Сабақтың тақырыбы Қанның құрамы мен қызметі Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



бет1/2
Дата19.09.2022
өлшемі323,13 Kb.
#149929
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Амангельдин Ағыбай
Untitled (6)

Қысқа мерзімді жоспар





Тарау: 5

Мектеп: Шұбар негізгі орта мектебі



Күні:

Мұғалім: Амангельдин АА

Сабақтың тақырыбы

Қанның құрамы мен қызметі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Қанның құрамы мен функцияларын,қанның формалық элементтерінің құрылымдық ерекшеліктерін сипаттау

Сабақтың мақсаты

  • Оқушылар орындай алады: Қанның құрамы мен функцияларын,қанның формалық элементтерінің құрылымдық ерекшеліктерін және адам мен бақаның қан жасушаларының құрылыс ерекшеліктері туралы қорытынды жасап, сипаттайды

Бағалау критерийі

  1. Эритроциттер мен лейкоциттердің ерекшеліктері мен қызметтерін түсіндіреді

  2. Тромбоциттердің ерекшеліктері мен маңызын сипаттайды

  3. Қан плазмасының құрамын және қызметін түсіндіреді






Ойлау дағдысы деңгейлері:

Жоғары деңгей


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
3 мин

І.Ұйымдастыру кезеңі:
а) Оқушыларды түгендеу, амандасады.
ә) Психологиялық жағымды ахуал туғызады
б) Ерекше білім беруге қажеттілігі бар оқушыларға білім алуды ұйымдастыру

«Қан, сіз білуіңіз керек, өте ерекше шырын» ...


Қан жасушаларын, эритроциттерді алғаш рет итальяндық дәрігер Марчелло Мальпиги ашты, бірақ ол оларды май түйіршіктері деп қателесті.


Студенттерге заттарды атамай, микроскоппен дайын микропрепараттарды қарау ұсынылады.
Нысан мысалдары:
Адам қаны
бақа қаны;
пияз қабығы;
адамның бұлшықет тіні
адамның жүйке ұлпасы
Дрозофила шыбыны және т.б.
Студенттер зерттеу объектілерін анықтап, олардың ерекше белгілерін түсіндіруі керек.
Микроскоппен әртүрлі мод объектілерінің бейнежазбасын көрсетуге болады.

https://yandex.kz/video/preview/5710803127623793729

Жаңа сабаққа кіріспе
10 мин




  1. Тапсырма

«Топтастыру немесе кластер» әдісі арқылы жаңа сабақты спиральды қағидат бойынша алдыңғы біліммен байланыстыру мақсатында сұрақтарға жауап беру арқылы кластер құрастырылады.Әр оқушы өз оймен бөлісіп,басқа оқушылардың ойларын толықтырады.


Оқушылар сұрақтарға жауап беріп,кластер құрастырғаннан кейін мұғалім оқушылармен бірге сабақтың тақырыбы мен мақсатын құрастырады. .


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет