Сабақтың тақырыбы §14. Графикалық редактормен танысу, құрал-жабдықтары



Дата07.02.2022
өлшемі18,67 Kb.
#82411
түріСабақ

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
4.Компьютерлік суреттер (ортақ тақырып: «Сәулет»)

«№78 мектеп-гимназия»” КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Әлиасқар Айжан

Сынып: 3 «а», «ә»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

§14. Графикалық редактормен танысу, құрал-жабдықтары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

3.2.2.1 қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар компьютерлік программалардың бірі-қарапайым графикалық редактормен танысады.
Көпшілік оқушылар Paint графикалық редакторының терезе элементтерінің, сурет салу құралдарының қызметін үйретеді.
Кейбір оқушылар Paint графикалық редакторының терезесінің сурет салу құралдарын практика барысында қолданады.

Бағалау критерийі

Paint графикалық редакторының терезе элементтерінің, сурет салу құралдарының қызметін үйретеді.
Paint графикалық редакторының терезесінің сурет салу құралдарын практика барысында қолданады.

Тілдік мақсаттар

Лексика мен терминология: графика-графика-graphics т.б
Диалог және жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер.
Графикалық редакторға қатысты тіркестер мен сөздермен танысу.

Құндылықтарға баулу

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы мен ұлттық қауіпсіздігін сақтау.

Пәнаралық байланыс

Математика, ағылшын тілі

Алдыңғы білім

Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріп, осы сабақпен логикалық көпір құру. Дыбыстық ақпарат дегеніміз не? Дыбыстық әсерлер дегеніміз не?

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы
Білу

Сабақтың ортасы
Түсіну

Қолдану
Сергіту жаттығуы

Талдау

Оқушылармен амандасу. Сыныпта жағымды ахуал орнату үшін «Ыстық алақан» атты психологиялық тренинг өткізу. (Оқушылар алақандарын бір-біріне жақын ұстап, ыстық лебізін білдіреді. Мысалы, әдемісің, ақылдысың, т.б.)
Топқа бөлу. Қиылған суреттер арқылы оқушылар топтастырылады.
«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылы сұрақтар беріледі /топтық жұмыс/.

  • Графика және графикалық бейнелер дегеніміз не?

  • Графикалық редактор дегеніміз не?

  • Paint редакторын қалай іске қосамыз?

Топтар бірін-бірі өзара бағалайды.
Екі топқа «Кластер құастыру» /топтық жұмыс/
І топ. Paint неліктен графикалық редактор болып есептеледі?
ІІ топ. Не үшін Paint-те сурет салу үшін терезенің ортасында тұрған ақ түсті төртбұрышты алаңды пайдаланамыз?
Топтар бірін-бірі «Бас бармақ» арқылы бағалайды.
Оқушылар дискідегі тапсырмаларды орындайды /жеке жұмыс/.
Оқушылар интерактивті тақтадағы бейнероликтен көз жаттығуларын қайталайды.
Суреттерді салыстыр. Айырмашылығы мен ұқсастығын дәптеріңе жаз/жұптық жұмыс/
Оқушылар бір – бірін «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы кері байланыс жасайды.

Оқулық
(52-54-беттер)

Диск. 23-слайд

Ғаламтор
https://www.


youtube.com/
watch?v=
2g_Buoxzmc

Суреттер




Сабақтың соңы
Жинақтау

Бағалау

Кері байланыс



Оқушылар өздерін «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды.
«Досыма хат» әдісі арқылы /жеке жұмыс/
Қалай ойлайсың, уақыт өте келе қағазға сурет салу қажетсіз бола ма? Paint редакторы туралы шағын эссе жаз. Оқушылар бірін-бірі бағалайды.
Кері байланыс «Блоб» ағашы арқылы жүзеге асырылады. Оқушы сабақты қай деңгейде түсінгенін маркермен бояйды.
Үйге тапсырма: Оқулық (52-54-беттер)
§14. Графикалық редактормен танысу, құрал-жабдықтарыОқулықтағы «Үйде орындайық» тапсырмасын орындау.





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет