Сабақ: Менің досым Мектеп: Рассвет жалпы білім беретін негізгі орта мектебі Күні



Дата08.07.2017
өлшемі2,17 Mb.
#20799
түріСабақ
Сабақ жоспары



Сабақ: Менің досым

Мектеп: Рассвет жалпы білім беретін негізгі орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Байтасова Гулзат Куандыковна

Сынып: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

(5.О6.) Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады: Мәтіннің тақырыбы мен мазмұнын болжай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтап, ой қорыта алады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Өз  ойларын  еркін  жеткізеді, мәтіндегі ойды аяқтап, болжай алады

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады: Мәтінді оқып, мазмұнын талдап, ойды аяқтай алады

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Жалпы дос, шын дос, адалдық

Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: құрбы, адалдық және амал достық

Талқылауға арналған сұрақтар:

Дос деген сөзді қалай түсінесің?

Өмірде достар қандай болады?

Адал достық дегенді қалай түсінесің?

Амал достық дегенді қалай түсінесің?


Не себепті ... деп ойлайсыз?

Неліктен достық әр түрге бөлінеді?



Алдыңғы оқу:

Оқушылар «дос», «достық» деген мағынаны түсінеді, адалдық, шынайы, амал деген сөздерді ажырата алады

Жоспар




Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері




Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі

Топқа бөлу

2 мин.


«Мозайка әдісі» арқылы

«Адал достық»

«Шынайы достық»

«Амал достық» топқа бөлу




Оқушылар сөздер арқылы топқа бөлінеді
1-топ – «Адал достық»

2-топ – «Шын достық»

3-топ – «Амал достық»


Сөздер жазылған парақшалар


Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ
3 мин

8 мин


2 мин
7 мин

6 мин

1-тапсырма

«Акроним» әдісі арқылы тақырыпты ашу

«Д-

О-

С-



Т-

Ы-

Қ-» сөзіне қатысты сөздерді жазып шығуды тапсырады.



2-тапсырма

«Екі дос» атты мәтін үлестіріледі. Мәтінді оқып кесте бойынша жұптық жұмыс



Оқырдың алдында

Оқу кезінде

Оқығаннан кейін

«Тақырып-ты оқығанда не туралы ойладыңыз?»

«Мәтін-ге байланысты тірек сөздер жазу»

«Оқиғаны басқа кейіпкердің көзқарасы тұрғасынан әңгімелеңіз»

Сергіту сәті

«Көңілді күн» бейне жазбасын қосу



3-тапсырма

«Дана үкі әдісі» арқылы тапсырма беру

4- тапсырма

Әр жұпқа деңгейлі тапсырмалар беру



«Достық» сөзіне байланысты сөздерді әрбір әріп қатарына жазып, шығады.

Оқушлар мәтінді оқиды, кестемен жұмыс жасайды

Оқушылар бейне жазбаға қарап іс- қиыл жасайды

Әр топ мәтін бойынша жұмыс жасайды



І топ: Мәтіндегі тірек сөздерді тауып, бір сөзбен түйіндейді

ІІ топ: Мәтінді мақал-мәтелмен түсіндіру

ІІІ топ: Мәтін бойынша сұрақтар дайындайды

І деңгей: «Ақпаратты сүзу» әдісі арқылы мәтінен керегін алып, керек емесін сүзгіден өткізеді

ІІ деңгей: «Мюстенберг» әдісі арқылы мәтіннен көшбасшының сөзін табады

ІІІ деңгей: «Т кестесі» әдісі арқылы мәтіннің жақсы және кері жақтарын жазады



Үлестірме қағаз

Кесте


Бейне жазба

А4 парақшалары



А4 парақшалары, үлестірмелі қкеспелер

Сабақтың соңы

Қорытындылау

7 мин

«Достық» тақырыбын «гармошка» әдісі арқылы қорытындылаймын. Бүктелген қағазға бір сөйлемнен жазып шығуды тапсырады.

Оқушылар бүктелген қағазға бір сөйлемнен жазып шығады. Кейін бір оқушы барлық жазылған сөйлемді оқиды.

Бүктелген қағаз

Бағалау
4 мин

Критериалды бағалау



Критерий

Дескриптор

Балл

Оқылым стратегиаларын қолдана алады

Мәтіннен нақты ақпаратты анықтайды

1

Мәтін мазмұнын біледі

1

Мәтін мазмұнын болжай алады

Нақты ақпаратты саралап, талдайды

1

Мәтінді маңызды және қызықты етіп құрай алады

1

Барлығы:









Бағалау парағы

Рефлексия

4 мин





Үйге тапсырма

2 мин

«Менің досым» тақырыбында ой-толғау жазу




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет