Сабақ Пән мұғалімі Омарғалиева Гүлжан Пәні



Дата04.08.2017
өлшемі50,19 Kb.
#22829
түріСабақ
Қысқа мерзімді жоспар №1 сабақ

Пән мұғалімі

Омарғалиева Гүлжан

Пәні

Материктер мен мұхиттар географиясы

Класы

7 а

Сабақтың тақырыбы

Еуразияның зерттелуі

Сабақтың мақсаты

Еуразия материгінің зерттелу тарихын меңгерген тұлға қалыптастыру. .

Күтілетін нәтиже

Еуразия материгінің зерттелу тарихын жетік біледі.

Түйінді идея

Қоршаған орта туралы білу және қорғау



Сабақ кезеңдері/уақыты

Сабақтағы іс-әрекет.

Бағалау

Ресурсар

Кіріспе 2 мин.

5 мин.


І. Ұйымдастыру ( «Есімдер сыры» оқушылар өзінің қасындағы сыныптасының есімін айтады және неге солай атағанын түсіндіреді.)

О Р А Л сөзінің әріптері арқылы 4 топқа бөлу.



Миға шабуыл.Балалар неге мен Еуразия тақырыбындағы сабаққа ОРАЛ сөзін алдым деп ойлайсыңдар?

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

1.тест


Жұптық бағалау

тест парақшалары


Жаңа материалдың таныстырылымы

5 минут.


7 мин.

5 мин.


5 мин.

5 мин.


4 мин

5 мин.


2 мин.

ІІІ. Жаңа сабақ.

Адамдардың Еуразия жерін қоныстануы қайдан бастау алды? Себебі неде деп ойлайсың?

Сонымен бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не болғалы отыр?

(Оқушылар тарих пәндерінен алған мағлұматтарын еске түсіру арқылы жауап береді )
Блум таксономиясы арқылы.Блум түймедағы сұрақтарымен

1.Білу: «Сұрақ-жауап» әдісі.Еуразия материгіндегі жаңа жерлерді ашқан зеттеушілер мен саяхатшылар туралы айту.

2.Түсіну: таблицаларды, слайдтарды, электронды оқулықтарды қарай отырып,

жаңа сабақ туралы түсіну.



3.Қолдану: Оқулықпен жұмыс

4.Анализ: 1) «Көзбен көру» әдісі Ш.Уәлихановқа қатысты суреттерді оқушылар

5. Сергіту сәті. . күн сәулесі төгеді......

6.Жинақтау :2) Картаны пайдалана отырып,Еуразия жерінің ашылу тарихын білу

( ашылған жерлерге белгі қою)



7.Бағалау:

Үй тапсырмасы


Үш шапалақ



Суреттер,карта,

жалауша


Жаңа .материалды қолдану





Білу: «Сұрақ-жауап» әдісі.Еуразия материгіндегі жаңа жерлерді ашқан зеттеушілер мен саяхатшылар туралы айту

Түсіну: таблицаларды, слайдтарды, электронды оқулықтарды қарай отырып,

жаңа сабақ туралы түсіну.



Зерттеушінің аты-жөні

Зерттеген жерлері

  1. Н.М.Пржевальский

Орталық Азияны зерттеген

2.П.П.Семенов Тянь-Шанский

Тянь-Шань тауын зеттеген

3.Ш.Ш.Уәлиханов

Ыстыққөл,Қашғария,Құлжаға саяхатттар жасаған

Жинақтау: Оқулықпен жұмыс

Анализ: 1) «Көзбен көру» әдісі Ш.Уәлихановқа қатысты суреттерді оқушылар .

Қолдану : 2) Картаны пайдалана отырып,Еуразия жерінің ашылу тарихын білу

( ашылған жерлерге белгі қою)


Бағдаршам түстері арұылы бағалау

Екі жұлдыз бір тілек




АКТ,

таблицалар слайдтар

Суреттер,карта,

жалауша


Қорытынды



2) «Сөздер банкасы» әдісі. Тақырыптық түйінді сөздерді табу.Бірінші топ бойынша кейін топпен жаңа сөздерді жинақтау.

ІV. Бағалау: 1) Критерий бойынша оқушыларды жиынтық бағалау

р/с

Аты-жөні

Жаңа тақырыпты меңгеруі

(0-3)



Қосымша құралдармен жұмыс жасай білуі

(4-6)


«Сөздер банкасы»

(2-4)


Постер қорғау

(0-3)


БЖБ кесте толтыру

(0-3)


Барлығы

«5»- 14-16 «4»- 11-13 «3» - 7-10






























Критерий бойынша өзін-өзі бағалау,

жиынтық бағалау



Отшашу


Критери бойынша бағалаудың

таблицасы



Үйге тапсырма

§14







Несәтті өтті?










Не сәтсі өтті?










Нені өзгеркіңіз келеді?

Нені дамыта аласыз?













Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет