзжұмбақ құр.
Оқушыларды сабаққа мотивациялау

«Ой шақыру»

Жаңылтпашты жаңылмай жатқа айт.

Шеше, шеше,

Неше кесе

Сынды кеше?

Шөжем деп шешесі бәйек,

Шешем деп шөжесі бәйек,

Шешесі шөжем жесін дейді.

Шөжесі шешем жесін дейді.



Топқа бөлінулерін қадағалайды.

Топ көшбасшысын сайлайды.





  • Тапсырманы орындауын қадағалайды

Стратегияны пайдаланып, дұрыс жұмыс жасау тапсырылады.
Әр топ жаңылмай жаңылтпашты жатқа айту керек.


Сынып болып іс-әрекет жасау. Шеңбер құрып, әрбір оқушы көршісіне жақсы тілек айтады.

Суреттерді таңдау арқылы топқа бөлінеді. Топ ұстанымын еске түсіру.


Топ болып ақылдасып,

сұрақтарға жауап беру,постер ді қорғау арқылы өткен тақырыпты бекітеді.

Топпен ойланып, ойларын ортаға салады.

.

БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ



Оқушының аты жөні. Бағасы


1тапсырма

2-тапсырма

3-тапсырма

4-тапсырма















































Компью

тер


Әр топқа конверт

А-4, маркер



Негізгі бөлім.

7 мин

2мин
13мин

Қорытынды

4 мин


Реф лексия 1мин

Үй жұмысы

Жаңа сабақ. 6 .Оқулықпен жұмыс.

«Жиксо »стратегиясын қолдану

«Шеше мен бала» Ы.Алтынсарин


Жаңа сөздерді меңгерді

    1. Автор  туралы білгендерін ортаға салады.

Ыбырай Алтынсарин (шын аты — Ибраһим, 1841—1889) — қазақтың аса көрнекті ағартушы-педагогы, жазушы, этнограф, фольклоршы.

Туып-өскен жері — Қостанай облысының Қостанай ауданы, Арқарағай ауылы. Осы өңірде, Тобыл өзенінің жағасынан топырақ бұйырған.

1850 ж. Орынбор шекара комиссиясының қазақ балалары үшін ашқан мектебіне оқуға түседі. Мектепті бітірген соң, Орынбор шекара комиссиясында әскери старшина болып қызмет атқаратын үлкен әкесі Балғожа Жаңбыршыұлының хатшысы болады (1857—1859). Орынбор облыстық басқармасында тілмаштық қызмет атқарады.

2.Мәтінді түсіне, мәнерлеп оқиды

3.Сызба құрастыра отырып,негізгі ойды анықтайды. Сызба бойынша « Оқушы-оқушы» диалогі:

Шығармадағы екі немесе бірнеше адамның өзара сөйлесуі диалог деп аталады.



  1. Сергіту сәті .

интербелсенді тақтадан «Көңілді күн» электрон сергіту сәті көрсетіледі.


  1. Топтық жұмыс.

  • Тапсырмалар беру:

«Аталар тобы »- мәтінді мәнерлеп оқу, эссе жазу

«Әкелер тобы» мәтіннің мазмұнына байланысты мақал-мәтел жазу (постер)

«Аналар тобы» рөлге бөліп оқу, мәтіннен сұрақтар дайындау

«Балалар тобы» мәтіннен өзара диалог құрып құр.

«Бес жол өлең»

1.Зат есім  1 сөз

2.Сын есім (2сөз)

3.Етістік (3сөз)

4.Пысықтауыш (4 сөз тіркесі)

5.Түйін сөз (5сөзден құралған түйін сөз)

«Бас бармақ» стратегиясы

Мәтінді мәнерлеп оқу


Топтағы балаларды 1,2,3,4 деп санап топқа бөлу


Мұғалім оқиды, тапсырманы береді


Сергіту сәтін интербелсенді тақтадан көрсету


Топтарға тапсырма беру

Тапсырманың орындауын қадағалайды

Топ ішілік диалог. Сөйлеу мәдениеті артты.Артистік қабілеттері  шыңдалды. Тыңдау мәдениеті қалыптасты.


Бәрі түсінікті:




Түсініксіз сәттері бар:

Түсініксіз сәттері бар:




Балалар топқа бөлініп ,әр топ мәтіннен берілген бөліті оқып, топта талқылап, туған тобына келіп өзінің білгенің ортаға салады.

Оқушалар дәптерге жазады

Қимылдарды қайталайды

Топпен жұмыс жасайды, қорғайды.
Әр оқушы  өз жұмыстарын таныстырды, қорғады.

Оқушылар түсінген не түсінбегендерін бас бармақпен көрсетеді

оқушылар күнделіктеріне жазады

Топбасшылар өз тобындағы оқушыларды бағалап отырады

Әр оқушыға таратпа қағаз тарату арқылы бағаланды.

Топбасшылар тобындағы балаларды бағалайды.




Оқулық.


Интербелсенді тақта

А4 формат, маркерлер.



Таратпа қағаз



Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет