САБАҚ: жаратылыстану 4А бөлім Жануарлар-жануарлардың көп түрлілігі
|
Мектеп: Степногорск қаласының « Бөгенбай ауылының бастауыш мектебі »КММ
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жапарова Р.Н
|
СЫНЫП:1 сынып
|
Қатысқандар:6
|
Қатыспағандар:0
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
1.3.1.3 Жабайы және үй жануарларын ажырату.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: Ортақ бір ұқсастықты атайды, көрсете алады.
Бір айырмашылықты атайды, көрсете алады.
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Үш ұқсастықты атайды және көрсете алады.
Екі айырмашылықтыатайды, көрсетеалады.
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Адамдардың 5 сыртқы ұқсастығын атайды және көрсетеді.
Үш айырмашылықты атайды, көрсете алады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар : Жануарлардың ұқсастығын талқылау
Түйінді сөздермен сөз тіркестері: Бірдей\ұқсас,өзгеше
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:
|
Талқылауға арналған сұрақтар:Қандай жабайы жануарларды көрдіңдер?Біздің өлкемізде қандай жануарларын білесіңдер?
|
Не себепті олай деп ойлайсыз? Неліктен кейбір жануарлар қыс мезгілінде ұйқыға кетеді?
|
ишара:жануарлардың қимылына,даусына келтіреді
|
Алдыңғы оқу:
|
Кейбір жануарларды атай алады.Үй жануарларын күту біледі.
|
Жоспар
|
Жоспарлан ған уақыт есебі
|
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)
|
Ресурстар
|
Басы
3 мин
|
I Ұйымдастыру
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Ширату жаттығуы
|
|
Ортасы
22 мин
10 мин
|
Жабайы және үй жануарлары
(Ұ,Ө) Үй жануарлары туралы әңгімелесіңіз. Жануарлардың фотосын, суретін немесе ойыншық үлгілерін, әлде қорегін, оларды күтуге арналған құралдарды алып келіңіз.
(Ұ,Ө,Қ) Оқушылар өздерінің үй жануарларын (фотосын) мектепке алып келіп, сыныпқа ол туралы айтып беру үшін кесте жасаңыз.
Қалыптастырушы бағалау – оқушылар жабайы және үй жануарларын ажырата алады.
(Ұ,Қ) Жабайы жануарларды көру мақсатында хайуанаттар бағына немесе ауылдық жерге серуен ұйымдастырыңыз.
Қалыптастырушы бағалау - оқушылар жабайы жануарларды үй жануарларынан ажырата алады.
(Т,Ж,Қ) Жабайы жануарлар туралы ақпарат жинап, сыныпқа айтып беруге дайындалыңыз.
Қалыптастырушы бағалау –оқушы жабайы және үй жануарларын анықтай алады.
(Ұ) Жергілікті 10 жануардың тізімін жасаңыз.
(Т) Бірге ойлаймыз
1-топ. Венн диаграммасы.
Жабайы жануарлар Үй жануарлары
2-топ.Бес жолды өлең стратегиясы.
Не? Жануар
Қандай?
Не істейді?
Түйін
Синоним
3-топ.Жануарлар туралы ертегі құрастыру
айтып беруге дайындалыңыз.
4-топ. Сәйкестендір. Жануарлардың төлдерін тап.
Ешкі торай
Сиыр көжек
Доңыз лақ
Киік бұзау
Қоян құралай
Ит жаутаң
Түлкі күшік
Қасқыр бота
Түйе қонжық
Аю бөлтірік
|
|
1мин
1 мин
Соңы
3 мин
|
5- топ Кестемен жұмыс.
Жануарлар түрлерін топтап жаз.
Жабайы жануарлар
|
Үй жануарлары
|
|
|
ишара:
Үйге тапсырма. Жабайы және үй жануарлары туралы қызықты мәліметтер жинап келу.
Рефликсия
Өткен сабаққа кері байланыс жасау.
Бүгінгі сабақ ұнады ма? Несімен ұнады?
Не түсініксіз болды? Алдағы уақытта осындай сабақтың болғанын қалайсың ба? /Оқушылар стикер арқылы ұсыныс пікірлерін жазады./
|
|
Қосымша мəліметтер
|
Саралау–оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау–оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс–Денсаулық жəне қауіпсіздік,
АКТ-мен байланыс.
Құндылықтармен байланыс
(тəрбие элементі).
|
Жұлдызша беру,мадақтау, Балалар сабақ барысында үлестірілген суреттер арқылы өз-өзін бағалайды.
|
Топқа арналған тапсырмалар арқылы
Сұрақ-жауап қою арқылы
|
Дүниетану пәнімен жануарлар арқылы байланысады
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске астыма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?)Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|