|
Сабақ жоспары Тақырыбы : Спортзалда
|
Дата | 26.08.2017 | өлшемі | 184,33 Kb. | | #28666 |
|
Қазақ тілінен сабақ жоспары
|
Тақырыбы: Спортзалда.
|
Лексикалық бірліктер: жасаймыз,ойын, қазір, ойнаймыз, соң
|
Пән мұғалімі: Кужамратова Жансауле Ролифовна
|
Сынып: 3
Мерзімі: 06.03
|
Технологиялардың қолдануы:
СТО тех-нан « Миға шабуыл» стратегиясы, рефлексия « Сәтті саты», жұптық жұмыс, деңгейлік тапсырма.
|
Жабдықталуы: АКТ
|
Сабақтың мақсаты:
|
Білу:спортзалға қатысты лексикалық бірліктерді білу.
Түсіну: не? нелер?не істейміз? сұрақтарына жауап беру.
Қолдану: жаңа сөздермен сөйлем құрастыру.
Талдау: доптардың түрлері бір-бірінен ажырата алу.
Жинақтау: доптардың түрлерін анықтау.
Бағалау: доптың маңызын бағалау.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Біледі: спортзалға қатысты лексикалық бірліктерді біледі.
Түсінеді: не? нелер? не істейміз? сұрақтарына жауап береді.
Қолданады: жаңа сөздермен сөйлем құрастырады.
Талдайды: доптардың түрлерін бір- бірінен ажырата алу.
Жинақтайды: доптар әр түрлі болатының анықтайды.
Бағалайды: доптың маңызын бағалайды.
|
|
«А» тобына қойылатын мақсат:
Білу:спортзалға қатысты лексикалық бірліктерді білеу.
Түсіну: не? нелер?не істейміз? сұрақтарына жауап беру.
Қолдану: жаңа сөздермен сөйлем құрастыру.
Талдау: доптардың түрлері бір-бірінен ажырата алу.
Жинақтау: доптардың түрлерін анықтау.
Бағалау: доптың маңызын бағалау.
|
«В» тобына қойылатын мақсат:
Білу:спортзалға қатысты лексикалық бірліктерді білеу.
Түсіну: не? нелер?не істейміз? сұрақтарына жауап беру.
Қолдану: жаңа сөздермен сөйлем құрастыру.
Талдау: доптардың түрлері білу.
Жинақтау: доптардың түрлерін анықтау.
|
«С» тобына қойылатын мақсат:
Білу:спортзалға қатысты лексикалық бірліктерді білеу.
Түсіну: не? нелер?сұрақтарына жауап беру.
Қолдану: жаңа сөздермен сөйлем құрастыру.
Талдау: доптар әр түрлі болатының білу.
|
Күтілетін нәтиже:
Біледі: спортзалға қатысты лексикалық бірліктерді біледі.
Түсінеді: не? нелер? не істейміз? сұрақтарына жауап береді.
Қолданады: жаңа сөздермен сөйлем құрастырады.
Талдайды: доптардың түрлерін бір- бірінен ажырата алады.
Жинақтайды: доптар әр түрлі болатының анықтайды.
Бағалайды: доптың маңызын бағалайды.
|
Күтілетін нәтиже:
Біледі: спортзалға қатысты лексикалық бірліктерді біледі.
Түсінеді: тақырып бойынша не? нелер? Не істейміз? сұрақтарына жауап береді.
Қолданады: жаңа сөздермен сөйлем құрастырады.
Талдайды: доптардың түрлерін біледі.
Жинақтайды: доптардың түрлерін анықтайды.
|
Күтілетін нәтиже:
Біледі: спортзалға қатысты лексикалық бірліктерді біледі.
Түсінеді: тақырып бойынша не? нелер? сұрақтарына жауап береді.
Қолданады: жаңа сөздермен сөйлем құрастырады.
Талдайды: доптар әр түрлері болатының біледі.
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңдері мен мақсаты
|
Уақыты:
|
Әдіс- тәсілдер: сұрақ-жауап, айтылым, жазылым, жұптық, топтық,тілдесім.
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
1.Ұйымдастыру кезеңі
|
-сәлемдесу;
-сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
|
1 мин.
|
Айтылым, тілдесім
|
« Сәлеметсіздер ме, оқушылар!».
|
«Сәлеметсіз бе!».
|
2.Психология
лық дайындық
|
Мақсаты: оқушылардың көңілдерін біраз көтеру, сабаққа ынтасын арттыру.
|
2 мин.
|
|
Моноблоктан сергітуді жағу.
|
Оқушылар билейді.
|
3. Өткен сабақты еске түсіру .
|
Мақсаты: өткен тақырып пен жаңа тақырыпты байланыстыру.
|
2 мин
|
Сұрақ-жауап, айтылым.
|
1.Бұл не?
2.Спортзал қандай?
3.Спортзалда не істейміз?
4.Спортзалда қандай сабақ болады?
5. Дене тәрбиесі сабағы қашан болады?
6. Дене тәрбиесі сабағының мұғалімі кім?
7. спортзалға қатысты сөздерді атап беріңдер?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
4.СТО тех-нан
«Миға шабуыл».
|
Осы кезеңнің мақсаты:
Ойлау, түсіну, сұраққа дұрыс жауап беру.
|
3 мин.
|
Сұрақ-жауап әдісі (моноблоктан слайд көрсету арқылы)
п-б ауысуын түсіндіру.
|
Сұрақтар қояды:
1.Бұл не? (доптың суреті)
2.Бұлар нелер? (Бұлар –доптар)
3.Бұлар қандай доптар?
Біреуі-футбол добы.
Біреуі- волейбол добы.
Біреуі-баскетбол добы.
Екеуі- резеңке добы.
|
Оқушылар қолдарын көтеріп, сұрақтарға жауап береді.
|
5.Жаңа сабақ
|
|
3 мин.
|
6.Жаңа сөздер
|
Мақсаты: спортзалға қатысты лексикалық бірліктерді біледі.
Жаңа сөздерді бекіту:
Жаттығу жасаймыз,ойын ойнаймыз, қазір қазақ тілі сабағы, қазақ тілі сабағынан соң дене тәрбиесі сабағы.
|
3 мин.
3 мин.
|
Тыңдалым, айтылым, жазылым
|
Оқушыларды бағыттау.
|
Оқушылар тыңдайды, айтады, сөздікке жазады.
Жұмыс дәптерлеріне жазады.
|
7.Жұптық жұмыс.
Жеке жұмыс.
|
1-тапсырма. Диалогті түсініп оқы, аудар.
Күтілетін нәтиже:
А) Диалогті дұрыс түсініп оқиды. Аудармасын айтады.
В) Диалогті оқиды, аударады.
С) Диалогті түсінеді. Оқиды.
4-тапсырма. Тапсырманы жаз.
Күтілетін нәтиже.
А)Тапсырманы тез әрі дұрыс орындайды.
В) Тапсырманы өздігімен орындайды.
С) Тапсырманы түсінеді,орындайды.
3-тапсырма. Сергітуді оқып, жаса.
А)Мәнерлеп дұрыс оқиды.
В) Дұрыс оқиды.
С) Оқиды.
5-тапсырма.Сөйлем құрап үйрен, сөйле.
Күтілетін нәтиже:
А) Сөйлем құрастырады.
В)Үлгі бойынша сөйлем құрастырады.
С)Тапсырманы көшіріп жазады.
|
5 мин.
3 мин.
3 мин.
3 мин
|
Оқылым, сұрақ-жауап
Түсіндірілім, тыңдалым.
Тыңдалым, айтылым
Оқылым.
Жазылым.
|
Тапсырманы хабарлау.
Тапсырманы хабарлау.
Тапсырманы хабарлау.
Тапсырманы хабарлау.
|
Оқушылар кезекпен оқып, аударады.
Түсініп дәптерге жазады.
Оқулықтан оқиды.
Дәптерге жазады.
|
8.Талдау.
|
Мақсаты:Доптардың түрлерін біледі.
|
2 мин.
|
Сұрақ-жауап, айтылым
|
Моноблоктан слайд көрсету.
Футболды қандай доппен ойнаймыз?
Волейболды қандай доппен ойнаймыз?
Баскетболды қандай доппен ойнаймыз?
|
Талдау жасайды.
|
9.Жинақтау .
|
Мақсаты: доптың түрлерін ажыратады.
|
2 мин.
|
Сұрақ-жауап, тыңдалым, айтылым.
|
Сұрақ жауап:
Доптың қандай түрлерімен таныстық?
|
Тақырыпты жинақтайды.
|
10.Деңгейлік тапсырма.
|
Мақсаты: сурет бойынша сөйле.
А) Суретке қарап диалог құрастырады.
В)Суретке қарап сөйлем құрастырады.
С) диалогті оқып, аударады.
|
5 мин
|
Жазылым
|
Тапсырманы хабарлайды.
|
Оқушылар жеке дәптерлерінде орындайды.
|
11.Рефлексия
«Сәттілік сатысы».
|
Сабақтың мақсатына жетудегі өздерінің жетістіктерін бағай білу қабілеттерін дамытады.
|
2 мин.
|
|
Қағаздан қиылған адамның үлгісін оқушыларға таратады.
|
Оқушылар қағаздан қиылған адамның үлгісін тақтадағы сатыға жабыстырады.
|
12.Үйге тапсырма.
|
3-тапсырма. 160 бет. (жаттау)
Жаңа сөздерді жаттау.
|
1 мин.
|
Айтылым, тыңдалым,жазылым
|
Мұғалім тақтаға үй жұмысын жазады, түсіндіреді.
|
Оқушылар тыңдап, күнделіке жазады.
|
13.Бағалау.
|
Оқушылардың білімдерін бағалау.
|
1 мин.
|
Айтылым, тыңдалым
|
Мұғалім бағаларды оқиды.
|
Оқушылар күнделіктерін әкеледі.
|
№2
Қазақ тілінен сабақ жоспары
|
Тақырыбы: Жаттығу жасайық.
|
Лексикалық бірліктер: шеңбер, секіргіш, арқан,тік, белге қой, иіл, шұғылданамын
|
Пән мұғалімі: Кужамратова Жансауле Ролифовна
|
Сынып: 3
Мерзімі: 07.03
|
Технологиялардың қолдануы:
СТО тех-нан « Сиқырлы сандарды сөйлет» дидактикалық ойын, рефлексия « Тірек сөздерді қолдана отырып, оз ойларын жеткізе білу», жұптық жұмыс, деңгейлік тапсырма.
|
Жабдықталуы: АКТ
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
сәнді хаттар туралы 5-6 сөйлем көлемінде әңгімелеуге үйрену
|
Тындалым. Спортзал туралы мәтінді тыңдап, сұрақтар құрастыру.
Айтылым. Тақырып бойынша өз ойларын жеткізе алу.
Оқылым: мәтінді оқып, мазмұнын түсіну,
Басқа оқушылардың жұмысын оқып, ауызша талдау беру
Жазылым: Тақырыпқа сәйкес мәтінді оқып, логикалық тапсырмаларды орындау. (Дұрыс па? Бұрыс па?)
|
|
Күтілетін нәтиже:
|
Барлық оқушылар орындай алады: сөздерді сөйлемге байланыстырады, мәтінді оқиды, мазмұнын түсінеді
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тыңдау арқылы мәтінді түсінеді де сұрақтарды қоя алады.
Кейбір оқушылар орындай алады: тыңдаған мәтінді 3 сөйлеммен мазмұндай алады.
|
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады: спортзал туралы 3 сөйлем көлемінде әңгімелеуге үйренеді
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңдері мен мақсаты
|
Уақыты:
|
Әдіс- тәсілдер: сұрақ-жауап, айтылым, жазылым, жұптық, топтық,тілдесім.
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
1.Ұйымдастыру кезеңі
|
-сәлемдесу;
-сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
|
1 мин.
|
Айтылым, тілдесім
|
« Сәлеметсіздер ме, оқушылар!».
|
«Сәлеметсіз бе!».
|
2.Психология
лық дайындық
|
Мақсаты: оқушылардың көңілдерін біраз көтеру, сабаққа ынтасын арттыру.
|
2 мин.
|
|
Моноблоктан сергітуді жағу.
|
Оқушылар билейді.
|
3. Өткен сабақты еске түсіру .
|
Мақсаты: өткен тақырып пен жаңа тақырыпты байланыстыру.
|
2 мин
|
Сұрақ-жауап, айтылым.
|
1.Бұл не?
2.Спортзал қандай?
3.Спортзалда не істейміз?
4.Спортзалда қандай сабақ болады?
5. Дене тәрбиесі сабағы қашан болады?
6. Дене тәрбиесі сабағының мұғалімі кім?
7. спортзалға қатысты сөздерді атап беріңдер?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
4.СТО тех-нан
«Миға шабуыл».
|
Осы кезеңнің мақсаты:
Ойлау, түсіну, сұраққа дұрыс жауап беру.
|
3 мин.
|
Сұрақ-жауап әдісі (моноблоктан слайд көрсету арқылы)
п-б ауысуын түсіндіру.
|
Сұрақтар қояды:
1.Бұл не? (доптың суреті)
2.Бұлар нелер? (Бұлар –доптар)
3.Бұлар қандай доптар?
Біреуі-футбол добы.
Біреуі- волейбол добы.
Біреуі-баскетбол добы.
Екеуі- резеңке добы.
|
Оқушылар қолдарын көтеріп, сұрақтарға жауап береді.
|
5.Жаңа сабақ
|
|
3 мин.
|
6.Жаңа сөздер
|
Мақсаты: спортзалға қатысты лексикалық бірліктерді біледі.
Жаңа сөздерді бекіту:
Жаттығу жасаймыз,ойын ойнаймыз, қазір қазақ тілі сабағы, қазақ тілі сабағынан соң дене тәрбиесі сабағы.
|
3 мин.
3 мин.
|
Тыңдалым, айтылым, жазылым
|
Оқушыларды бағыттау.
|
Оқушылар тыңдайды, айтады, сөздікке жазады.
Жұмыс дәптерлеріне жазады.
|
7.Жұптық жұмыс.
Жеке жұмыс.
|
1-тапсырма. Диалогті түсініп оқы, аудар.
Күтілетін нәтиже:
А) Диалогті дұрыс түсініп оқиды. Аудармасын айтады.
В) Диалогті оқиды, аударады.
С) Диалогті түсінеді. Оқиды.
4-тапсырма. Тапсырманы жаз.
Күтілетін нәтиже.
А)Тапсырманы тез әрі дұрыс орындайды.
В) Тапсырманы өздігімен орындайды.
С) Тапсырманы түсінеді,орындайды.
3-тапсырма. Сергітуді оқып, жаса.
А)Мәнерлеп дұрыс оқиды.
В) Дұрыс оқиды.
С) Оқиды.
5-тапсырма.Сөйлем құрап үйрен, сөйле.
Күтілетін нәтиже:
А) Сөйлем құрастырады.
В)Үлгі бойынша сөйлем құрастырады.
С)Тапсырманы көшіріп жазады.
|
5 мин.
3 мин.
3 мин.
3 мин
|
Оқылым, сұрақ-жауап
Түсіндірілім, тыңдалым.
Тыңдалым, айтылым
Оқылым.
Жазылым.
|
Тапсырманы хабарлау.
Тапсырманы хабарлау.
Тапсырманы хабарлау.
Тапсырманы хабарлау.
|
Оқушылар кезекпен оқып, аударады.
Түсініп дәптерге жазады.
Оқулықтан оқиды.
Дәптерге жазады.
|
8.Талдау.
|
Мақсаты:Доптардың түрлерін біледі.
|
2 мин.
|
Сұрақ-жауап, айтылым
|
Моноблоктан слайд көрсету.
Футболды қандай доппен ойнаймыз?
Волейболды қандай доппен ойнаймыз?
Баскетболды қандай доппен ойнаймыз?
|
Талдау жасайды.
|
9.Жинақтау .
|
Мақсаты: доптың түрлерін ажыратады.
|
2 мин.
|
Сұрақ-жауап, тыңдалым, айтылым.
|
Сұрақ жауап:
Доптың қандай түрлерімен таныстық?
|
Тақырыпты жинақтайды.
|
10.Деңгейлік тапсырма.
|
Мақсаты: сурет бойынша сөйле.
А) Суретке қарап диалог құрастырады.
В)Суретке қарап сөйлем құрастырады.
С) диалогті оқып, аударады.
|
5 мин
|
Жазылым
|
Тапсырманы хабарлайды.
|
Оқушылар жеке дәптерлерінде орындайды.
|
11.Рефлексия
«Сәттілік сатысы».
|
Сабақтың мақсатына жетудегі өздерінің жетістіктерін бағай білу қабілеттерін дамытады.
|
2 мин.
|
|
Қағаздан қиылған адамның үлгісін оқушыларға таратады.
|
Оқушылар қағаздан қиылған адамның үлгісін тақтадағы сатыға жабыстырады.
|
12.Үйге тапсырма.
|
3-тапсырма. 160 бет. (жаттау)
Жаңа сөздерді жаттау.
|
1 мин.
|
Айтылым, тыңдалым,жазылым
|
Мұғалім тақтаға үй жұмысын жазады, түсіндіреді.
|
Оқушылар тыңдап, күнделіке жазады.
|
13.Бағалау.
|
Оқушылардың білімдерін бағалау.
|
1 мин.
|
Айтылым, тыңдалым
|
Мұғалім бағаларды оқиды.
|
Оқушылар күнделіктерін әкеледі.
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|