Сабақ. Тақырыбы: «Жұрнақ пен жалғау»



Дата21.07.2017
өлшемі30,05 Kb.
#21606
түріСабақ
«Т.Рысқұлов атындағы орта мектеп»КММ

Ашық сабақ.

Тақырыбы: «Жұрнақ пен жалғау»

2 «Ә» сынып

Өткізген: Жампеисова Р.Т.

Тұғыл. 2015 жыл



Қазақ тілі.

Тақырыбы:Жұрнақ пен жалғау.

Мақсаты: Оқушылардың қосымшалардың жұрнақ пен жалғау болып

бөлінетігіндегі туралы алған білімдерін кеңейту. Түбір сөзге

жұрнақ жалғатып, жаңа сөз жасату,сөздік қорын байыту.

Білімділігі:жұрнақ пен жалғау жайында алған білімдерін кеңейту.

Дамытушылығы:қисынды ойлау, білім, білік дағдыларын дамыту.

Сөздерд ің жазылуы туралы алған білімдерін арттыру.



Тәрбиелілігі: оқушыларды еңбекқорлыққа,ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақ түрі:пысықтау сабағы.

Әдісі:ойын, семантикалық карта, сұрақ-жауап,тест.

Сабақ барысы.

І.Ұйымдастыру.

Сабаққа зейіндерін аудару.

Психологиялық сәт:

Күн шуағын шашты,

Арайлап таң атты.

Қазақ тілін оқимыз,

Жазу үшін сауатты.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

-Қандай тапсырма берілді?

286-жаттығу. «Төрт түліктйң пайдасы».

-мәтіндерін оқыту..

-мәтіннің қандай түрлері бар?(әңгімелеу, пайымдау, сипаттау)

-төрт түліктің бірі қой-қандай сөз?

- енді осы сөзге қосымша жалғайық.

қой-шы,қойдан

-бірінші сөзге қандай қосымша жалғадық? (жұрнақ)

-екінші сөзге қандай қосымша жалғадық?(жалғау)

-жұрнақ пен жалғаудың анықтамасын айтқызу.

ІІІ.Жаңа сабақ.

Қораптан екі топбасшысына тапсырма суыртамын.



  • бірінші қатар –жұрнақ

  • екінші қатар –жалғау.

  • операциялық орындаушылық кезең.

Қосымшалы сөз Түбір+жұрнақ Түбір+жалғау

ұшқыш +

қойшы +

қарды +


сулық +

көлік +


кітаптар +

балшық +


қағаздар +

сызғыш +


IV.Дәптермен жұмыс.

-Бүгінгі ай мен күнді дәптерге жаздыру.

-Көркем жазу.Ж әрпі.

-287-жаттығу. Өз беттерімен орындату. Жалғау.

1-қатар-2 сөйлем. 2-қатар-2 сөйлем.

Тұр-ды,қардың,көрді,қарды, берді, шашты.

288-жаттығу. Сөздерге жұрнақтардың тиістісін жалғап жаз,сәйкестендір.

290-жаттығу.Ребусты шешу.«Оқулық».

-сұрақ қою.«Оқулық» дегеніміз не? Сөйлем құрату. Сөйлемдерін жаздыру,оқыту.

Сергіту сәті.Тыныштық музыкасын ойнату.

Кітап оқудың пайдасы туралымәлімет айту.



«Адасқан әріптер»ойыны.

Қалташа тарату. Ішіндегі әріптерді алып,құрастырамыз.

Әнші,батырлық,талапты,жұмыскер.

Қорытынды.

Сабақта не үйрендік? Смайликпен бағалау.

Үйге тапсырма.

105-бет,291-жаттығу.



Бағалау.
Каталог: uploads -> doc -> 0d69
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0d69 -> Сабақтың аты §65-66 Жазық айна. Сфералық айналар Сілтеме Жоспар Жалпы мақсаты
0d69 -> Программалық қамтамасыз етудің жалпы сипаттамасы және жіктелуі Мерзімі 14. 10. 2015ж Сынып 5


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет