Сабақтың тақырыбы: Антиобиотиктер, антисептиктер, дезинфекциялаушы құралдар. Күні: 21. 04. 2017. биология



бет1/2
Дата28.01.2018
өлшемі442,07 Kb.
#34616
түріСабақ
  1   2
Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:Мектеп: №8 Н.Оңдасынов ЖОМ

7.4Микробиология және биотехнология.



Сабақтың тақырыбы:Антиобиотиктер, антисептиктер, дезинфекциялаушы құралдар.

Күні: 21.04.2017. биология

Мұғалімнің аты-жөні: Мырзамуратова Мағира

Сынып: 7 с

Оқушылардың саны:

Сабақта жоқ оқушылардың саны:

Сабақтың

оқу


мақсаттары

7. 4. 3. 3. – антиобиотиктер антисептиктер және залалсыздандыру өнімдерінің қолдануын сипаттау.

Сабақтың максаты


Барлық оқушылар:

Бактериялардың жұқпалы аурулардың қоздырғыштары екенін біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:

Бактериялармен күресу үнемі және кешенді түрде жүргізілуін түсінеді.

Кейбір оқушылар:

Түрлі жараларды микроптардан тазартуды өңдейді, сипаттайды.



Бағалаукритерийлері

Антиобиотик, антесептиктер және залалсыздандыру өнімдерінің қолдануын сипаттайды.

Тілдікмақсаттар

Арнайы пәндік лексика және терминология:Микроорганизмдер, жұқпалыаурулардыңқоздырғыштары, антибиотик пенициллин, бактерия, дезинфекция, асептика, фурациллин.


Қазақша

Орысша

Ағылшын


Микроорганизм

Микроорганизм

Micro-organisms

Антиобиотик

Антибиотик

Antibiotic

Асептика

асептический

Aseptic

Бактерия

бактерии

Bacterium

Патогендімикробтар

Патогенные микробы

Patagedi microbes

Жұқпалыаурулар

Инфекционные заболевания

Infectious diseases

Қоздырғыш

возбудитель

Exciter



Құндылықтарды дамыту

Мәңгілік Ел жалпы ұлттық идеясының құндылықтары.Зайырлы қоғам руханият денсаулық сақтау жүйесін дамытудың ең маңызды шарттары бірі салауатты өмір салтын дұрыс ұстануға тәрбиелеу.

Пəнаралықбайланыс

Медицина,химия.

Алдыңғыбілім

7.4.3.2-бактериялар формаларының әр түрлілігін сипттау.

Сабақтың жоспарланағн кезеңдері

Сабақтажоспарланғанжаттығу түрлері.

Ресурстар



Сабақтың басы
0-2 мин
2-4 мин

4-8мин


10-15мин

15-20мин


20-35мин

35-37 мин

37-42мин

42-45мин



Жағымды ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
ØБұлттар әдісі бойынша топқа біріктіру
Ø Модерация әдісі:


Адам организіміне бактериялар қандай аурулар туғызады?

Оба, сіреспе,туберкулез,баспа,

топалаң,іш сүзегі және т.б.


Ауру туғызатын бактериямен күресу шаралары.

Кестемен жұмыс

Оқушылар алдарына таратылған бір күндік жұмыс парағындағы «Бактерия түрлері және олрдың табиғаттағы маңызы » кестесін толтырады.







Бактерия түрлері

Олардың маңызы

1







2







3







4







5









Басбармақ әдісі арқылы бағалау:


ØТаныстырылым:

Жаңа тақырыпқа байланысты видео ролик көрсету баяндау түсіндіру.



Ойлан жұптас бөліс әдісі: Мәтінмен жұмыс.

ØТәжірибиелік бөлім.



Экспримент әдісі:

  • Микроскоппен зең саңырауқұлақтарының тіршілігін бақылау;



  • Дезинфекциялаушы құралдар мен жұмыс істеуді көрсету (химиялық ертінділер);

Антисептиктердің қолданылуын көрсету;

Микроскоппен зең саңырауқұлақтарының тіршілігін бақылау;



  • Бұл тәжірибені жасау үшіналма, сәбіз немесе пісірілген картопты алып дымқылдап, бетіне басқа бір шыны ыдысты стакан банка петри табақшасын төңкеріп жауап бір жеті бұрын жылы жерге қоямыз. Мақта тәрізді жіп басса – мукор көк жасыл шоғыры өссе пеницил зең сауырауқұлағы екеніне көз жеткізіп микроскоппен көреді.

Каталог: doc
doc -> Тақырыбы: Ғарышты игеру (аудандық семинар)
doc -> 6 Хромтау гимназиясы тәрбие жұмысының жылдық жұмыс жоспары Азаматтық-патриоттық, құқықтық және полимәдениеттік тәрбие
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Қызылорда облысының жер – су атаулары қызылорда, 2013 жыл сыр елі қызылорда облысы
doc -> Қазақстанның театр режиссурасы: сабақтастық және жаңашылдық
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет