Сабақ тақырыбы: Бала Мәншүк.
|
Мектеп:
|
Күні: 26.04. 2016.
|
Мұғалімнің есімі: Ерғалиева.С.
|
Сынып:
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
|
Кенес одағының батыры М.Мәметованың балалық шағы, оның ерліктермен танысып толық мағлұмат алу.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
М. Мәметованың балалық шағы туралы біледі.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Мәтінге сүйеніп Мәншүкке мінездеме бере алады.
|
Кейбір оқушылар:
М. Мәметова туралы қосымша деректер жинайды.Өлең шығара алады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады:
Өз сөзімен мәтіннен түсінік айта алады.
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Мәншүктің батыр болатыны бала кезінен білінді ме?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
М.Мәметоваға мінездеме жаза алады.
|
Алдыңғы оқу
|
Мәншүк Маметова туралы білетіндерін еске түсіру.
|
Жоспар
|
Сабақ кезеңдері
|
Уақыты
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Оқу үшін бағалау
|
Басталуы
|
10мин
|
І. Психологиялық дайындық:«Сәлемдесу ойыны» арқылы әр ұлттың амандасу салты бойынша оқушылардың амандасуы.
Топтасыру: І топ: «Батыр»
ІІ топ: Ержүрек
ІІІ топ: Қайсар
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1. «Мина » әдісімен сұрақтар арқылы өткен тақырыпты еске түсіру.
2. Батырлық туралы мақал-мәтелдерді еске түсіру.
|
Оқушылардың қате жауаптарын түзету мақсатында «қайта бағыттау сұрақтары» қойылады.
ФБ смайликпен бағалау
|
5мин
3 мин
|
-Миға шабул: видио таспадан М.Мәметованың киносынан үзінді кореді. Сол арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
Автормен таныстыру.
|
.
|
Ортасы
|
7 мин
|
-Мәтінмен жұмыс:
1. Әр топ абзацқа боліп оқу.
«ДЖИГСО» әдісі арқылы топтарға мәтінмен жеке жұмыс жасау.
2. Өзара бағалауға арналған сұрақтар:
Тоңғаныңды неге айтпадың? - деген әкесінің сұрағына Мәншүк қалай деп жауап берді?
Анасы Мәншүкті кім деп еркелетеді?
Мәншүктің негізгі аты кім?
Өзара бағалау.
Жоғары балл - 3
Оқушының аты-жөні:______________________
№
|
дескриптор
|
+
|
_
|
1
|
Әкесінің сұрағына жауап береді.
|
|
|
2
|
Анасы оны кім деп еркелетінін біледі.
|
|
|
3
|
Мәншүктің негізгі аты Мәнсия екенін біледі.
|
|
|
|
ЖБ
Бағалау
Багалау шкаласы
3 - « 5»
2 - « 4»
- « 3»
|
2мин
|
Сергіту сәті
Бас қимылы арқылы сандар салу.
|
|
3мин
|
-Таныстырылым: М. Мәметова туралы слайд көреді.
|
|
10мин
|
Тапсырма Постер қорғау:
І топ: Мансияның М.Ивановнаға ұнаған қылықтары.
ІІ топ: Мәнсияға мінездеме .
ІІІ топ:. Көрініс көрсету.
|
ФБ
Смайликпен бағалау.
|
Аяқталуы
|
5 мин
|
Бағалау критерийлері бойынша әр оқушы өз бағалауларының қортынды бағаларымен танысады.
|
|
Қосымша ақпарат: Естеліктің ережесімен танысу.
|
|
Саралау тапсырмалары
|
А) Сұрақтарға жауап алу.
С) Бес жол өлең құрастыру.
|
ФБ конфет
ФБ конфет
|
Рефлексия:
1.Сабақ өз мақсатына жетті ме?
2. Бүгін оқушылар не үйренді?
3. Өз уақытымды тиімді
пайдаландым ба?
|
Рефлексия сұрақтарына жауап:
Қорытынды бағалау.
«Бағдаршам» әдісі. Өз деңгейін бояп көрсетеді.
Маған түсінікті -
Менің сұрағым бар –
Мен түсінбедім –
|
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
-дүниетану ,бейнелеу, музыка, математика
http://www.youtube.com
Мәншүктің ерлігін үлгі тұту, өз Отанын сүю.
|
Сабақ тақырыбы: Шығыс Шынары
|
Мектеп:
|
Күні: 25.04. 2016.
|
Мұғалімнің есімі: Ерғалиева.С.
|
Сынып:
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
|
Кенес одағының батыры Әлия Молдағұлованың бала кезінде қандай оқушы болғаны туралы толық мағлұмат алу.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Әлия Молдағұлованың балалық шағы туралы біледі.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Мәтінге сүйеніп оқушы Әлияға мінездеме бере алады.
|
Кейбір оқушылар:
Ә. Молдағұлова туралы қосымша деректер жинайды.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады:
Өз сөзімен мәтіннен түсінік айта алады.
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Артек, фикус, олеандар, камелия, циперус, герань
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Әлияны неліктен «Шығыс шынары» деп атаған?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Ә.Молдағұловаға мінездеме жаза алады.
|
Алдыңғы оқу
|
Ә.Молдағұлова туралы, бөлме гүлдері туралы білетіндерін еске түсіру.
|
Жоспар
|
Сабақ кезеңдері
|
Уақыты
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Оқу үшін бағалау
|
Басталуы
|
10мин
|
І. Психологиялық дайындық:«» арқылы әр ұлттың амандасу салты бойынша оқушылардың амандасуы.
Топтасыру: І топ: «Фикус»
ІІ топ: «Герань»
ІІІ топ: «Олеандр»
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1. «Мина » әдісімен сұрақтар арқылы өткен тақырыпты еске түсіру.
2. Батырлық туралы мақал-мәтелдерді еске түсіру.
|
Оқушылардың қате жауаптарын түзету мақсатында «қайта бағыттау сұрақтары» қойылады.
ФБ смайликпен бағалау
|
5мин
3 мин
|
-Миға шабул: видио таспадан М.Мәметованың киносынан үзінді кореді. Сол арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
Автормен таныстыру.
|
.
|
Ортасы
|
7 мин
|
-Мәтінмен жұмыс:
1. Әр топ абзацқа боліп оқу.
«ДЖИГСО» әдісі арқылы топтарға мәтінмен жеке жұмыс жасау.
2. Өзара бағалауға арналған сұрақтар:
Тоңғаныңды неге айтпадың? - деген әкесінің сұрағына Мәншүк қалай деп жауап берді?
Анасы Мәншүкті кім деп еркелетеді?
Мәншүктің негізгі аты кім?
Өзара бағалау.
Жоғары балл - 3
Оқушының аты-жөні:______________________
№
|
дескриптор
|
+
|
_
|
1
|
Әкесінің сұрағына жауап береді.
|
|
|
2
|
Анасы оны кім деп еркелетінін біледі.
|
|
|
3
|
Мәншүктің негізгі аты Мәнсия екенін біледі.
|
|
|
|
ЖБ
Бағалау
Багалау шкаласы
3 - « 5»
2 - « 4»
- « 3»
|
2мин
|
Сергіту сәті
Бас қимылы арқылы сандар салу.
|
|
3мин
|
-Таныстырылым: М. Мәметова туралы слайд көреді.
|
|
10мин
|
Тапсырма Постер қорғау:
І топ: Мансияның М.Ивановнаға ұнаған қылықтары.
ІІ топ: Мәнсияға мінездеме .
ІІІ топ:. Көрініс көрсету.
|
ФБ
Смайликпен бағалау.
|
Аяқталуы
|
5 мин
|
Бағалау критерийлері бойынша әр оқушы өз бағалауларының қортынды бағаларымен танысады.
|
|
Қосымша ақпарат: Естеліктің ережесімен танысу.
|
|
Саралау тапсырмалары
|
А) Сұрақтарға жауап алу.
С) Бес жол өлең құрастыру.
|
ФБ конфет
ФБ конфет
|
Рефлексия:
1.Сабақ өз мақсатына жетті ме?
2. Бүгін оқушылар не үйренді?
3. Өз уақытымды тиімді
пайдаландым ба?
|
Рефлексия сұрақтарына жауап:
Қорытынды бағалау.
«Бағдаршам» әдісі. Өз деңгейін бояп көрсетеді.
Маған түсінікті -
Менің сұрағым бар –
Мен түсінбедім –
|
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
-дүниетану ,бейнелеу, музыка, математика
http://www.youtube.com
Мәншүктің ерлігін үлгі тұту, өз Отанын сүю.
|