Уалиева Назгүл,
№ 4 мектеп-гимназияның
қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі,
ОҚО, Сайрам ауданы,
Қиялдан туған суреттер
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Қиял әлемі
Сынып: 5
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
5.О3 Хат, хабарлама, жарнама, нұсқаулық, хабарландырудың құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату
5.Ж2. Жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады:
|
Хат, жарнама, хабарландырудың құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін атайды.
Жанрлық ерекшеліктеріне сақтап хат жазады.
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Хат, жарнама, хабарландырудың құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін салыстырады.
Хабарландырудың жанрлық ерекшеліктерін сақтап жазады, саралайды.
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтінің хат, жарнама, хабарландырудың екендігін дәлелдейді.
Жарнама жанрлық ерекшеліктерін сақтап жазады, салыстырады.
|
|
Бағалау критерийі
|
-Мәтіннің түрін ажыратады;
-Мәтіннің жанрлық ерекшелігін ажыратады.
-Жазба жұмысында жанрлық ерекшелікті ескереді.
- Рәсімделуі мен құрылымын сақтайды.
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
хат, хабарландыру, жарнама
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
Пайдалы сөз тіркестері: Сәлем хат, назар аударыныздар, ұсынамын
|
Құндылықтар
|
Оқушыларға еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алуға баулу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Өнер
|
Бастапқы білім:
|
Компьютер адам сияқты ойлана ала ма? Тақырыбында мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты анықтаған болатын.
|
Жоспар
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2 минут
2 минут
4минут
|
«Шаттық шеңбері» әдісі арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Топқа біріктіру. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу
Оқу мақсаттарымен, бағалау критерийлерімен таныстыру.
Ширату жаттығу
Сұрақ-жауап арқылы тақырыпты ашу.
Алыстағы туысқандардың хабарын алу үшін жазамыз, ол не?
Кәсіпкерлер өз өнімдерін өткізу үшін не істейді?
Мектепте өтілетін іс-шара туралы қайдан білеміз?
Біздің бүгінгі тақырыбымыз не туралы деп ойлайсыздар?
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады.
Бағалау: смайликтер арқылы
Оқу мақсаттарымен, бағалау критерийлермен таныстыру.
|
Үнтаспа
Суреттер
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |