Сабақ: Қожа Ахмет Яссауи «Хикметтері»



Дата22.06.2017
өлшемі37,55 Kb.
#19661
түріСабақ
Мектебі : Егіндікөл жалпы орта білім беретін мектебі

Мұғалімнің аты-жөні : Жайғалиева Маржан Кожаниязовна

Санаты : жоғары

Пәні : қазақ тілі мен әдебиеті



Сабақ:


Қожа Ахмет Яссауи «Хикметтері»

Мектеп:

Егіндікөл ЖОББМ



Күні:

27.09

Мұғалімнің есімі: Жайғалиева М.К

Сынып: 8




Қатысқандар саны: 22

Қатыспағандар саны

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Сабақ мақсаттары




Барлық оқушылар: Сынып оқушылары ақынның шығармашылығы туралы білді, топта өз ойларымен бөлісті.

Пән бойынша оқу мақсаты: Оқушылар өмірі мен шығармашылығын таниды біледі, мәнерлеп оқи алады,сөйлей алады, өлеңдерін талдайды, салыстырмалы талдау жасай алады,өз ойын білдіреді.

Оқушылардың басым бөлігі: Сынып оқушылары ақынның шығармашылығы туралы білді, топта өз ойларымен бөлісті, ой жинақтады.


Кейбір оқушылар: Сынып оқушылары ақынның шығармашылығы туралы білді, топта өз ойларымен бөлісті, ой жинақтады, салыстырмалы талдау жасай алды, белсенділікпен қатысады.

Тілдік мақсат




Оқушылар:Өз ойын толық білдіреді, ашық айта алады, сабақта қызығушылығы артады. әртүрлі тапсырмаларды орындады, салыстырмалы талдайды, салыстырмалы талдау жасай алды, белсенділікпен қатысады, әртүрлі тапсырмаларды орындады, салыстырмалы талдайды

Негізгі сөздер мен тіркестер: Ахмет Яссауи өмірі, шығармашылығы,хикметтері,

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Оқушылар ой бөлісті, талдады.

Талқылауға арналған тармақтар:

Ақынның өмірі мен шығармашылығы туралы не білесің?

Ақынның лирикалық шығармалары несімен құнды?

Өмір сүрудің мәнін қалай суреттейді?



Жазылым бойынша ұсыныстар:.Оқушылар бейнетүсірілімнен ақын туралы түйгендерін,өз ойларын дәптерге түсіреді.

Алдынғы тақырып



Уақытты тиімді пайдалану мақсатында оқушылардың алған білімдерін «Конверттегі сұрақтар» әдісімен тексертіп алуды жоспарлап отырмын.

Жоспар







Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған

жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)



Уақыт

Ресурстар


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті







Басталуы

Ортасы


Жаңа әдіс-тәсілдер

1.“Сен ғажапсың” Сергіту сәті

2 Ислам дәуіріндегі әдебиеттің көрнекі өкілдерімен топқа бөліну. (Жүсіп Баласағұн, Әл-фараби, Қожа Ахмет Яссауи,

Ахмет Йүгінеки)

3.СТО әдісі

«Конверттегі сұрақ»

4.Топтық жұмыс

« Тұлғаны таны»

әдісі.

2 Ислам дәуіріндегі әдебиетінің көрнекі өкілі Әл-фарабидің өмірі мен шығармашылығы туралы

арқылы мәлімет жинақтайды.

СТО әдісі

5.Топтық жұмыс

« Блум ромашкасы» әдісі бойынша 6 сұрақ құрайды


6.Көшбасшылық

«Өкіл » әдісі

Тапсырмаларды орындап болғаннан кейін,топтың бір адамы елші болып сайланады,зерделенген материалды жинақтайды.



7.Топтық әдіс

-Оқушылар топтасып, бір-біріне тілек айтады.
-Топқа бөлініп жұмыстанады. Топ басшысы анықталады, топ ережесі анықталады

- Алдыңғы оқу бойынша сұрақтарға жауап береді.

- Оқушылар топпен бірігіп жұмыстанады,

Ақын-жазушылардың өмірі мен шығармашылығымен танысады,АКТ арқылы

жұмыстанады.

5.Топтық жұмыс арқылы оқушыны шыңдау

6.Топта көшбасшылық қасиетін дамытуга

жұмылады,әрбіреуі көшбасшылыққа ұмтылады.



3 мин.

3 мин.

15мин
10мин

5мин


Интербелсенді тақта, тұлғалардың суреттер
Әл-фараби туралы бейне түсірілім

Аяқталуы

8.Бағалау


8 Оқушылар бүгінгі сабаққа рефлекция жасайды.


5 мин





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет