Сабақтың тақырыбы Қайырымдылық. М. Сүндетов Сілтеме



Дата19.02.2017
өлшемі127,15 Kb.
#11114
түріСабақ
Кужекова Гүлмираның қысқа мерзімді сабақ жоспары


Пәні: Әдебиеттік оқу

Күні: 11.03.2016

Сыныбы: 3 «Ә»

Сабақтың тақырыбы

Қайырымдылық. М. Сүндетов

Сілтеме

3- сыныбына арналған оқулық .Әдебиеттік оқу оқулығы

Мақсаты


А) Оқушыларға қайырымдылық туралы мәтіннің мазмұнын меңгерту. Ә)Оқушылардың жақсы қасиет туралы түсінігін дамыту. Б) Оқушыларды табиғатты қадірлеуге тәрбиелеу.

Күтілетін

нәтижелер



Оқушылар қайырымдылық туралы мәтіннің мазмұнын меңгереді. Оқушылардың жақсы қасиет туралы түсінігі артады. Оқушылар табиғатты сүюге үйренеді.

Сабақтың түрі

Аралас сабақ

Пәнаралық байланыс

Дүниетану

7 модуль

СТО, оқытудағы жаңа тәсіл, оқыту үшін бағалау.

Қолданылатын әдістер

Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту, мағынаны тану, ой қозғау, «Топтастыру» стратегиясы, бес жолды өлең.

Керекті жабдықтар

Оқулық, кеспеқағаздар, стикер, маркер т.б.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе

3 мин

Ұйымдастыру:

Топқа бөлу;



Оқушылар өз үстелдерінің басына жиналады.

Негізгі бөлім


10 мин

5 мин


2.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылардың өткен білімдерін тексеру үшін оқушылардан «Торғай» мәтінінің мазмұнын сұраймын.

І, ІІ топ: Оқушылар мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.

ІІІ топ ІV топ: Автор туралы айтады.

Жаңа сабақты түсіну үшін «Топтастыру» стратегиясы бойынша: жақсы қасиет туралы айтады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

-Қайырымдылық деген не

-Үй жануарлары несімен ұнайды? Сұрақтарға жауап береді.



-Балалар, ендеше «Қайырымдылық» мәтінімен таныс боламыз . Мәтінді оқиды. Өздері түсіндіреді.

Мағзом Бижанұлы Сүндетов (29.1.1936, Атырау облысы Доссор мұнай кәсіпшілігі - 7.2.1999, Алматы) - жазушы, Қазақстанның еңбек сіңірген мәдениет қызметкері. ҚазҰУ-ды бітірген (1959). 1958 - 1959 ж. Қазақстан көркем әдебиет баспасының проза редакциясының кіші редакторы, 1959 - 1990 ж. сол баспада редактор, бөлім меңгерушісі, 1990 - 1996 ж. "Ана тілі" баспасының бас редакторы қызметтерін атқарған. Сүндетов әнгімелері "Ақжелкен", "Парасат", "Қазақ әдебиеті" сияқты белгілі баспасөз беттерінде жарияланған. Сүндетовтің тұңғыш "Жол айырығы" кітабы 1961 ж. жарық көрген. Сүндетовтің повесть, әңгімелері шет ел тілдеріне аударылған. Сүндетов "Еңбек ерлігі үшін" медалімен, Қазақстан Жоғарғы Кеңесінің Құрмет грамотасымен марапатталған.


Сергіту сәті


2 мин

Бейнероликпен орындалады.


Оқушыларға тілдерін жаттықтыру мақсатында, жалығып кетпес үшін сергіту сәтін жасату.




8 мин

7 мин


Топтық тапсырмалары:

1 –топ: Суретпен жұмыс.

2-топ: Иттің пайдасы туралы топтастыру. 3,4- топ : Күшік тақырыбына сурет салады.


Мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді.

Өз пікірлерін айтады.

Оқушылар өздеріне қатысты жолдарды тауып, талдайды.


Қорытынды

Рефлексия



5 мин

Екі тілек, бір ұсыныс

1.Стикерге өз ойларын жазып, плакатқа іледі.

Үйге тапсырма

1мин

Мәтінді оқу, автор туралы мәлімет жинау.

Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.

Бағалау

2 мин

Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.

Оқушыларды топ басшысы бағалайды.

Кужекова Гүлмираның қысқа мерзімді сабақ жоспары




Пәні: Әдебиеттік оқу

Күні: 12.03.2016

Сыныбы: 3 «Ә»

Сабақтың тақырыбы

Киіктің айласы . Ә.Қоңыратбаев

Сілтеме

3- сыныбына арналған оқулық .Әдебиеттік оқу оқулығы

Мақсаты


А) Оқушыларға қамқорлық туралы мәтіннің мазмұнын меңгерту. Ә)Оқушылардың жақсы қасиет туралы түсінігін дамыту. Б) Оқушыларды табиғатты қадірлеуге тәрбиелеу.

Күтілетін

нәтижелер



Оқушылар қамқорлық туралы мәтіннің мазмұнын меңгереді. Оқушылардың жақсы қасиет туралы түсінігі артады. Оқушылар табиғатты сүюге үйренеді.

Сабақтың түрі

Аралас сабақ

Пәнаралық байланыс

Дүниетану

7 модуль

СТО, оқытудағы жаңа тәсіл, оқыту үшін бағалау.

Қолданылатын әдістер

Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту, мағынаны тану, ой қозғау, «Топтастыру» стратегиясы, бес жолды өлең.

Керекті жабдықтар

Оқулық, кеспеқағаздар, стикер, маркер т.б.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе

3 мин

Ұйымдастыру:

Топқа бөлу;



Оқушылар өз үстелдерінің басына жиналады.

Негізгі бөлім


10 мин

5 мин


2.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылардың өткен білімдерін тексеру үшін оқушылардан «Қайырымдылық» мәтінінің мазмұнын сұраймын.

І, ІІ топ: Оқушылар мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.

ІІІ топ ІV топ: Автор туралы айтады.

Жаңа сабақты түсіну үшін «Топтастыру» стратегиясы бойынша: жануарлардың көктемгі тіршілігі туралы айтады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

-Қамқорлық деген не?

-Дала жануарлары несімен ұнайды? Сұрақтарға жауап береді.



-Балалар, ендеше «Киіктің айласы» мәтінімен таныс боламыз . Мәтінді оқиды. Өздері түсіндіреді.

Қоңыратбаев Әуелбек (1905-86) - түрколог, филология ғылыми докторы профессор. Ғалымның негізгі еңбектеріқазақ фольклоры, көне түркі поэзиясын зерттеу және қазақ әдебиетін мектептерде оқыту мәселелеріне арналған.«XIXғасыр мен XX ғасыр басындағы қазақ әдебиетінің оқу кітабы», «Қазақтың «Қозы-Көрпеш-Баянсұлу» жыры туралы», «Әдебиетті оқыту методикасының очерктері» жарық көрді. Қоңыратбаевтың шығыс әдебиетімен байланысын ашуға арналған. «Мәдениет тарихынан алынатын таным» («Қазақ әдебиеті», 1972, 28 қаңтар), «Әлішер Науаи - өзбек халқының ұлы ақыны» (ҚазССРғылым академиясының Хабаршысы, 1948, №6), «Фараби және Абай» еңбектерінде Шығыс әдебиеті мен қазақәдебиетінің тарихи сабақтастығы және жалпы түркология мәселөлерін қарастырған. Ол Абайдың өмірі мен ақындық жолын зерттеу мәселелеріне байланысты 10-нан астам ғылыми мақала жазып, 1945 жылғы Абай шығармаларының академиялық жинағына түсініктер жариялады.

Сергіту сәті


2 мин

Бейнероликпен орындалады.


Оқушыларға тілдерін жаттықтыру мақсатында, жалығып кетпес үшін сергіту сәтін жасату.




8 мин

7 мин


Топтық тапсырмалары:

1 –топ: Суретпен жұмыс.

2-топ: Киіктің пайдасы туралы топтастыру. 3,4- топ : Киік тақырыбына сурет салады.


Мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді.

Өз пікірлерін айтады.

Оқушылар өздеріне қатысты жолдарды тауып, талдайды.


Қорытынды

Рефлексия



5 мин

Екі тілек, бір ұсыныс

1.Стикерге өз ойларын жазып, плакатқа іледі.

Үйге тапсырма

1мин

Мәтінді оқу, автор туралы мәлімет жинау.

Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.

Бағалау

2 мин

Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.

Оқушыларды топ басшысы бағалайды.

Кужекова Гүлмираның қысқа мерзімді сабақ жоспары




Пәні: Әдебиеттік оқу

Күні: 14.03.2016

Сыныбы: 3 «Ә»

Сабақтың тақырыбы

Көкшенің көрінісі . С.Мұқанов

Сілтеме

3- сыныбына арналған оқулық .Әдебиеттік оқу оқулығы

Мақсаты


А) Оқушыларға Көкшетау туралы мәтіннің мазмұнын меңгерту. Ә)Оқушылардың табиғат сұлулығы туралы түсінігін дамыту. Б) Оқушыларды табиғатты сүюге тәрбиелеу.

Күтілетін

нәтижелер



Оқушылар Көкшетау туралы мәтіннің мазмұнын меңгереді. Оқушылардың табиғат туралы түсінігі артады. Оқушылар табиғатты сүюге үйренеді.

Сабақтың түрі

Аралас сабақ

Пәнаралық байланыс

Дүниетану

7 модуль

СТО, оқытудағы жаңа тәсіл, оқыту үшін бағалау.

Қолданылатын әдістер

Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту, мағынаны тану, ой қозғау, «Топтастыру» стратегиясы, бес жолды өлең.

Керекті жабдықтар

Оқулық, кеспеқағаздар, стикер, маркер т.б.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе

3 мин

Ұйымдастыру:

Топқа бөлу;



Оқушылар өз үстелдерінің басына жиналады.

Негізгі бөлім


10 мин

5 мин


2.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылардың өткен білімдерін тексеру үшін оқушылардан «Киіктің айласы» мәтінінің мазмұнын сұраймын.

І, ІІ топ: Оқушылар мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.

ІІІ топ ІV топ: Автор туралы айтады.

Жаңа сабақты түсіну үшін «Топтастыру» стратегиясы бойынша: Қазақстандағы таулар туралы айтады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

-Көкшетауды көрдіңдер ма?

-Көкшетау несімен ұнайды? Сұрақтарға жауап береді.



-Балалар, ендеше «Көкшенің көрінісі» мәтінімен таныс боламыз . Мәтінді оқиды. Өздері түсіндіреді. Сәбит Мұқанұлы Мұқанов (13 сәуір (26 сәуір) 1900, Ақмола губерниясы, Қызылжар уезі - 18 сәуір 1973, Алматы) — қазақтың әйгілі жазушысы, ақыны, қоғам қайраткері, Қазақ КСР Ғылым академиясының академигі,1936-1937 және 1943-1952 жылдары Қазақстан Жазушылар Одағының төрағасы Сәбит Мұқанов қазіргі Солтүстік Қазақстан облысының Жамбыл ауданындағы Жаманшұбар (бұрынғы Ақмола губерниясы, Қызылжар уезі, Таузар болысына қарасты екінші ауыл) деген жерде кедей отбасында 13 сәуір (26 сәуір) 1900 жылы туған. Сәбит жеті жасқа келгенде әкесі – Мұқан, сегізге толғанда шешесі өледі де, Мұстафа деген ағасының қолында қалады. Жетімдіктің ауыр қасіретін тартқан Сәбит он жасынан бастап өз бетінше еңбек етеді. Тапқаны тамағына жетпей, мұқтаждық қолын байлаған ол – жасында оқи алмайды. Бірақ, оқысам, білсем деген арманы ойынан бір кеткен емес. Өз бетінше ұмтылып, ауыл молдаларынан хат таниды, 15 жасында қисса, дастандар оқи алатын халге жетеді. 

Сергіту сәті


2 мин

Бейнероликпен орындалады.


Оқушыларға тілдерін жаттықтыру мақсатында, жалығып кетпес үшін сергіту сәтін жасату.




8 мин

7 мин


Топтық тапсырмалары:

1 –топ: Суретпен жұмыс.

2-топ: Көкше туралы топтастыру. 3,4- топ : Көкшетау тақырыбына сурет салады.


Мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді.

Өз пікірлерін айтады.

Оқушылар өздеріне қатысты жолдарды тауып, талдайды.


Қорытынды

Рефлексия



5 мин

Екі тілек, бір ұсыныс

1.Стикерге өз ойларын жазып, плакатқа іледі.

Үйге тапсырма

1мин

Мәтінді оқу, автор туралы мәлімет жинау.

Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.

Бағалау

2 мин

Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.

Оқушыларды топ басшысы бағалайды.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет