65-сабақ Күні: 10.01.13 ж
Сабақтың тақырыбы: Пысықтау
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік : Сандар қатарының негізгі қасиеттері туралы білімдерін бекіту, + -1,+-2 кестелік жағдайын орындау.
2.Дамытушылық: Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін, ойлау қабілеттерін, ой-өрісін дамыту.
3.Тәрбиелік: Табиғатты сүюге, қадірлеуге тәрбиелеу. Адамгер шілікке, мейірімділікке баулу.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, карточкалар.
Сабақтың әдісі: ізденіс, сұрақ -жауап,
Пәнаралық байланыс: дүниетану, әдебиеттік оқу
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
1.Оқушылардың назарын сабаққа аудару
2.Оқу құралдарын түгендеу
II.Қызығушылықты ояту.
Мұғалім:
-Сабаққа дайындығымызды білдірейікші.
Оқушылар:
«Жақсы оқып сабақты,
Әдеп сақтау сәніміз,
Отыруға түп –түзу,
Дайындалық бәріміз»
ІII Жаңа сабақ
Сандар қатарын пысықтау,өсу,кему ретімен санау.
1-тапсырма. Бос торкөздерге тиісті санды қойып өрнектің мәнін табу.
6+1= 9-1= 3+5=
6+ = 8 9- =7 8- =6
2-тапсырма.
Есеп сұрағын толықтырып,оны шығар.
Алмаста 3 алмұрт,Олжаста 4 алмұрт бар. Барлығы неше ?
Шарты:
Алмас-3
Олжас-4 ? алмұрт
3-тапсырма. Салыстыру
5*3 6*8-2 7-2*6
6*10 9*7-1 5+2*9
7*8 2*6-2 3+2*5
Сергіту сәті
«Қол көтерсем солтүстік,
Экватор белде деп,
Белді бұрай қозғасаң.
Сағат тілі батысқа,
Жер айналар шығысқа»
Топ-топ бассам оңтүстік.
Қолды созсам жан-жаққа,
Көрсетеді бағытты.
Батыс пенен шығысты,
Иіліп сәлем берейік,
4- тапсырма «Кім жылдам?» ойыны
Екі оқушы жарысқа шығып,өрнектепдің мәнін табады.
7-2 4+2 0+8 2+5
6+2 7+0 7-7 2+7
8-2 1+9 1+9 6-2
5-тапсырма
Бұрыштарға қарағанда қай фигуралар артық,қай фигуралар кем?
6- тапсырма Сурет бойынша жұмыс 10 айырмашылығын тап
IY.Сабақты қорыту
Қызықты тапсырмалар шешу
1.Бір-бірімен жарысқан ,
Төрт аю, бір арыстан.
Екі қоян,бір түлкі,
Бәрі нешеу кім білді? /8/
2.Ала шапан киініп,
Қарбыз жатыр үйіліп.
Қарбыздарды шетінен,
Санап шықтым екіден,
Бесеу болды жұп саны,
Нешеу болды түп саны.? /10/
YI.Бағалау
YII.Үйге тапсырма 4-тапсырма қалғаны
66-сабақ Күні: 11.01.13 ж
Сабақтың тақырыбы: Пысықтау
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік : Сандар құрамы туралы білімдерін пысықтау.
Өрнек,теңдік,теңсіздік құрастыра білуін бекіту, + -1,+-2 кестелік жағдайын орындау.
2.Дамытушылық: Өрнек,теңдік,теңсіздік құрастыра білу дағдыларын,
шығармашылық қабілеттерін, ойлау қабілеттерін, ой-өрісінтерін дамыту.
3.Тәрбиелік: Табиғатты сүюге, қадірлеуге тәрбиелеу. Адамгершілікке, мейірімділікке баулу.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер,сандар карточкасы
Сабақтың әдісі: ізденіс, сұрақ -жауап,
Пәнаралық байланыс: дүниетану
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
1.Оқушылардың назарын сабаққа аудару
2.Оқу құралдарын түгендеу
Психологиялық дайындық:
«1» деген – жаман баға, Алады оны жаман бала. «2» деген – нашар баға, Інішегім нашарлама. «3» деген – орта баға, Сапасы да орта ғана. «4» деген – жақсы баға, Алады оны жақсы бала, 5» деген – үздік баға, Оқитын бол үздік
II.Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасын тексеру
Ауызша есептеу. «Доп лақтыру» ойыны
III. Жаңа сабақ
Сабақты «Мақсатыңа жет» ойынынан бастау
1-тапсырма 10 санының құрамына пысықтау
2-тапсырма Суреттер бойынша теңдіктер құрастыр,олардың мәнін тап.
а) 4+5 ә) 4-3
б) 9-5 в) 4+3
3-тапсырма
5+ = 8 5 = +4 3+4= +5
5+ >8 5 > +4 3+4 > +5
5+ < 8 5 < +4 3+4< +5
Сергіту сәті
1,2,3 бойға жинап күш,
4,5,6 отыр,тұр,шалқы.
7,8,9,10 орындығына қон
4-тапсырма Қай өрнек артық? Неге?
3+5 4+4 9-1 2+6 6+4
5-тапсырма Теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр
2+3=5 2<3
3+1=4 3>1
6-тапсырма Қолсандықта не бар? Не артық?
Оқушылар заттардың атын атап,санап, не артық екенін табады.
IY. Сабақты қорыту
Сандар құрамына байланысты ауызша есептеулер жүргізіледі.
Y. Бағалау
YI. Үйге тапсырма 1-тапсырманы жазбаша орындау
67-сабақ Күні: 14.01.13 ж
Сабақтың тақырыбы: 3 санын қосу және азайту
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік : 3 санын қосу және азайту тәсілдерімен таныстыру,(қолданылатын тәсілдер;сандар құрамы туралы білімдеріне сүйену,сандар қатарының қасиеті)
2.Дамытушылық: Қосу және азайту тәсілдері туралы білу дағдыларын,
шығармашылық қабілеттерін, ойлау қабілеттерін, ой-өрісін дамыту.
3.Тәрбиелік: Табиғатты сүюге, қадірлеуге тәрбиелеу. Адамгершілікке, мейірімділікке баулу.
Сабақтың типі: Жаңа сабақ
Сабақтың түрі: Аралас
Сабақтың көрнекілігі: суреттер
Сабақтың әдісі: ізденіс, сұрақ -жауап
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
1.Оқушылардың назарын сабаққа аудару
2.Оқу құралдарын түгелдеу
II.Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасын тексеру №1
Ауызша есептеу. «Кім жылдам?»
III. Жаңа сабақ
№1 3 санын қосу және азайту тәсілімен таныстыру.практикалық іс-әрекеттер орындату арқылы құрылады.3 санын қосу мен азайтуды әртүрлі тәсілмен жүргізуге болатыны туралы қорытынды жасалады.Осы мақсатта «Моншақ тізейік» ойынын өткізу.
2+1+1+1=5 10-1-1-1=
2+2+1= 10-2-1=
2+3= 10-3=
№2 3 санын қосу және азайту кестесін жаз және жатта.
+3= -3=
№3 Білімді бекітуге арналған тапсырма.
4
6
44 +3 -3
9
2
5
7
-3
+3
+3 -3
Сергіту сәті.
1,2,3 бойға жинап күш,
4,5,6 отыр,тұр,шалқы.
7,8,9,10 орындығына қон.
№4 Есепті шығар.
Айырманы (қалдықты) табуға арналған есеп шығарады.
Әйгерім 5 есеп шығару керек.Ол 3 есепті шығарды.Әйгерім енді неше есеп шығаруы керек?
Шарты:
Шығару керек-5 есеп
Шығарды-3 есеп Шешуі:5-3=2
Қалды -? есеп Жауабы:2 есеп қалды
№ 5 Салыстыру
3*5 9-2*9
7*9 6-1*5
10*8 4+2*2
6*4 7-3*4
№6 Артық затты тап. Суреттерден артық затты табады.
IY. Сабақты қорыту
3 санын қосу және азайтуға пысықтауға ауызша есептеулер
Y. Бағалау
YI. Үйге тапсырма №5 қалғаны
68-сабақ Күні 15.01.13 ж.
Сабақтың тақырыбы: Пысықтау
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік : 1,2,3 сандарын қосу мен азайту дағдыларын бекіту;қалдықты табуға арналған есепті шығаруды қайталау;қосудың компоненттерін білу;
2.Дамытушылық: Өрнек,теңдік,теңсіздіктер құрастыра білу дағдыларын,
шығармашылық қабілеттерін, ойлау қабілеттерін, ой-өрісін дамыту.
3.Тәрбиелік: Табиғатты сүюге, қадірлеуге тәрбиелеу. Адамгершілікке, мейірімділікке баулу.
Сабақтың типі:білімді бекіту
Сабақтың түрі:аралас
Сабақтың көрнекіліктері: суреттер
Сабақтың әдісі: ізденіс, сұрақ -жауап,
Пәнаралық байланыс: бейнелеу өнері
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
1.Оқушылардың назарын сабаққа аудару
2.Оқу құралдарын түгендеу
II.Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасын тексеру
3>
Достарыңызбен бөлісу: |