Сабақ тақырыбы Қоршаған ортаны қорғау Оқу мақсаты



Дата04.06.2024
өлшемі198,91 Kb.
#203137
түріСабақ
Байланысты:
қмж2



Пән

Жаратылыстану




Мұғалім

Оралханова Шолпан

Сабақ тақырыбы

Қоршаған ортаны қорғау







Оқу мақсаты

Тақырыптың негізгі идеясын ашып, тақырыпқа байланысты сөйлесу дағдыларын дамыту.



Сабақ барысы



Ойлау деңгейі (Блум таксономиясы)

Сабақ барысы

Жоспарланған іс-әрекеттер

Бағалау

Ресурстар



4 минут



Ұйымдастыру кезеңі



Оқушылар мен мұғалім шеңберде үш тілде бір-бірімен амандасады. Психологиялық ахуал тудыру мақсатында сабақтың басында «Мен қандаймын» ойынын өткізу. Оқушылар шеңберге тұрып, әр оқушы атына сай сын есімді қосып айтады. Мысалы: Нұршат – нұрлы.
Топқа бөлу
«Өз тобымды жасақтаймын» ойыны арқылы жүзеге асырылады. Шарты: мұғалім сұрақтар қояды, жылдам және дұрыс жауап берген оқушыларды таңдап алады. Олар өз топтарын жасақтайды. Оларға төмендегідей сұрақтар қойылады:
1. Кіммен өз сырыңды бөлісер едің?
2. Кімге топ басшылығын сеніп тапсырар едің?
3. Саған қиын жағдайда кім көмек береді?
Осылайша әр оқушы сұраққа жауап бере отырып, оқушылар топқа бөлінеді.


Миға шабуыл
Суреттер галереясы





  • Мына суреттерде не көрініс тапқан?

  • Суреттердің айырмашылығы бар ма?

  • Неліктен табиғат ластанады?

  • Қоршаған ортаны қалай қорғау керек?

  • Балалар, сонымен бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болады деп ойлайсыңдар?

Оқушылармен бірлесіп мақсат айқындалады. Жетістік критерийлерімен таныстыру.

Вербальды бағалау






1-5 слайд
(презентация)



Түсіну және қолдану

20 минут



Жаңа тақырыпқа шығу және мағынаны тану кезеңі

Қорыты
нды



Мұғалім: үш топқа әртүрлі деңгейдегі тапсырмалар ұсынылады. Тапсырмалар бейнежезба және сол бейнежезба негізінде тапсырмалардан тұрады. Ең алдымен бейнежазбаны мұқият тыңдап шығыңдар. Топта өздеріңе таныс сөздер арқылы түсінгендеріңді талдаңдар. Одан кейін таныс емес сөздерді дәптерлеріне жазып алып, сөздіктен аудармасын табыңдар. Топтық жұмыс орындалып болған соң, алған білімдеріңді тексеру үшін тапсырмалар беріледі. Сол тапсырмаларды жеке орындау керек.


1-топ
«Қоршаған ортаны қорғау» бейнежазбасын мұқият тыңдап, топта талқылаңдар. Жаңа сөздерді дәптерлеріңе жазып алып, сөздіктен аудармасын іздеңдер. Бейнежазбаның астында берілген тапсырмаларды жеке орындаңдар. (3 деңгей)


2-топ
«Қоршаған ортаны қорғау» бейнежазбасын мұқият қарап, топта талқылап, сөздікпен жұмыс жасаңдар, төмендегі тапсырмаларды орындаңдар (2-деңгей).


3-топ
«Адам және табиғат» бейнежазбасын мұқият тыңдап, берілген мәтіндері оқып шығып, топ ішінде талқылаңдар. Сөздікпен жұмыс жасап, төмендегі тапсырмаларды жеке орындаңдар (1-деңгей).


Қосымша тапсырма.
«Ойлан, бірік, бөліс» әдісін қолданып, алған ақпараттарды қолдана отырып өз қаламыздың экологиялық жағдайы туралы кластер жасаңдар және басқа топтармен бөлісіңдер.

Бағалау критериі:
1-ұпай-Ойын толық аша алмайды, тапсырмалар орындауда қателері көп
2-ұпай -ойын толық ашты, бірақ дәлелі жоқ, белсенділігі орташа, тапсырмалар орындауда қателері бар
3-ұпай-ойын ашық айтып, дәлелдейді, тапсырманы дұрыс орындайды, белсенді

Жетістік критерийлері бойынша бағалау






Бағалау

4 минут




Бағалау

Оқушылар сабақ бойы жинаған ұпайлары арқылы жиынтық баға шығарады және мұғалім жетістік критерийлер арқылы әр оқушыны қосымша бағалайды.

Жиынтық баға және жетістік критерийлері.





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет