Сабақ тақрыбы Шығыс халықтарының музыкалық дәстүрі



Дата08.02.2022
өлшемі52,23 Kb.
#130934
түріСабақ
Байланысты:
PISA жоспар, Робототехника план, контингент ООП по селам, контингент ООП по селам, Тәрбие сағаты Жамбыл Жабаев, 8 сынып БЖБ, 8 сынып БЖБ, 8 сынып БЖБ, 8 сынып БЖБ, 8 сынып БЖБ, АТТЕСТАЦИЯ ШАРТТАРЫ, Пед кенес хаттама, Geografiya, Мақала

Саяхат

Мектеп: №81

Күні: 07.02.2018

Мұғалімнің аты-жөні: Бекетаева.Л.А

Сынып:5cынып

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақ тақрыбы

Шығыс халықтарының музыкалық дәстүрі.

Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары

5.1.1.2 –музыканың түрін, стилі мен жанрын, музыкалық көркемдеуші құралдарды анықтау,тыңдалған шығарманы талдау..
5.1.3.1 -түрлі әндерді орындау барысында музыканың көңіл күйі мен көркембейнесін жіктеу.
5.1.3.1- музыкалық шығарманың көңіл күйі мен көркем бейнесін жеткізу,

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:
-шығыс халықтарына жататын қытай ,жапон, үнді,араб ұлттары туралы ақпарат тыңдайды.
-шығыс халықтарының музыкалық аспаптарымен танысады.
-шығыс халық әуенін тңдайды.

Оқушылардың көпшілігі:
-шығыс халықтарына жататын қытай, жапон, үнді, арабтың музыкалық дәстүрін талқылайды.
-шығыс халықтарының музыкалық аспаптарына байланысты ақпарат іздейді.

Кейбір оқушылар:
-шығыс халықтарына жататын қытай, жапон, үнді, арабтың музыкалық дәстүрін талқылайды және ақпарат іздейді
-шығыс халықтарның әуенін тыңдайды және анықтайды.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:
-түрлі халқтардың музыкасындағы ерекшеліктерді суреттейді.
-өзінің және өзгенің жұмыстарын жақсарту үшін өзгерістер енгізе алады.
Талықлауға арналған сұрақтар.
-қандай аспаптардың дыбыс бояуын(тембр)естіп тұрсың?
-көмеймен орындау ерекшелігін айтып бер
-бұл аспап сені несімен қызықтырды?

Алдыңғы сабақтарда алған білім

Алдыңғы сабақтарды дыбыс шығғаруды, картинаны суреттеуді, ондағы көңіл күйді дыбыс арқылы көрсетуді, балаларға арналған музыкалық құралдар арқылы қысқаша музыкалық ертегіні құруды үйренді. Динамикалық белгілер символдарын анықтай үйренеді.

Сабақтың басы:

Сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы
0-5

(М.К,Ұ)1-Тапсырма,Тыңдау.
М.Сабақта мына сұрақтан бастайды: « Ұлы жібек жолы» туралы сендер не білесіңдер?

Оқулық Нота хрестоматиясы аудио-бейне хрестоматия

Сабақтың ортасы
7-11


12-14
15-20

21-30

(ҰӨ)1-Тапсырма.тыңдау талқылау .
М.- Енді біз виртуалды саяхат жасап көрейік.
«Жібек жолы- Шығыс елдері»
Ойынның шарты.
1Балалар «Жібек жолы» саяхат бағдарламасы бойынша Шығыс елдерін аралады.Саяхат кезінде Қытай жеріндегі бір қаладағы «Шығыс халықтарының өнері»деген мұражай көрмемен танысады.Көрменің бір жағында- Шығыс
Халықтарның ұлттық киімдері ,екінші жағында- ұлттық аспатар,үшінші жағынан –ұлттық музыканы тыңдайтын аудио-бейне залы.
Талқылау.Картаға қарап,оқушылар жауап беру керек «Ұлы жібек жолы» қытай, жапоне , үнді ,араб елдері арқылы өте ме? -Бұл елдер туралы не білесің? -Бұл елдерде қандай музыкалық дәстүр бар?.(МК,Ұ) 2-Тапсырма Ән үйрену және орындау. 1 шешек атты шие! Салсам жанар жан- жаққа Аспан асты саябақ, желпіп өтсе жел -дағы . қызғыш мұнар тербелер... шешек атты шие ! -Әннің сөзіне көңіл бөлу

Қазақ, орыс немесе өзге тілдегі әндер үлгілері.
Ғажайыпстанға саяхат


Сабақтың соңы
31-40

(Т,Ө)5-Тапсырма.Таныстырылым мен бағалау.
Ізденіс жұмысы бойынша жұмыстарды көрсету және басқа топтарды бағалау.
-Қандай жұмыс сәтті болды?
-әуенді әлі де қалай жетілдіруге болады?
-қай тұстарды толықтыруға болады? Жасаған жұмысқа көрсетілім ұйымдастыру және басқа топтарды бағалауына араласу

Аудиожазба

Ырғақ жазылған карталар




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет