Сабақтың тақырыбы : Менің оқу-құрал жабдығым Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата08.02.2022
өлшемі0,97 Mb.
#123842
түріСабақ
Байланысты:
4-сабақ3-бөлім


Қысқа мерзімді жоспар№4

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 3. Менің мектебім

Күні :

Педагогтің аты-жөні: Абдукаликова Айжан

Сынып: 2

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Менің оқу-құрал жабдығым

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

2.2.5.1-дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу

Сабақтың мақсаты :

дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алады.

Тілдік мақсаттар

Күнделік, өшіргіш, дәптер, оқулық, қалам, ұштағыш, таза, ескі, жұқа, қалың, жаңа

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Сабақ мақсатымен таныстыру.
-Балалар, бүгін біздің сабаққа қонаққа кім келді? Тақтаға қарайықшы - Ия, дұрыс Незнайка, қазақша Дымбілмес дейді. Ол мектепке барғалы жатыр, бірақ сөмкесінде ештеңе жоқ. Оған не салуы керек. Тақтаға қараңдар. Дұрыс, оқу құрал-жабдықтары керек, біздің сабағымздың тақырыбы «Менің оқу – құрал жабдықтарым». Дымбілместің сөмкесін жинап берейік.
Сендерді мен фишкалармен бағалап отырамын. Әр тапсырманы дұрыс орындап, сөздерді дұрыс жазып, сөйлемдерді толықтырғанда мынандай фишкалар алып отырасыңдар.



Психологиялық ахуал
Таңертең мен тұрамын.
Бетімді жуамын.
Айнаға қараймын.
Шашымды тараймын.
Тамақты ішемін.
Киімді киемін.
Мектепке барамын.
Бестікті аламын.



Қол шапалақ




Сабақтың ортасы
(6-37 минут)



1-тапсырма


Жеке жұмыс

Мұғалім оқушыларға бағыт- бағдар беріп, түсінбеген тұстарын түсіндіріп, қосымша мәлімет бере кетеді.


2- тапсырма
Жеке жұмыс

Оқушылардың қате кеткен тұстарына түзет у жұмыстарын жасайды, дұрыс жазуға баулиды.


Сергіту сәті
Денешынықтыру.
-Балалар, шаршап қалған шығарсыңдар, біраз денемізді сергітіп алайық.

3-тапсырма


Жұптық жұмыс

Мұғалім бағыт-бағдар береді, қосымша сұрақтар қойып, оқуға деген зейінін тұрақтандырып отырады.


4-тапсырма
Топтық жұмыс

Мұғалім оқушыларды топқа бөліп, топтық жұмысты ұйымдастырады.




«Білгенге маржан ... »

Айтылым
Сөйлемді толықтырып айтады:


Жазылым
Оқушылар суретке қарап, сөйлемді толықтырып жазады.
Үлгі:


Біз тұрдық, біз тұрдық,


Оңға, солға
Бас бұрдық.
Екі жаққа қол созып,
Орында тұрып біз жүрдік.
Енді отырып қарайық,
Қолға қалам алайық.
Айтылым
-Әнелдің сөмкесіндегі заттар сенің сөмкеңде бар ма?
Үлгі бойынша тапсырманы парталасымен жұптасып орындайды.



Әнелдің сөмкесінде дәптер бар

Менің сөмкемде дәптер бар.



Айтылым

Оқушылар топқа бөлініп, мәтінді оқиды, «мен» деген сөздің орнына «ол» деген сөзді қойып айтады.


Оқушылар жұмбақты оқиды, қайталайды.


Оқушыға күнде еріп,


Жүретін не?
(күнделік)

«Бас бармақ»

Дескриптор:
Жалпы-4 балл
- тапсырманы орындайды;
-топтастыру жасайды
Дескриптор:
Жалпы-3 балл
-ой бөліседі
- сөйлем жазады
Өзара бағалау





Белсене қатысқан оқушы «алтын кілттің» иесі атанады
Дескриптор
Жалпы-5 балл
-ақпарат іздейді
-ой бөліседі



Оқулық 87- бет
слайд


Оқулық
88- бет


Сөздік


Оқулық
88- бет


слайд

Сабақтың соңы
3 минут

Үй тапсырмасын беру : 87 бет 1 тапсырма, 88 бет 4 тапсырма оқу




Кері байланыс
«Білім қоржыны»

Оқушылар сабақта алған білімдерін қоржынның түсі арқылы білдіреді



Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет