Күні:14.01.13ж 5«а»сынып
|
Қазақстан тарихы
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қазақ билері
|
Сілтеме
|
Оқулық
|
Сабақтың мақсаты
|
Қазақтың билерінің өмір тарихы,қазақ билері жүргізген саясаттары туралы түсінік беру.
|
Нәтиже
|
Әйтеке би,Төле би,Қазыбек би билері туралы мәлімет алады
|
Сабақтың түрі, типі
|
кіріктірілген
|
Сабақтың әдіс – тәсілі
|
Топтық жұмыс.
|
Сабақтың көрнекілігі
|
Интерактивті тақта, маркер, қағаздар, оқулық
|
Пәнаралық байланыс
|
Әдебиет
|
Сабақ барысы:
Үй тапсырмасын бақылау және жинақтау
|
-топ бойынша хандардың тарихына сипаттама
-сұрақ жауап
-картамен жұмыс,қосымша материалмен жұмыс.
|
Жаңа сабақ
|
Қазақ билері тақырыбы мақсатында Блум таксономиясын қолдану
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
1.Оқушылармен амандасу,сыныпты түгендеу,сабаққа назар аудару;
2.Асасация құру Қазақ билері.
3.Топқа бөлу
4.1топ Қазақ билеріне сипаттама береді
2топ
3топ Картадан ескерткіш орныдарын көрсетеді
|
Кезең
|
Сабақ бөлімдерінің мақсаты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Әдісі
|
Білім
|
Қазақ билерінің өмір тарихын,қазақтың билерін біледі
|
Қызығушылықты ояту
Қазақ билерін ата?
Билер мен хандардың айырмашылығы неде?
|
Ой туғызу Аталған ұсрақтар төңірегінде өз ойларын айтады.
.
|
Ой қозғау әдісі.
|
Түсіну
|
Төле би,Қазыбек би,Әйтеке билердің қазақ жеріне қосқан үлесі саралау.
|
Үш топқа бөлу әр топқа салыстырмалы түрде билерге сипаттама беру
|
1топ Төле биге сипаттама
2топ Қазыбек биге
3топ Әйтеке биге
|
Топпен жұмыс
|
Қолдану
|
Әз Тәуке ханның жеті жарғысының шығу тарихымен танысу
|
Оқушыларды айтылып жатқан ақпаратты зейін қойып тындата отырып, ерекшеліктерді есте сақтауға ықпал ету.
|
Мәтін бойынша айтылған ойларыд нақтылап шығу1-2 сөйлем жазу.
|
Мәтін мен жұмыс
|
Талдау
|
Кесте толтыру
|
Әр топ осы тақырып бойынша
маңызы
|
себебі
|
ерекшелігі
|
нәтижесі
|
|
|
|
|
|
Қазақ билері.
|
Инсерт әдісі
|
Жинақтау (синтез.)
|
Бірлескен оқу арқылы алған білімдерін жинақтау.
|
Триада кестесі арқылы алған білімін жинақтайды. Білмеген жерлерін басқа топтардан барып жазып алады.
|
Кестедегі тапсырмаларды орындайды, талдайды, ой қорытып жинақтайды.
|
Триада кестесі
|
Бағалау
|
Сабақ барысында
оқушы көзқарасы
|
Оқушылар диаграмма арқылы өздерін жиынтық бағаларын шығарады.
|
Қорыту
Оқушылар әр тапсырма арқылы өздерін бағалайды.
|
|
Үйге тапсырма:30 параграфты оқу,кескін реферат жазу.