Сабақ :Қорқыт Мектеп:№201 Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Уразымбетова Дина



Дата22.06.2017
өлшемі55,69 Kb.
#19740
түріСабақ
Сабақ жоспары

Сабақ :Қорқыт

Мектеп:№ 201

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Уразымбетова Дина

Сынып:4 – сынып

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты

1.Қорқыт ата өмірі туралы білу.

2.Ертегі мен аңыздың айырмашылығын түсіну.

3.Жер-су аттарын картадан тауып үйрену


Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады: Қорқыт ата өмірі туралы біледі.

Оқушылардың көпшілігі істей алады: Ертегі мен аңыздың айырмашылығын түсінеді.

Кейбір оқушылар істей алады: Жер-су аттарын картадан тауып үйренеді.


Тілдік мақсат

Оқушылар:Аңыздың тілін түсініп оқиды.

Негізгі сөздер мен тіркестер:




Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. Қорқытты қандай сауалдар көп ойландырды?



  2. Қыран мен түлкінің кезігуін сипаттайтын қандай көркем суреттерді аңғардыңдар?

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?




Жазылым бойынша ұсыныстар:



Жетістік критерийлері

1.Қорқыт атаның қобызшы,ақын,жырау болғанын айта алады.

2.Аңызда кездесетін жер-су аттарын атай алады.

3.Қорқыт ата күйлерін атай алады.


Алдыңғы оқу

Бес ешкі ертегісі


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар

Басы


2 мин

5 мин

4 мин



Үй тапсырмасын сұрау: «Мәтінді қайта өңдеу» әдісімен алдыңғы оқуды пысықтау.
Топқа бөлу: Қима қағаздарды құрастырту арқылы топқа бөлемін және жаңа тақырыпты ашамын.Ақын,жыршы,қобызшы.
Жаңа сабаққа тұсау кесер:

-Түрткі сұрақ: Халық ауыз әдебиеті үлгілеріне нелер жатады? ------Сынақтан өткізу: Ертегі мен аңыздың арасындағы айырмашылық қандай?. Басқаға бағыттау: Тағы қосатындарың бар ма?

Қорқыт ата туралы бейне жазба көрсету.

Ой қозғау.Сұрақ-жауап.

1.Қорқыт кім болған?

2.Қорқыт қандай аспап жасады?

3.

Қима қағаздар

Постер


Ортасы




Оқулықпен жұмыс

­Өз бетінше оқу.

Топтық жұмыс

Берілген бөлім бойынша топтар бір-біріне сұрақтар дайындайды.

Топтық бағалау.

«Екі жұлдыз, бір ұсыныс»

Жұптық жұмыс.

Жұптаса отырып,аңызда кездесетін жер-су аттарын картадан тауып, топта бөлісу.

Дайын үлгі жауаппен бағалау

Сергіту сәті

Жеке жұмыс.

Дәптермен жұмыс

Қорқыттың күйін аң-құс,жел,өзен қалай тыңдайды, соны берілген сызба бойынша жазу.

А бақылау парағымен бағалау


Жеке жұмыс. «Концептуалдық кесте»



Әдебиет оқулығы 7-сынып, «Атамұра» баспасы, Р. Құтқожина, Қ. Бітібаева
Электронды оқулық


Соңы



3 мин


Тақтамен жұмыс

Сәйкестендіру кестесі

Үй тапсырмасы:
Кері байланыс.

Бүгінгі сабақтан күшті меңгерген тұстарым:


Бүгінгі сабақты меңгерудегі әлсіз тұстарым:


Әлсіз тұсымды толықтыру мүмкіндіктерім:





Дайын жұмыс парақшалары



Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс








Рефлексия

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

- Бүгін оқушылар не білді?

- Сыныптағы ахуал қандай болды?

- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?






Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет