САБАҚ: Қайталау
|
Мектеп: №9 орта мектеп
|
Күні: 7.10.16
|
Мұғалімнің есімі:Карабатирова Калима
|
СЫНЫП: 3 А
|
Қатысқандар саны: 25
|
Қатыспағандар саны:-
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
2,3,4 cандарына көбейту мен бөлу біліктерін бекіту,кері есептер шығару.Білімдеріндегі олқылықтарды анықтау.Функционалдық математикалық сауаттылықтарын қалыптастыру.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушыларҚосу мен азайту амалдарына берілген
есептерді, есептерді, зерттеушілік жұмыстарды,
|
есептерді,зерттеушілік жұмыстарды,кері есеп құрастыруды шығара алады.
|
Оқушылардың басым бөлігі:Жұппен, топпен өрнектің
|
мәнін табуды орындап,есептерге теңдеу құру арқылы шығара алады
|
Кейбір оқушылар:Күрделілігі жоғары тапсырмаларды
|
шығарады,есептейді,орындай алады, дәлелдейді.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
|
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
|
Алдыңғы оқу
|
Өткен сабақты "Доп лақтыру" әдісі бойынша еске түсіру
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Шаттық шеңбері
Шарты :Бір-біріне жақсы тілектер айту арқылы тақияны беру.
Бір ойын бар бастамақ,
Аты оның "Тақия тастамақ".
Шеңбер боп отыра қалыңдар,
Біріңнің тұсына келгенде,
Сездірмей тақия тастаймын,
Жылы сөз айтуды бастаңдар.
-Аспанымыз ашық болсын
-Cабағымыз сәтті шықсын
Топқа бөліну
Фигуралардың қиындыларымен жұптарын табу арқылы топқа бөліну
1-топ Төртбұрыштар тобы
2-топ Үшбұрыштар тобы
3-топ Шаршылар тобы
4-топ Дөңгелектер тобы
"Әлемді шарлау" әдісі бойынша өткен сабақты бекіту
1-топ:Қосу амалының компаненттерін ата
2-топ Азайту амалының компоненттерін ата
3- топ Көбейту амалының компаненттерін ата
4- топ Бөлу амалының компаненттерін ата
Ереже шығар Қосу мен азайту өзара кері амалдар
Күннің жады
Қайталау
|
2мин
2мин
5мин
1мин
|
Интерактивті тақта
"Тақия"
|
Ортасы
|
"Миды ойландыр"
1.Мысалддарды шығар
1-топ 2-топ 3-топ 4-топ
39 + 58 46+24 43 +28 49+25
86-45 39-14 82-27 45+37
Кім шапшаң?
2.Салыстыр
1-топ 2 -топ 3-топ
2дм *18 см 29 см *3 дм1 см 27см*3см
4."Зерттеушілік әңгіме"
Графикалық диктант
Дәптердің шетінен 2 тор көз аттаңдар,нүкте белгілеңдер.Сол нүктеден төмен қарай 10 тор көз аттаңдар, екінші нүкте белгілеңдер.Сол нүктеден оңға қарай 10 тор аттаңдар.Содан жоғары қарай 10 тор көз көтеріліңіздер.Берілген нүетелеріңізді сызғышпен қосыңыздар. Қандай фигура шықты? Дәлелдеңіздер?
" Автор орындығы"
Математика оқулығының авторлары кімдер?Автордың орнында болсаңдар сіздер қандай геометриялық тапсырма берер едіңіздер?
Сергіту сәті "Көңілді күн"
5.Есепті шығар.Кері есептер құрастыр
"Жигсо " әдісі
Топ 2- топ
Айжан-4бәліш Әкесі-12 бәліш
Әкесі-?3 есе артық-? Айжан-?3есе кем-?
Ш:4*3=12 Ш:12:3=4
Ж:Әкесі 12 бәліш жеді Ж:Айжан 4бәліш ж
3-топ 4-топ
Әжей -14 алмұрт Майра -7 алмұрт
Майра -?2 есе кем-? Әжей-?2 есе артық-?
Ш:14:2=7 Ш:7*2=14
Ж:Майра 7алмұрт жеді Ж:14алмұрт жеді
6. Кенеттен сұрау
"Ойлан, жұптас, талқыла"
"Кубизм "әдісі.
1-топ
9-машинада 18 жолаушы отырды.Әр машинада неше жолаушы отырды. (2)
Топ
Екі орындық қайықтарға 14 адам отырды?Неше қайық қажет болды?(7)
" Миға шабуыл"
7.19 –дан 30-ға дейінгі сандарды жаз.Олардың ішіндегі 4-ке қалдықсыз бөлінетіндердің астын сыз.Қалғандарын 4-ке бөлуді орында.
19:4=4(3қ) 22:4=5(2қ) 25:4=5(5қ)
Шығармашылық жұмыс
Анам қырыққабат тұздады.Әрбір 2 қырыққабатқа 4 қасықтан тұз салды.Егер анам 20 қасық тұз жұмсаса неше қырыққабат тұздады?
(10 қырыққабат тұздады)
|
20 мин
|
Дидактикалық материалдар
Өлшем бірліктер
Фигуралар
Шаршы
Видео
Сызғыш , өшіргіш
Дидактикалық материалдар
Кәмпиттер
|
Аяқталуы
|
"Гүл жинау" әдісі бойынша қорыту
Бағалау " Бағдаршам"
"Инсерт "әдісі
|
5мин
5мин 5мин
|
Доп
|
Қосымша ақпарат Зерттеушілік ақпарат
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
Деңгейлік тапсырма
Зерттеушілік әңгіме Графикалық диктант
| |
Ана тілі, қазақ тілі, дүниетану, еңбек,
|
Рефлексия
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Бүгінгі сабақтың мақсаттары шынайы түрде құрылған.Көбейту,бөлу біліктерін бекітті.Кері есептер шығарды. Геометриялық мазмұнды тапсырмалар орындады.Жаңа әдіс-тәсілдерді қолданғанда оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтары артты.
Зерттеу жұмыстарына оқушылар белсенділік көрсетті.
көрсетті.Автор орындығына
|
Зерттеу жұмыстарына оқушылар белсенділік танытты.Автор орындығына өздерін қойғанда логикалық ойлау қабілетінің дамығандығын көруге болады.Дәлелдеу тапсырмаларын математикалық терминдермен жеткізе білді.Сабақ жоспарымдағы берілген тапсырмаларымды түгел орындап шықтым. Сабақ мақсатына жетті. Сабақ жоспарымды жана әдіс- тәсілдермен толықтырдым.
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:Сабағымда сын тұрғысынан ойлау стратегиясын пайдаландым.Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы жоғары нәтиже берді.
2.Оқыту үрдісінде оқушылар толық белсенді қатысып , сабаққа тез араласты.Оқушылардың бойында белсенділік, қызығушылық ,таным деңгейі жоғарылады .
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Автордың орнында болсаңыз қандай геометриялық мазмұнды тапсырма құрастырар едіңіз? – деген сұраққа түсінікті жауап алдым.
2:Сергіту сәтінің оқушыларға пайдасы зор.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Топтық жұмысты кейінгі сабақтарымда жетілдіруге , оңай сұрақтарды күрделендіруге, деңгейлік тапсырмалар әкелуді ойлап отырмын .Келесі сабақта "Талантты және дарынды балаларды оқыту" модулын қолданамын.
|