Сабақ: Иррационал теңдеулер жүйелеріне есептер шығару
|
Мектеп: Мыңбаев орта мектебі
|
Күні: 17.11.16ж
|
Мұғалімнің есімі: Сүлейбек Қалибек
|
Сынып: 11а
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Cабақ негізделген оқу мақсаты
|
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар:
|
Иррационал теңдеулер жүйелерімен танысып, біліп, есептер шығару пайдалана білуге бағыт-бағдар беру
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Иррационал теңдеулер жүйелерін біледі, есептер шығара алады.
|
Кейбір оқушылар: тақырып бойынша сыни тұрғыда ойлауға оқушылардың танымдық қасиетін арттыра отырып, жұмыс жасауға дағдыландыру.
|
Тілдік мақсат:
|
Оқушылар:
Иррационал теңдеулер жүйелерін оқи алады
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Иррационал теңдеулер жүйелері
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Иррационал теңдеулер жүйелеріне есептер шығару
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
|
Иррационал теңдеулер жүйелерін шешу тәсілдерін
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Есептерді шығарылу тәсілдері бойынша жазып алу
|
Алдыңғы оқу
|
№125, 126 есептер шығарып келу
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелер жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Сабақтың басталуы
|
Оқушылармен амандасып, түгендеп аламын. Үй тапсырмасының дұрыс орындалуын жылдам тексеремін. Оқушылардың ойларын жаңа сабаққа шоғырландырып, бүгінгі сабағымыздың мақсатын айтамын.
|
Оқулық
|
Сабақтың ортасы
|
Иррационал теңдеулер жүйелеріне оқулықта берілген 7-мысалды тақтада көрсетемін.
Оқушылар №124 есепті жеке орындайды. 2 оқушы тақтаға жазады, қалған оқушылар өз есетерімен салыстырып тексереді.
№130 және №135 есептерді жұппен жұмыс жасап шығарады.
4 оқушы шығып тақтаға жазады.
|
Оқулық
|
Сабақтың аяқталуы
|
Оқушылардың сабаққа қатысуын, есептерді шығаруын, формулаларды дұрыс пайдалана алуын ескеріп бағалаймын.
|
|
Кері байланыс
|
|
Кейінгі тапсырмалар
|
Үйге №131 және №136 есептерді беремін.
|
Қосымша ақпарат
|
Сабақтан соң мұғалім келесі сабақты кері байланыс арқылы жоспарлау мақсатында беріледі(анализ)
|
Саралау-Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс.
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
Сабақ: Рибонуклеин қышқылдары
|
Мектеп: Мыңбаев орта мектебі
|
Күні: 06.10.2015
|
Мұғалімнің есімі: Жақсылықова А.О.
|
Сынып: 10 а
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар:
|
рибонуклеин қышқылдарының маңызы.РНҚ редупликациясы оның түрлеріне сипаттама беру. Уақытты тиімді пайдалана білуге үйрету
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Нуклеин қышқылдарының түрлерін жіктеуге дағдыландыру.
|
Кейбір оқушылар
|
РНҚ редупликациясын меңгерту.
|
Тілдік мақсат:
|
Оқушылар:
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
АТФ,ДНҚ,РНҚ.
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
АТФ,ДНҚ,РНҚ.
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
|
АТФ,ДНҚ,РНҚ.
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
АТФ,ДНҚ,РНҚ.
|
Алдыңғы оқу
|
Нуклеин қышқылдарының химиялық құрамы
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уакыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Оқушылармен амандасып, түгендеп алғансоң ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатында «ғажайып шеңбер» үйымдастырып сәлемдесу түрлерін айттым. Үй тапсырмасын «қара жәшік» арқылы слайдпен көрсете отырып сұрадым.
Қышқылдар түрлеріне байланысты топқа бөлдім. «РНҚ» «ДНҚ»
«АТФ» «нуклеотид»
|
«Ай әдісі» арқылы бағалаау
|
Карточкалар, түрлі түсті қағаздар.
|
Ортасы
|
Жаңа тақырыптағы әр мәтінді топ ішінде бөліп бердім. Постермен жұмыс жасалынады. Оқушылар қорғайды. Таратқан карточканың ішінде жұлдызша белгісі кімге түсет сол оқушы топ басшысы болады. Қалған топтағы оқушылар «ай әдісі» арқылы бағалап отырады. Толық ай 5, жарты ай 4, кішкентай ай 3.
|
Формативті бағалау.
|
Түрлі түсті қағаздар
|
Аяқталуы
|
жаңа сабақты бекітуге «Бес жолды өлең» деп аталатын тәсілмен бекіттім. 1- 1зат есім, 2- 2сын есім, 3-3етістік, 4-4сөйлем, 5-1зат есім (синоним)
Инсерт –стратегиясы
Нені үйрендің?
Нені үйренгім келеді?
Не қызық болды?
Не қызық болмады?
|
Формативті бағалау
|
Түрлі түсті қағаздар, стикерлер.
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау-Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
Жоспарлайсыз? Сіз
Қабілеті жоғары
Оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс.
|
| | |
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
Не білді?
Сыныптағы ахуал
Қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Жауаптар:
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
Сабақ: Қарапайым құрылысты алғашқы организмдер.
|
Мектеп: Мыңбаев орта мектебі
|
Күні: 07.10.2015
|
Мұғалімнің есімі: Жақсылықова А.О.
|
Сынып: 10 а
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар:
|
Қарапайым құрылысты организмдер түрлеріне сипаттама беру. Пайдалы және зиянды жақтарын ажырата білу. Уақытты тиімді пайдалана білуге үйрету
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Қарапайым құрылысты организмдер туралы біледі.
|
Кейбір оқушылар
|
Пйдасы мен зиянын ажырата алады.
|
Тілдік мақсат:
|
Оқушылар:
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Микробиология, микроорганизм
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Микробиология, микроорганизм
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
|
Микробиология, микроорганизм
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Микробиология, микроорганизм
|
Алдыңғы оқу
|
Рибонуклейн қышқылдары
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уакыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Оқушылармен амандасып, түгендеп алғансоң «Сиқырлы алаң» әдісі бойынша стикерге осы сабақтан не күтетінін жаздыру арқылы сыныпта ынтамақтастық атмосферасын қалыптастырамын. Үй тапсырмасын «ыстық орындық» арқылы сұрадым.
|
«түтікше» арқылы бағалау
|
Карточкалар, түрлі түсті қағаздар.
|
Ортасы
|
Видеокөрсетілім «қарапайым құрылыстылар» сыни ойлана отырып бүгінгі тақырыпты ашады.
Джигсо әдісі арқылы 1,2,3, топқа бөлдім. «қызықты репортаж» көрініс. «әңгіме дебат» орнаттым. Оқушылар микроорганизмдердің пайдасы мен зияны туралы айтып көрсетулері керек.
|
Формативті бағалау.
Екі жұлдыз бір тілек
|
Түрлі түсті қағаздар
|
Аяқталуы
|
жаңа сабақты бекітуге «Биологиялық эстафета» деп аталатын тәсілмен бекіттім. Әр топқа тапсырма беріледі. Бүгінгі сабақта қандай жаңалықпен танысқанын айтады. Қай топ тез соңынан қалып қоят «Сиқырлы алаң» әдісі бойынша сабақтың басында қабырғаға ілген стикерді алдырып, сабақта күткен мақсатына жете алдыма, не үйренгісі келеді туралы жаздырып, қабырғаға ілдіртемін.
|
Формативті бағалау
|
Түрлі түсті қағаздар, стикерлер.
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау-Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
Жоспарлайсыз? Сіз
Қабілеті жоғары
Оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс.
|
| | |
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
Не білді?
Сыныптағы ахуал
Қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Жауаптар:
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
Сабақ: Прокариоттар
|
Мектеп: Мыңбаев орта мектебі
|
Күні: 13.10.2015
|
Мұғалімнің есімі: Жақсылықова А.О.
|
Сынып: 10 а
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар:
|
Прокариодтар түрлеріне сипаттама беру. Пайдалы және зиянды жақтарын ажырата білу. Уақытты тиімді пайдалана білуге үйрету
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Қарапайым құрылысты организмдер туралы біледі.
|
Кейбір оқушылар
|
Пйдасы мен зиянын ажырата алады.
|
Тілдік мақсат:
|
Оқушылар:
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Бактерия, балдырлар, прокариодтар
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Бактерия, балдырлар, прокариодтар
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
|
Бактерия, балдырлар, прокариодтар
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Бактерия, балдырлар, прокариодтар
|
Алдыңғы оқу
|
Қарапайым құрылысты алғашқы организмдер
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уакыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Оқушылармен амандасып, түгендеп алғансоң «Арқадағы тілек» әдісі бойынша сыныпта ынтамақтастық атмосферасын қалыптастырамын. Ғалымның аттарына байланысты 4 топқа бөлдім. Үй тапсырмасын «Экипаж» ойыны арқылы сұрадым.
І. топ. Сайлау, ІІ топ. Барлығы, ІІІ. топ. Делегат, ІV топ. Сенім . осы топтар бойынша мұғалім оқушылардың білімін тексереді.
1. Сайлау карточкасын алған топтан мұғалім бір оқушыны өзі сайлап, сұрақ береді.
2. Барлығы карточкасын алған топтан барлық оқушыдан сұрайды.
3.Делегат карточкасын алған топ іштерінен бір оқушыны дайындап, өздері делегат ретінде сабақ айтуға жібереді.
4. Сенім карточкасын алған топ жетекшісі оқушылардан сұрайды, бағалайды, мұғалім сенеді.
|
«түтікше» арқылы бағалаау
|
Карточкалар, түрлі түсті қағаздар.
|
Ортасы
|
Сергіту сәті: «Физминутка»
Жаңа тақырыпқа байланысты оқушылар рөлдік ойындар дайындап тақырыпты ашады. Карточкадағы топқа түскен жұлдызша топ басшысы болып, басқарып, бағалап отырады.
|
Формативті бағалау.
|
Түрлі түсті қағаздар
|
Аяқталуы
|
жаңа сабақты бекітуге байланысты оқушыларға «пошта жәшігіндегі» орындары ауысып кеткен әріптер беріледі. Сол әріптерден жаңа тақырыптың ішіндегі жаңа сөздерді құрастырады. Дарынды оқушыларға тест тапсырмасы беріледі. Рефлексияға оқушылар өткен тақырып бойынша өз пікірлерін жазады.
|
Формативті бағалау
|
Түрлі түсті қағаздар, стикерлер.
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау-Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
Жоспарлайсыз? Сіз
Қабілеті жоғары
Оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс.
|
| | |
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
Не білді?
Сыныптағы ахуал
Қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Жауаптар:
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|