Сабақтың тақырыбы 3 бөлім: Гидросфера және оның құрамдас бөліктері Осы сабақта қол



бет1/3
Дата28.01.2018
өлшемі0,76 Mb.
#34960
түріСабақ
  1   2   3

Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Күні:

Сынып: 7 «А» Қатысқандар: Қатыспағандар:




Сабақтың тақырыбы

3.3 бөлім: Гидросфера
Гидросфера және оның құрамдас бөліктері

Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына

сəйкес)

7.3.3.1 Гидросфера және оның құрамдас бөліктерін сипаттайды.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

- Гидросфера су қабығы екенін біледі, түсінеді, картадан көрсете алады.


Оқушылардың басым бөлігі:

Гидросфера және оның құрамдас бөліктерін сипаттай алады.


Кейбір оқушылар:
Гидросфераның құрамдас бөліктеріне түсінік бере алады, маңызын айта алады. Картаны қолдана отырып, кескін картаға дүниежүзілік мұхит бөліктерін белгілейді. Мұхиттарды
салыстыру арқылы диаграмма сызады.

Бағалау критерийі


Гидросфера су қабығы екенін айтады, картадан көрсете алады.

Гидросфераның құрамын сипаттай алады.

Гидросфера және оның құрамдас бөліктеріне түсінік береді, маңызын айта алады. Картаны қолдана отырып, кескін картаға дүниежүзілік мұхит бөліктерін белгілей алады. Мұхиттарды салыстыру арқылы диаграмма сыза алады.


Тілдік мақсаттар

Мәтінді оқи отырып, гидросфераның құрамдас бөліктерін зерделейді.Оқушылар оқиды, сөйлейді, сұрақ қояды, жауап береді, жазады.Сабаққа қатысты терминдермен жұмыс жасайды.
Қазақша-Гидросфера, Дүниежүзілік мұхит, Теңіз, Көл, Өзен, Мұздық, Жер асты суы
Орысша-Гидросфера,Всемирный Океан, Море,Озеро, Река, Подземных вод, Ледник.
Ағылшынша-Hydrosphere, World ocen, Seo,Lake,River,Ice, Undergroud water

Құндылықтарға баулу

Қазақстан Республикасының су кодексінің І тарау 1-бап Қазақстан Республикасы Су Заңдарының міндеттері халықтың, экономика салары мен айналадағы табиғи ортаның мұқтаждары үшін суды ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету, су ресурстарын ластанудан , былғану мен сарқылудан қорғау арқылы оқушыларды білім алуға баулу.
Елбасы жолдауын негізге ала отырып, суды үнемді пайдалану.

Пəнаралық байланыс

Физика, химия, информатика, ағылшын пәндерімен пәнаралық байланысты.

Алдыңғы білім

2.1 Географиялық карталар

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Дереккөздер,

ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)



Оқушылармен амандасу. Түгендеу. Сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық дайындығын тексеру. «Сиқырлы конверт» әдісі арқылы 5 топқа бөлінеді.
1 топ –Дүниежүзілік мұхит
2 топ- Теңіз
3 топ- Өзен
4 топ-Көл
5 топ- Жер асты суы

Ой қозғау әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу.





1-тапсырма Суреттерге қарап гидросфераның
құрамдас бөліктерін ата



































Каталог: doc
doc -> Тақырыбы: Ғарышты игеру (аудандық семинар)
doc -> 6 Хромтау гимназиясы тәрбие жұмысының жылдық жұмыс жоспары Азаматтық-патриоттық, құқықтық және полимәдениеттік тәрбие
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Қызылорда облысының жер – су атаулары қызылорда, 2013 жыл сыр елі қызылорда облысы
doc -> Қазақстанның театр режиссурасы: сабақтастық және жаңашылдық
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет