Сабақ: математика Мектеп: Сабақтың тақырыбы: Ақиқат жəне жалған пікір Күні



Дата24.02.2020
өлшемі16,51 Kb.
#58971
түріСабақ
Байланысты:
Ақиқат және жалған

Тексердім:

Сабақ: математика

Мектеп:

Сабақтың тақырыбы:

Ақиқат жəне жалған пікір

Күні:

Мұғалімнің аты:

Сынып: 2

Қатысқандар:

Қатыспағандар:




Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.4.2.1. Тұжырымдардың ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтау, ақиқат немесе жалған тұжырымдар құру. 2.4.1.1.Тең жиындардың бірігуін жəне жиыннан оның тең бөліктерін айырып алуды диаграмма арқылы көрнекі түрде кескіндеу; 2.5.2.2. Жиынды белгілеу үшін латын алфавитінің бас əріптерін, жиын элементтерін белгілеу үшін латын алфавитінің кіші əріптерін; жиынға тиісті/тиісті еместігін белгілеу үшін Î жəне Ï белгілерін қолдану

Сабақ мақсаттары




Барлық оқушылар орындай алады:

Ақиқат пен жалған сөзінің ұғымын түсінеді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Тапсырмаларды жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады;

Кейбір оқушылар орындай алады:

Ақиқат пен жалған пікірлерді ажыратады;

Бағалау критерийлері


1. Тұжырымдардың ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтайды;

2. Ақиқат немесе жалған тұжырымдар құруды үйренеді;



Тілдік мақсат

Ақиқат пен жалған

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.



Талқылауға арналған сұрақтар:

Не себепті......деп ойлайсыз

1. Жиынды бейнелеу үшін қандай сызба қолданылады?

2. Жиынды қандай әріппен белгілейді?

3. Жиын элементтерін қандай әріппен белгілейді?


Алдыңғы оқу

Жиындардың қиылысуы

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері

ресурстар


Басы



«Шаттық шеңбер»

Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді.



Сары,
қызыл,

жасыл, житондар



Ортасы


Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады.
1-тапсырма: «Анықта»

Дескриптор:

1. Берілген тапсырмаларды ұжымда талқылайды;

2. Иллюстрацияға сүйеніп ақиқат пен жалғанды анықтайды;

3. Ақиқат пен жалған пікірлер құрастырады;

5.Бір-біріне түсіндіреді, жұмыстарын бағалайды;

Кері байланыс: «Житондар»


2- тапсырма: « Дәлелде»

Дескриптор:

1. Пікірлердің ақиқат жалған екенін дәлелдейді;

2. Бір-бірінің жұмыстарын тексереді, қателерін түзетеді;

Кері байланыс: «Житондар»



Сергіту сәті
3- тапсырма: «Есепті шығар»

Дескриптор:

1. Берілген есптің қысқаша шартын немесе сызбасын құрастырады;

2. Сызба бойынша есепті шығарады;

3 Тиімді тәсілмен септің мәнін табады;

4.Бір-бірінің жауаптарын тыңдап, қателерін түзейді;

Кері байланыс: «Житондар»

4- тапсырма: ҰЖ «Есепті шығар»

Дескриптор:

1. Кесінділердің ұзындық өлшемдерін анықтайды;

2. Ұзындық өлшемдерін салыстырады;

3 Қанша см ұзын екенін табады;

4. Әр жұптағы кесінділерге тең кесінділер сызады;

Кері байланыс: «Житондар»

5- тапсырма: «Жиынға бөл»

Дескриптор:

1. Карточкалардағы бейнеленген сандарды жиынға бөледі;

2. Жиындарға атау береді, жиын элементтерін белгілейді;

Кері байланыс: «Житондар»


Білімланд

Үлестірмелі қағаз

Іс-қимылмен көрсетеді



Соңы


Үй тапсырмасы: 57-бет № 5
Кері байланыс: «Білім ағашы»

Білім ағашы парақ

шасы стикер



Қосымша мәліметтер




Саралау

Мақсат бойынша саралау



Үлгерімі төмен оқушыға қолдау көрсету


Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын.

Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет