Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары) Арифметикалық прогрессияның алғашқыn-ші мүшесінің



Дата18.12.2021
өлшемі86,13 Kb.
#102764
түріСабақ
Байланысты:
843 467 764 Қан жүйесі 2, 843 467 764 Қан жүйесі 2, 843 467 764 Қан жүйесі 2, 843 467 764 Қан жүйесі 2, 5 лек

Сабақ: : Арифметикалық прогрессияның алғашқы n-мүшесінің қосындысының мәнін есептеу фор муласы

Мектеп: №47 ЖОББМ

Күні:6.12.2017ж

Мұғалімнің есімі:Наурызғали Слушаш

Сынып: 9б

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары)


  Арифметикалық прогрессияның алғашқыn-ші мүшесінің

қосындысының мәнін табуды үйрену  



Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

А.арифметикалық прогрессияның алғашқы n – мүшесінің қосындысының формуласын біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

В. Формуланы қолдана алады

Кейбір оқушылар:

С.Есептің шартына байланысты формуланы турлендіре алады

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Математикалық тілде оз ойларын жеткізеді



Негізгі сөздер мен тіркестер:

Сан тізбегі, арияметикалық прогрессия, арифметкалық айырымы

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар

4; 6; 8...... сан тізбегі арифметикалық прогрессия.себебі?

Сіз неліктен .... екенін аласыз ба

9;х;5 болса,х=7 екендігін қалай тұсіндіресің?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Мәтіндік есептерді ана тілінен математикалық тілге айналдырып жазу

Алдыңғы оқу

Арифметикалық прогрессияның n-мүшесінің формуласы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Кіріспе.Ұйымдастыру

Үй тапсырмасын тексеру: Шаблон арқылы

Бағалау: өзін-өзі бағалау/дескрипторлар арқылы/


  1. Ой қозғау: серпілген сауал әдісі
    1. Қандай сан тізбегін арифметикалық прогрессия деп атайды?

  2. Арифметикалық прогрессияның айырмасы деп қандай санды айтады?

  3. Арифметикалық прогрессияның n-мүшесінің формуласы?

4.Арифметикалық прогрессияның алғашқы n

мүшесінің қосындысының формуласы?

5. Арифметикалық прогрессияның қасиеті?


Ресурстар

Басталуы

Есептің шығару жолдары жазылған парақшалар

Интерактивті тақта


Ортасы

Негізгі бөлім

Есептер шығару

ОЖСБ есептері

1.Арифметикалық прогрессиясы берілген:

11; х; -13; -25;...... Олай болса х-ті табыңыз.

2. Егер а8=-64, a10=-50 болса, арифметиакалық прогрессияның а9 табыңыз.

3. Егер а1=-7,3 және a2=-6,4 болса, онда 26 саны арифметикалық прогрессияның нешінші мүшесі болады?

4. а1=7, a16=67 болатын арифметикалық прогрессияның айырымын табыңыз.

Топтар бірін-бірі бағалайды. Бағдаршам арқылы

Оқушылар жауаптарын постерге жазады,топтар сағат тілімен ауысып келесі топтың жұмысын жұпдызшалар арқылы бағалайды



Оқулықпен жұмыс

1-топ

257 (1)





2-топ

257 (2)





3-топ

260(1)





4-топ

260(2)





Шапшаңдыққа берілген тапсырма№264



Прогрессия күнделикті өмірде

Театрдағы көрермендер орны 10 қатардан тұрады.Әрбір келесі қатар 20 орынға артыпотыр,ал ең соңғы қатарының орындар саны-280.Театрға неше адам сыйады?

бірінші қатардағы орындар саны-х

екінші қатарда-х+20

үшінші қатарда-х+40 т.с.с

Сабақ барысындағы әрекет нәтижелері бойынша топ жетекшісі  бағалайды.

Топтың бағалау парғы

критерий

Есепті шығаруы

Топ жұмысына

үлес


қосуы

Жолдастарын

тыңдай


алуы

Сұрақтарға

жауап


беруі

Жалпы

ұпайы






















оқулық



интербелсенді тақта





Аяқталуы

Үйге тапсырма:

№266 жұптары



Бағалау Топтағы бағаларын талдау,қорытынды бағаны шығару.

Ойын жинақтауға дағдыландыру

Кері байланыс:зияткерлік рефлексиясы

/Сабақта үйренгенін бағалау/Танымдық ұғымдар тұрғысынан сабаққа, өз түсінігіне баға береді.



ұнады

неліктен

Қиын болды

неліктен



Кері байланыс парағы


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет