Пән: Әдебиеттік оқу
|
Мектеп: №16
|
Күні:
|
Мұғалімнің есімі: Г.Б.Садуакасова
|
СЫНЫП: 3
|
Қатысқандар саны: 24
|
Қатыспағандар саны: 0
|
Тақырыбы:
|
Көжек
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
Туған жердің ыстық, қымбат болатыны жайында түсінік беру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Көжектің не екенін біледі.
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: Көжектің қорқақ екенін біледі.
|
|
Кейбір оқушылар: Оның өзге қырларын біледі.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар: мәтіннен негізгіні таба алады, Көжекке сипаттама береді.Шығармашылық жұмыс жасай алады
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:Шаруа, көжек, шаруа балалары
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік
бірліктер: оқылым, жазылым, айтылым
|
Талқылауға арналған тармақтар:Көжекке сипаттама беру, мұздақ жерге қашуы
|
Сіз неліктен... екенін айта аласыз ба?Көжек нелікетен өзінің енесі тастап кеткен мұзға барды?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:сипаттама,ертегідегі негізгі ой
|
Алдыңғы тақырып
|
Көжек, шаруа
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде
жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
І. Кіріспе.Ұйымдастыру кезеңі. 2 мин
Жүректен-жүрекке
Оқушылардың бір-біріне деген жылы лебізер айтуы (мейірімді, қамқоршы, сыпай т.б)
Сыныпты 6 оқушыдан көкөністер арқылы 4 топқа бөлу.
ІІ. Үй тапсырмасы «Алтай аясында» 5 мин
Өрмекші торы арқылы сұралады. Балалар бір-біріне сұрақ қоя отырып, жауап алады. Үй тапсырмасын сұралған кезде оқушылар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалайды.
Балалар Алтай аясында тағы қандай аңдарды кездестіруге болады деп ойлайсыңдар? Олардың балалары қалай аталады?
Онда көжек ертегісін оқиық
ДЖИГСО
Бүгін сабақта жаңа тақырып бойынша постер құрастырып, басқа топқа түсіндіру (қонаққа бару). Әр топ жасаған жұмыстары арқылы бағаланады
|
Көкөністер
|
Ортасы
|
ІІІ. «Оқы, оқы және оқы» әдісі 5 мин
а) түсініп оқу
ә) рөлге бөліп оқу
ІҮ.Шығармашылық жұмыс 10 мин
Ітоп
Шаруаның көжекке білдірген аяушылығы
ІІ топ
Көжектің қорқынышты халі
ІІІ топ
Көжектің әрекеті
ІҮ топ
Туған жер ыстық қашанда
ІҮ Берілген тапсырманы қонақтарға әр топ басшысы түсіндіреді.
|
постер
маркер
маркер, қағаз
|
Аяқталуы
|
Қорытынды. Осы мәтінді қорытындылай келе Туған жер жайында қандай мақал-мәтелдер білесіңдер? оқушыларды бағалау.
Стикерлер арқылы топтың бірін-бірі бағалауы.
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – топта оқушылардың бір-біріне көмек көрсетуі. Постер құрауға бағыт беру.
|
Бағалау - Стикерлер арқылы топтың бірін-бірі бағалауы.
|
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
Байланыс, дүниетану
|
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:Өрмекші торы
2:Қонақ күту әдісін пайдаланғаным
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:Мәтінді бөлімге бөліп беру
2:Постер бойынша түсіндіру
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|