Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар: 1т
Мектеп №21
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні: Жүсіпова Қалбибі
Сынып 5 б
Қатысқандар саны: қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға көбейтуді орындау;
Сабақ мақсаттары
Ондық бөлшекті натурал санға көбейтуді үйрету және ережесін есептер шығаруда қолдану
Жетістік критерийлері
Ондық бөлшектерді қосу және азайтуды есептер шығаруда қолдана біледі.
Ондық бөлшекті натурал санға көбейтуді есептер шығаруда қолдана біледі.
Тілдік мақсаттар
Тілдік мақсат
Ондық бөлшекті оқиды және жаза алады . Ондық бөлшектерді қосу және азайтуды қалай қолдану керек екенін түсіндіре алады.
Ондық бөлшекті натурал санға көбейте алады.
Пәнге қатысты лексика мен терминология
Ондық бөлшек,ондық таңба,үтір,ондық үлес, бүтін бөлік, натурал сан, бөлшек бөлік, қосу, азайту, жай бөлшек,
Диалогқа/ жазылымға қажетті тіркестер
Ондық бөлшек деп ....
Ондық бөлшектерді қосу және азайту ережесі.
Ондық бөлшекті натурал санға көбейтудің ережесі.
Құндылықтарды дарыту
ҚАЗАҚСТАННЫҢ ТӘУЕЛСІЗДІГІ ЖӘНЕ АСТАНА
Ұжымшылдыққа тәрбиелеу,жауапкершілік,сыйластық өзара ынтымақтастық құндылықтарды қалыптастыру
Пәнаралық байланыстар
Алгебра ,Информатика және физика үшін қажет
АКТ-ны қолдану дағдылары
Интерактивті тақтаны қолдану
Бастапқы білім
Ондық бөлшектерді натурал санға көбейтуді біледі
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
2 мин
3 мин
5 мин
10мин
Сабақтың ортасы
9 мин
9 мин
4 мин
Сабақтық соңы
3мин
1. Ұйымдастыру кезеңі
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру және талқылау
«Фигуралар арқылы» топқа бөлу.
2.Үй тапсырмасын тексеру
«Миға шабуыл» әдісі арқылы топтарға сұрақ-жауап.
1.Ондық бөлшектерді қосу,азайту қалай орындалады?
2.Ондық бөлшекті натурал санға қалай көбейтеді?
3.Егер көбейтіндідегі цифрлар саны үтірмен ажыратуға тиісті цифрлар санынан аз болса, көбейтіндідегі үтірді қалай қояды?
3. «Ауызша есептер» орындалады.
6,02*2=
0,5*6=
0,9*10=
0,12*7=
1,003*3=
2,1*4=
5,02*3=
2,05*15=
0,09*100=
4.Есептер шығару. «Деңгейлік тапсырмалар»
А тобы В тобы С тобы
1-топ 6,5 *5 (18,07-6,03)*8 2,3*1,1+1,8*1,5
2- топ 2,7* 50 (24,95+17,8) *9 12,08*100-75,6*11
3- топ 93,7*11 (48,36-19,83)*20 1,5*28+2,08*45
4- топ 4,69*48 (15,07-8,9)*30 4,613*10+91,5*57
5. «Мәселе есептер»
І топ: Меншікті жылдамдығы 19,5 км/сағ моторлы қайық ағыс жылдамдығы 2,8км/сағ өзенде ағыспен 2 сағ, ағысқа қарсы 3 сағ жүзді. Моторлы қайық барлығы қанша қашықтықты жүзіп өтті?
ІІ топ: Астана қаласына баратын жолаушылар поезында 15 вагон бар. Оның 0,6-сы купелі вагондар, қалғандары плацкарт вагондар. Жолаушылар поезында неше плацкарт вагон бар?
ІІІ топ: «Ту-134» ұшағы Астана қаласынан 1,5 сағ 900 км/сағ жылдамдықпен, ал 0,4 сағ 850 км/сағ жылдамдықпен ұшты. Барлығы қанша қашықтықты ұшты?
ІV топ: бір диванды қаптауға 3,25 м, ал бір орындықты қаптауға 0,75 м мата керек. 2 диванды және 12 орындықты қаптауға неше метр мата қажет?
6. «Кім тапқыр?»
Белсенді оқушылармен жұмыс.
9,*3 2,0*
*5 4*
**1* 1*40
**06 *32
2**,75 93,**
5,*3 *7 ,*
*4 2*
**5* 000
**39 13 *0
174,4* *****,*
7. Сабақты қорытындылау
«Кім шапшаң?»
8.Рефлексия
Бүгін сабақта
-Мен білдім
-Мен үйрендім
-маған ұнады
-Мен үшін қиын болды
-менің көңіл-күйім
1-5 слайд
6 слайд
7-8слайд
9-слайд
10 слайд
11слайд
12 слайд
12 слайд
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
№
|
1-Дескриптор
|
балл
|
1
|
Үтірге назар аудармай натурал сандарды көбейткендей көбейте алады.
|
1
|
2
|
Ондық бөлшекте қанша ондық таңба бар екенін анықтай алады.
|
1
|
3
|
Қөбейтіндіде оң жақтан бастап үтірмен ажырата алады.
|
1
|
|
2-Дескриптор
|
|
1
|
Ондық бөлшектерді қосу,азайту ережелерін қолдана біледі.
|
1
|
2
|
Үтірге назар аудармай натурал сандарды көбейткендей көбейте алады.
|
1
|
3
|
Ондық бөлшекте қанша ондық таңба бар екенін анықтай алады.
|
1
|
4
|
Қөбейтіндіде оң жақтан бастап үтірмен ажырата алады.
|
1
|
|
3-Дескриптор
|
|
1
|
Мәтін есептердің шартын құрады.
|
1
|
2
|
Өрнекті жазады және амалдар ретімен есепті шешеді.
|
1
|
Бағалау парағы:
№
|
Оқушы
Аты-жөні
|
Сұрақ
тар
|
Ауызша
есептер
|
Деңгей
лік
есеп
|
Мәтін
есептер
|
Кім
тапқыр?
|
баға
|
1
|
|
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
|
|
|
|
3
|
|
|
|
|
|
|
|
4
|
|
|
|
|
|
|
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Саралау іріктелген тапсырмалар,нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету,оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу
Денсаулық сақтау технологиялары, қауіпсіздік техникасының сақталуы ережелерінің тармақтары
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба ? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.
Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауапберіңіз.
1)Бүгінгі тақырыпты АКТ ны қолданып және бүрынғы өткен материалдармен байланыстырдым.
2)Бүгінгі тақырыпты менгерте алдым
3) Саралау дұрыс жүргізілді
4)Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі(оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз?)
1. Ондық бөлшекті натурал санға көбейтуді біледі.
2. Ондық бөлшекті натурал санға көбейтуді есептер шығаруда қолдана біледі.
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?( оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз?)
1. Өмірмен байланыстыра отырып мысалдар келтіру
2:Ойдан есептер құрастыру
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек?
|
Достарыңызбен бөлісу: |