Сабақтың тақырыбы: Аустралияның климаты, өзендері мен көлдері Сабақтың мақсаты



Дата22.08.2017
өлшемі110,43 Kb.
#24025
түріСабақ

Мерзімі:

Сынып: 7

Алиева Света Куанышбаевна

№ 53 орта мектебі

Тараз қаласы

Пән: География


Сабақтың тақырыбы:

Аустралияның климаты, өзендері мен көлдері

Сабақтың мақсаты:

Климат қалыптастырушы факторлары, климаттық белдеулері, ішкі сулары жөнінде түсіндіру.

Міндеті:

  1. Оқушылардың бірлесе оқу машықтарын жетілдіру;

  2. Мәтіндегі негізгі ойды анықтату арқылы танымдық іс - әрекетке тарту;

3. Топтық жұмыстағы жауапкершілікті орнықтыру.

Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Сабақтың әдісі:

«Ыстық орындық», «Миға шабуыл», Тұжырымдамалық карта, географиялық диктант, Венн диаграмасы, картамен жұмыс,


Табыс

критерийі:

Жер ғаламшарындағы жауын-шашынның таралуы,климаттық белдеулер,оның маңызы жайында білетін болады...Топтық жұмыстағы жолдастық көмекті үлгі ету арқылы топтық жұмысқа бейімделеді

Сабаққа қажетті көрнекіліктер мен құралдар:

Карта, стикерлер, атлас, кескін карта, қима қағаздар,интербелсенді тақта


Күтілетін нәтиже:

Аустралияның климат қалыптас тырушы факторлары, клим аттық белдеулері, ішкі сулары жөнінде түсінеді.

Сабақтың кезеңі:


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті

Ресурс

тар мен жабдықтар

І. Ұйымдастыру:


1.Сәлемдесемін;

2.Топқа бөлемін;2мин



1-топ «Климат»

2-топ «Өзендер»

3-топ «Көлдер»

4-топ «Жер асты сулары»

Оқушылар сәлемдеседі;

Топ атауларына байланысты жазылған қима қағаздар арқылы топқа бөлінеді.




Қима қағаздар

ІІ. Үй жұмысын тексеру:

Конверт сұрақ таратылады

Әр топтан топ басшылары шығып өз коверттерін алады



  1. Аустралия материгінің табиғи ерекшеліктері қандай

  2. Материктің физ-географиялық орнына сипаттама бер.

  3. Аустралияның жер бедері қандай

  4. Қандай пайдалы қазбалар бар?




Оқушылар үй тапсырмасына байланысты сұрақтар топ болып жауап береді



ІҮ. Жаңа сабақ жоспары:

Білім:


«Миға шабуыл» әдісін пайдаланып өткен сабақпен байланыстыра отырып сұрақтар қою,материктің климаты және ішкі сулары жөнінде бейне фильм көрсету


Электронды оқулық





Түсіну:


Әр топқа мәтінмен жұмыс жасауды тапсырамын, қосымша ресурстар таратамын

Әр топ мәтінмен жұмыс жасайды, тұжырымдамалық картаға өз ойларын түсіреді

Постер

Қолдану:


Кескін картамен жұмыс.Материктің климаттық белдеулерін, ішкі суларын кескін картаға түсірулерін тапсырамын.

Оқушылар берілген кескін картамен жұмыс жасайды

қима қағаз

Талдау:



Африка ұқсастығы Аустралия

А тобындағы оқушыға берілетін тапсырма: Сәйкестендіру кестесі

В тобындағы оқушығаберілетін тапсырма: Климаттық белдеулерді (кесте арқылы)

С тобындағы оқушыға берілетін тапсырма: Жауын-шашынның таралуын (топтастыру)

Оқушыларға салыстырмалы түрде Венн диаграммасын толтырады

А;В;С тобындағы оқушылар берілген тапсырманы орындайды

Қима қағаз.


Жинақтау:


Кубизм әдісі бойынша сұрақтар қою

  1. Суреттеңіз

  2. Салыстырыңыз

  3. Бұл туралы ойлағанда, көз алдыңызға не елестейді?

  4. Зерттеңіз



Оқушылар берілген кескін картамен жұмыс жасайды

Кескін карта

Бағалау:


«ТИИ» кестесі Аустралия материгі қолайлы қолайсыз жақтарын көрсету

Оқушылар өз ойларын ортаға салады

Жоқ

Ү. Бағалау:

Топтағы оқушыларды белсенділігене және жұмыс жасауына қарай бағалау парағы арқылы бағалаймын

бағалау парағын топ басышысы қортындылап бағалайды

Бағалау парағы

ҮІ. Үй тапсырмасын беру:

8-тақырып, кескін картамен жұмысты аяқтау


Күнделіктеріне жазып алады.

Power Point

Рефлексия:


«Екі жұлдыз, бір тілек» жаңа тақырып бойынша өз әсерлерін,ұсыныстарын көрсетулерін тапсырамын.

Жаңа сабақтан түйген ойлары бойынша өздерінің алған әсерлерін көрсетеді

стикерлер



Мерзімі:

Сынып: 7

Пән: География

Сабақтың тақырыбы:

Халқы және аймақтың саяси картасы, Аустралия Одағы

Сабақтың мақсаты:

Материктің халықтары ,саяси ахуалы жайында тұсіндіру

Міндеті:

  1. Оқушылардың бірлесе оқу машықтарын жетілдіру;

  2. Мәтіндегі негізгі ойды анықтату арқылы танымдық іс - әрекетке тарту;

3. Топтық жұмыстағы жауапкершілікті орнықтыру.

Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Сабақтың әдісі:

Венн диаграмасы,Зымыран сұрақтар,сөздер банкісі, Сәйкестендіру

Сабаққа қажетті көрнекіліктер мен құралдар:

Карта, стикерлер, атлас, кескін карта, қима қағаздар,интербелсенді тақта


Күтілетін нәтиже:

Халықтар мен саясатын танысады,негізгі ерекшеліктері мен маңызына тоқталып әр түрлі ұғымдар қалыптасады

Сабақтың кезеңі:


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті

Ресурс

тар мен жабдықтар

І. Ұйымдастыру:


1.Сәлемдесемін;

2.Топқа бөлемін;2мин




Оқушылар сәлемдеседі;

1-4 ке дейін санау арқылы топқа бөлінеді




Қима қағаздар

ІІ. Үй жұмысын тексеру:

Зымыран сұрақтар

Әр топтан оқушылар шығып сұрақтарға жауап береді



Тропиктік шөл зонасында кездесетін шөлдер түрі.
Оңтүстік жағалаудағы шөл.
Налларбор шөлін кім, қашан ашты?
Суккулентті өсімдіктер қандай өсімдіктер?
“Аустралияның өлі жүрегі” деген не, ол қандай табиғат зонасында?
Саванна зонасындағы топырақ түрі.
Ормандар материктің қандай бөлігін алып жатыр?
Тасман аралының жануарлары мен құстары.
Аустралия гондваналық плита құрамында болғанын дәлелдейтін жағдайлар
Эндемик деген не?

Оқушылар үй тапсырмасына байланысты сұрақтар топ болып жауап береді



ІҮ. Жаңа сабақ жоспары:

Білім:


«Миға шабуыл» әдісін пайдаланып өткен сабақпен байланыстыра отырып сұрақтар қою,материктің климаты және ішкі сулары жөнінде бейне фильм көрсету


Электронды оқулық





Түсіну:


Әр топқа мәтінмен жұмыс жасауды тапсырамын, қосымша ресурстар таратамын

Әр топ мәтінмен жұмыс жасайды, тұжырымдамалық картаға өз ойларын түсіреді

Постер

Қолдану:


Кескін картамен жұмыс.Материктің ірі қалаларын картаға түсірулерін тапсырамын.

Оқушылар берілген кескін картамен жұмыс жасайды

Кескін карта

Талдау:


Венн диаграммасы

Африка халықтары ұқсастығы Аустралия халқы





Оқушыларға салыстырмалы түрде Венн диаграммасын толтырады


Қима қағаз.


Жинақтау:


Сөздер банкісі әдісі бойынша Аустралияға қатысты қатысты емес сөздермен жұмыс жасату


Оқушылар берілген тапсырмамен жұмыс жасайды




Бағалау:


Сәйкестендіру тапсырмасы

1. Муррейдің ірі саласы.

Меринос

2. Қойдың түрі

Бумеранг

3. Ең биік нүктесі

резервация

4. Аборигендерді Ағылшындар ығыстырған аймағы

Крик

5. Кеуіп қалған өзен арналары

Абориген

6. Аустралияның байырғы тұрғындары

Киви

7. Ұлттық парк

Дарлинг

8. Тасман аралындағы құс.

Улуру

9. Аңшылық қару

Косцюшко.




Оқушылар өз ойларын ортаға салады

Жоқ

Ү. Бағалау:

Топтағы оқушыларды белсенділігене және жұмыс жасауына қарай бағалау парағы арқылы бағалаймын

бағалау парағын топ басышысы қортындылап бағалайды

Бағалау парағы

ҮІ. Үй тапсырмасын беру:

Халқы және аймақтың саяси картасы, Аустралия Одағы, кескін картамен жұмысты аяқтау


Күнделіктеріне жазып алады.

Power Point

Рефлексия:


«Екі жұлдыз, бір тілек» жаңа тақырып бойынша өз әсерлерін,ұсыныстарын көрсетулерін тапсырамын.

Жаңа сабақтан түйген ойлары бойынша өздерінің алған әсерлерін көрсетеді

стикерлер

Каталог: uploads -> doc -> 1226
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
1226 -> Сабақтың тақырыбы: ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы Англия Мақсаты
1226 -> Сабақ информатика пәнінен 5 "А" сынып Пән мұғалімі
1226 -> «Шынықсаң шымыр боласың» Халықтық педагогика тәрбие құралы
1226 -> Сабақ жоспары Сыныбы 10-сынып


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет