Қысқа мерзімді жоспар бөлімі:
|
Қыс мезгілі:
Мұғалімнің аты-жөні : Нұрмұхамбетова А.Ш.
Қатысқандар:
Қатыспағандар саны:
|
Күні: 25.12.2017.
|
Сынып: 3 «В» тілдік
|
Сабақ тақырыбы:
|
Қыс мегілі
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)
|
Мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, сөйлем, сөз тіркесін құрастыру
|
Сабақ мақсаттары:
|
«Қыс » тақырыбы бойынша қысқаша әңгімелей білуге,тақырып бойынша өтетін сөздер мен сөз тіркестерін сөйлемде дұрыс пайдалана білуге машықтандыру.
|
Жетістік критерилері :
|
суреттерді пайдалана отырып,сөйлем құрастыра алады. Мәтінді аудара алады.
|
Сабақтың міндеттері:
|
1.Дыбыстық талдау мен көптік жалғаудың түрлерін ажырата білу , қыс тақырыбы бойынша білімдерін жетілдіру.
2.Оқушылардың ауыз екі сөйлей білу қабілетін дамыту,тапсырмаларды орындау белсенділіктерін арттыру.
3.Адамгершілік құндылықтарды жетілдіріп, қоғамдық ортаға икемді жеке тұлғаны қалыптастыру.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Жауапкершілік
|
Пәнаралық байланыстар
|
Дүниетану,бейнелеу пәндері
|
Сабақтың түрі: Көрнекілігі: . Сабақтың әдіс-тәсілі:
|
Жаңа сабақ
қыс мезгіліне байланысты слайдтар, үлестірме карточкалар, интерактивті тақта, суреттер.
Түсіну,білу,қолдану
|
Сабақ барысы :
І. Ұйымдастыру кезеңі
Кезекшімен сұхбат.
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру: сөздер,143 бет 4- тапсырма
5 минут
|
II. Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
|
Сабақ басы
Психологиялық дайындық:
2 минут
3 минут
|
Сабақты жұмбақ арқылы тақырыбын табу.
Шанамен зырғып желетін
Шаңғы, коньки тебетін,
Аққала жасап ойнайтын
Қай мезгіл деп ойлайсың?
(Қыс мезгілі)
видео ролик арқылы оқушылардың сабаққа деген көңілдерін көтерін, сыныпты екі топққа бөлу. Сабаққа психологлық дайындау. 1. топ «Аяз ата»
топ « Ақшақар»
Грамматикалық тақырып. Көптік жағау мен дыбыстық талдауды қайталау.
Шалбар – дыбыстық талдау жаса
Шұлық - дыбыстық талдау жаса
|
|
Сабақтың ортасы
5 минут
5 минут
2 минут
5минут
3 минут
3 минут
5 минут
|
3)Сөздікпен жұмыс:
1)Тақырып бойынша жаңа сөздерді меңгерту, сөздер мен сөз тіркестерінің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерге жазу.
2) Дұрыс айтуға дағдыландыру:
-мұғалім мәнерлеп оқиды;
-оқушылар дауыстап қайталайды;
- оқушылар тізбекпен оқиды.
- жаңа сөздермен сөз тіркесін құру
Қар жауады – идет снег
Аққала - снеговик
қыста - зимой
аязды- морозный
шана – санки
шаңғы –лыжи
тебеді – катаются
«Қыс»сөзіне ассоциация жасайық!
Сергіту сәті: « Көңілді күн»
Мәтінмен жұмыс.
- мәтінді мәнерлеп оқып беру
--оқушыларға оқыту
- мәтінді аудару
- мәтін бойынша сұрақ-жауап.
Келесі тапсырма :Аудару екі топқа тапсырмалар беріледі:
1. Снег, зима, короткий, теплый, носки.
2. Шуба, ушанка, сапоги,морозный, лыжи.
Балалар, мынадай сұраққа жауап беріңдерші?Қыста біз далада қандай құстарды көреміз? Жалғауларын жазыңдар.
Қарға ... ворона
Сауысқан ... сорока
Торғай... воробей
Көгершін ... голубь
Бозторғай... синица
Рефлексия:Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Аккала» ойының ойнату. Әр бала кезекпен шығып, аккаланы тандайды да, аккаланын артында берілген тапсырмаларды орындап, сабақта алған білімдерін толықтырады.
Бағалау:
Үй тапсырмасы:сөздерді жаттау,147 бет,
3- тапсырма жазу
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|